Nowy film Karoliny Pilarczyk – polskiej królowej driftu!

Z dumą prezentujemy najnowszą produkcję Dotz TV, w której główna bohaterka jest Karolina Pilarczyk - nasza polska drifterka!

Najnowsze

Harley on Tour 2014 – testuj motocykle w swoim mieście!

Nowy Sącz to już trzeci po Gdańsku i Częstochowie przystanek z cyklu imprez organizowanych w całej Europie przez Harley-Davidson dla wszystkich miłośników motocykli tej legendarnej marki - Harley on Tour.

Pasjonaci dwóch kółek będą mogli osobiście doświadczyć jazdy najnowszymi motocyklami Harley-Davidson, w tym nowymi modelami wyprodukowanymi w ramach Projektu RUSHMORE – do dyspozycji uczestników pełna ciężarówka motocykli – 23 maszyny z rocznika 2014. A będą to:
Harley – Davidson SuperLow
Harley – Davidson Iron 883
Harley – Davidson Seventy-Two
Harley – Davidson Forty-Eight
Harley – Davidson Sportster 1200 Custom
Harley – Davidson SuperLow 1200T
Harley – Davidson Street Bob
Harley – Davidson Wide Glide
Harley – Davidson Low Rider
Harley – Davidson Fat Bob
Harley – Davidson Switchback
Harley – Davidson Softail Slim
Harley – Davidson Breakout
Harley – Davidson Fat Boy
Harley – Davidson Fat Boy Special
Harley – Davidson Softail Deluxe
Harley – Davidson Heritage Softail Classic
Harley – Davidson Night Rod Special
Harley – Davidson V-Rod Muscle
Harley – Davidson Road King Classic
Harley – Davidson Street Glide
Harley – Davidson Electra Glide Ultra Classic
Harley – Davidson Electra Glide Ultra Limited

Harley on Tour 2014 w Częstochowie
fot. Harley-Davidson

Imprezy odbywać się będą przez jeszcze 5 kolejnych wakacyjnych  weekendów w wybranych miastach Polski (lista poniżej).

Poza jazdami testowymi przygotowano również wiele atrakcji, dzięki którym warto będzie zostać dłużej na imprezie. Dzięki współpracy z ogólnopolskim programem „Weź się za wołowinę” zaproszono gości do udziału w tzw. live cookingu – co 1.5 godziny kucharz – Tomasz Jakubiak – będzie przygotowywał dania z wołowiny, a goście, poza możliwością spróbowania jego dań, będą je też mogli odtworzyć na udostępnionych grillach Napoleon.

Partnerami imprezy są również Dunlop, Hard Rock Cafe, Tyskie, Kryniczanka, Profiton, którzy przygotowali dodatkowe aktywności dla uczestników imprezy. Dodatkowo Radio Zet Chilli zaprosi gości do strefy Chill Out.

Osoby nieposiadające prawa jazdy kat. A będą mogły poczuć „pozytywne wibracje” dzięki symulatorowi jazdy Jumpstart – specjalnej platformie stacjonarnej, do której jest przymocowany prawdziwy motocykl.

Kolejne imprezy z cyklu Harley on Tour odbędą się:

Nowy Sącz 12-13 lipca

parking przed Hipermarketem Real, ul. Gorzkowska 32

https://www.facebook.com/events/1439267973000135/?ref=22

Łódź 19-20 lipca

parking przed salonem dealera H-D – ul. Dąbrowskiego 207/225

Warszawa 26-27 lipca

parking przed salonem dealera H-D – ul. Górczewska 30

Poznań 02-03 sierpnia

parking przed salonem dealera H-D – ul. Św. Michała 43

Wrocław 09-10 sierpnia

parking – przed centrum handlowym Sky Tower – ul. Powstańców Śląskich 95

Najnowsze

Piknik Bezpieczeństwa Drogowego w Stacji Mercedes

Kino 5D, tor przeszkód w alkogoglach, warsztaty związane z bezpieczeństwem drogowym dorosłych i dzieci – to wszystko w czwartek, 10 lipca w Stacji Mercedes w ramach cyklu Dni Mercedesa.

Już od godziny 12.00 na gości Stacji będą czekali eksperci Mercedesa, którzy podzielą się swoją wiedzą, zaaranżują ćwiczenia praktyczne, a także przeprowadzą konkursy z nagrodami.

Europejskie statystyki są niepokojące: polskie drogi są jednymi z najbardziej niebezpiecznych
na kontynencie. W zeszłym roku w wypadkach drogowych w Polsce śmierć poniosło 87 osób
na 1 mln mieszkańców, przy czym średnia w Unii Europejskiej to 52 osoby. Takie doniesienia wymagają reakcji, dlatego już w czwartek, 10 lipca w Stacji Mercedes odbędzie się Piknik Bezpieczeństwa. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Partnerstwem Bezpieczeństwa Drogowego, którego Mercedes-Benz Polska jest współzałożycielem i aktywnym członkiem od 2006 roku.

