Nowy dokumentalny film o miłości do motocykli „On any Sunday. The Next Chapter” – trailer

"Każdej niedzieli biorę mój motocykl i odkrywam coś nowego" - tak zaczynał się słynny dokumentalny film Bruce’a Browna z 1971 roku - „On Any Sunday”. Teraz, po ponad 30 latach, na ekranach kin pojawi się kontynuacja, która pokaże jak motocyklizm jest postrzegany obecnie.

Możemy obejrzeć już zwiastun „On Any Sunday – the next chapter”. Pojawiające się w nim nazwiska (m.in. Marc Marquez, Dani Pedrosa, Carlin Dunne, Travis Pastrana) obiecują nie lada ucztę dla każdego fana motocyklizmu. Patrząc na niesamowite ujęcia z egzotycznych wypraw, morderczych wyścigów i rodzinnych przejażdżek trudno oprzeć się wrażeniu, że przez te lata zmieniły się tylko filmowe środki wyrazu. Motocykl zaś niezmiennie pozostaje symbolem wolności, przygody i wspólnoty.

Ten zwiastun inspiruje. A czy Wy już wiecie, dokąd zabierzecie swój motocykl w najbliższą niedzielę?

Najnowsze

Cztery zawodniczki w Rajdzie Nadwiślańskim 2014

Tym razem nie zobaczymy żadnej zawodniczki w rundzie mistrzostw Polski, natomiast w Rajdowym Pucharze Polski, rozgrywanym w niedzielę - wystartują 3 kobiety w roli pilota i jedna