Stacja Mercedes 2014
fot. Mercedes

Podczas pikniku w Stacji Mercedes spotkać będzie można instruktorów pierwszej pomocy
z Polskiego Czerwonego Krzyża, psychologów i ekspertów m. in. z Fundacji „Jedź Bezpiecznie”, Fundacji Zen Driving i Fundacji Jednym Śladem. W trakcie wydarzenia odwiedzający letni pawilon Mercedesa zobaczą wystawę sprzętu ratowniczego oraz będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowani instruktorzy opowiedzą m. in. o zdrowej postawie podczas jazdy, pokażą ćwiczenia korekcyjne, a także przekażą istotne wiadomości na temat prawidłowego montażu fotelików samochodowych. Wiedzę teoretyczną będzie można przećwiczyć pod okiem specjalistów.

Ponadto, kierowcy będą mieli szansę sprawdzić swój poziom stresu na symulatorze jazdy oraz zbadać czas reakcji w razie wypadku. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, a wśród nich voucher na darmową ocenę auta przez ekspertów DEKRA. Dodatkową atrakcją będzie między innymi zorganizowane przez PZU kino 5D w naczepie ciężarówki marki Mercedes-Benz Atego, gdzie zostanie wyświetlony film prewencyjny.

Dzieci w Stacji Mercedes znajdą dla siebie wiele atrakcji.
fot. Mercedes

Zaplanowane są także liczne aktywności dotyczące bezpieczeństwa drogowego, przeznaczone dla dzieci. Wśród atrakcji specjalnych, dedykowanych najmłodszym uczestnikom ruchu, pojawią się projekcje filmów przygotowane przez Tramwaje Warszawskie, a także odbędą
się warsztaty edukacyjne, ćwiczenia korekcyjne z profesjonalnymi instruktorami oraz gry, konkursy i zabawy z nagrodami.

Stacja Mercedes przez całe lato (do 7 września 2014) oferować będzie spotkania z wyjątkowymi osobami, koncerty, projekcje filmowe, spektakle, gry miejskie oraz atrakcje dla najmłodszych. Przez cały czas działania będzie można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, CLA i GLA.

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

Kino 5d w Stacji Mercedes już w ten czwartek.
fot. Mercedes

Najnowsze

Hanna Sobota wystartuje z synem w Breslau Poland 2014

Już niedługo – 12 lipca 2014 roku – w Drawsku Pomorskim rozpocznie się jeden z największych, a przez wielu uznawany również za najbardziej spektakularny, rajd terenowy w Europie – Breslau Rally 2014. Wśród rywalizujących w Breslau Poland znajdzie się m.in. polski team Sobota Rally. To pierwszy start teamu Hanny Soboty w tym sezonie, a także pierwszy rajd, w którym jej pilotem będzie Adam Sobota.

Hanna Sobota jako licencjonowany kierowca rajdowy i wyścigowy startuje od 2003 roku. Wśród licznych osiągnięć nie można zapomnieć o 1. miejscu w Rundzie Poznań Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2008 w klasie 3500. Jako pierwsza Polka wystartowała i ukończyła 24-godzinny wyścig w Dubaju w 2009. Wraz z teamem zajęła wtedy 3 miejsce w klasie D. Do tej pory w rajdach startowała z Maciejem Martonem i razem zajęli m.in. 5. miejsce w rajdzie RMF Morocco Challenge, czy 1. miejsce w klasie WT w rajdzie Albania Rally oraz 2 miejsce w klasie T1/2 w rajdzie Italian Baja zaliczanym do Pucharu Świata rajdów terenowych. W lipcu ukończyli Silk Way Rally, nazywany rosyjskim Dakarem, na 32. pozycji w klasyfikacji generalnej. W tym roku nowym pilotem Hanny Soboty został jej syn – Adam Sobota.

Breslau Poland 2014 to już 21. edycja legendarnego wydarzenia, które „ściąga” do Europy Wschodniej wszystkich miłośników off-road. Rok 2014 to na Breslau Poland rok nowości. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji będą w tym roku sprawdzić się nie tylko w kategorii extreme, lecz także w przywróconej po dłuższej przerwie klasie cross-country. Kolejną zmianą jest to, że organizatorzy zdecydowali, że tegoroczna impreza w całości będzie odbywała się na terenie Polski (zrezygnowano z prologu na terenie Niemiec). Odcinki zaplanowane są na terenie poligonów wojskowych w Drawsku Pomorskim, Bornym Sulinowie i Okonku.

Hanna Sobota
fot. materiały zawodniczki

– Cieszymy się, że nasz pierwszy start w Breslau Rally ma miejsce akurat w tym roku, kiedy wszystkie odcinki są zlokalizowane w woj. zachodnio-pomorskim – mówi Hanna Sobota z teamu Sobota Rally – Dla nas to kolejna okazja, by sprawdzić się na rodzimym gruncie, ale mamy także nadzieję, że tego typu imprezy przyczynią się do popularyzacji off-road w Polsce – przyznaje.

Dla teamu Sobota Rally start w Breslau Poland to nie tylko początek sezonu off-road, lecz także pierwsze wydarzenie z udziałem nowego pilota – Adama Soboty, syna Hanny Soboty. Adam Sobota licencję pilota rajdowego uzyskał rok temu, jednak z off-road ma do czynienia w zasadzie od najmłodszych lat. Towarzyszył swojej mamie m.in. na Silk Way Rally w Rosji i podczas ostatniego treningu w Maroko.

– Moja przygoda z rajdami samochodowymi tak naprawdę rozpoczęła się już w dzieciństwie. Często towarzyszyłem mamie podczas rajdów i treningów, a w ostatnich latach próbowałem już swoich sił jako pilot – mówi Adam Sobota – Teraz, gdy mam już licencję pilota, mogę oficjalnie wziąć udział w rywalizacji i to bardzo mnie cieszy – dodaje.

Najnowsze

Ceny Lamborghini w Polsce – otwarcie salonu w Warszawie

Lamborghini - ekskluzywna marka samochodów sportowych - zadebiutowała na polskim rynku. Światowej klasy luksusowe auta dostępne są już w salonie Lamborghini Warszawa. Otwarciu salonu towarzyszyła prezentacja najnowszego modelu Lamborghini Huracán LP 610-4.

Pierwszy w Polsce salon Lamborghini już od 3 lipca 2014 r. otwarty jest dla klientów. Jego wnętrza zdobią dwa wyjątkowe modele włoskich supersportowych samochodów luksusowych – Lamborghini Huracán LP 610-4 oraz Lamborghini Aventador LP 700-4. Cena modelu Lamborghini Huracán LP 610-4 w wersji podstawowej kształtuje się w okolicach 1,1 miliona złotych, z kolei cena modelu Lamborghini Aventador LP 700-4 rozpoczyna się od 1,8 miliona złotych. Na finalny koszt każdego z pojazdów wpływa jednak jego personalizacja, zgodnie z życzeniami nabywcy.

Salon Lamborghini Warszawa

Oprócz dostępnych na miejscu samochodów, w ofercie salonu znajduje się pełna gama aut producenta, a także linia odzieżowa Collezione Automobili Lamborghini. Właścicielem salonu Lamborghini Warszawa, a także wyłącznym dystrybutorem marki Lamborghini w Polsce, jest Porsche Inter Auto Polska – spółka posiadająca 18 salonów samochodowych w całej Polsce m.in. marek Audi, Volkswagen, Skoda, Porsche, Bentley, a teraz także Lamborghini.

Otwarciu salonu Lamborghini Warszawa towarzyszyła polska premiera najnowszego modelu Lamborghini Huracán LP 610-4, będącego następcą najpopularniejszego dotychczas modelu Gallardo, którego sprzedano 14 022 sztuk. Jednak to właśnie modelem Lamborghini Huracán LP 610-4 włoski producent redefiniuje segment supersportowych aut luksusowych. Samochód z 10-cylindrowym, 5.2-litrowym silnikiem o mocy 610 KM ma 7-biegową skrzynię i napęd 4×4. Prędkość 100 km/h osiąga w 3,2 sekundy, a rozpędza się maksymalnie do 325 km/h.

Lamborghini Huracán LP 610-4

Nowy model zaprezentowany został przez Stephana Winkelmanna, Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Automobili Lamborghini S.p.A. Wydarzeniu towarzyszył także pokaz mody linii Collezione Automobili Lamborghini.

Salon Lamborghini Warszawa zlokalizowany jest przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45 w Warszawie (vis a vis Centrum Nauki Kopernik i obok salonu marki Bentley – również należącego do Porsche Inter Auto Polska). Z kolei, w punkcie obsługi przy ul. Połczyńskiej 118a w Warszawie oferowane będą usługi gwarancyjne i serwisowe oraz prowadzona będzie sprzedaż części i akcesoriów.

Porsche Inter Auto Polska jest spółką z kapitałem austriackim, która od grudnia 2012 r. przejęła
17 salonów samochodowych Audi, Volkswagen, Skoda, Porsche, Bentley znajdujących się w całej Polsce.

Założona w 1963 r. firma Automobili Lamborghini ma siedzibę w Sant’Agata Bolognese, w północno-wschodniej części Włoch. Lamborghini Huracán LP 610-4, który zadebiutował podczas Geneva Motor Show 2014, jest następcą Gallardo – ikony świata motoryzacji. Zaś model Lamborghini Aventador LP 700-4, w wersjach Coupé i Roadster, stanowi punkt referencyjny w świecie luksusowych, supersportowych aut z doładowanym silnikiem V12. W niewiele ponad pół wieku Lamborghini opracowało serię niezwykłych, ekskluzywnych samochodów, wśród których należy wymienić: 350 GT, Miura, Espada, Countach, Diablo, Murciélago, a także kilka limitowanych serii np. Reventón, Sesto Elemento, Aventador J. Veneno Coupé, Egoista, Veneno Roadster, które zostały opracowane na 50. urodziny marki w 2013 r. 

Najnowsze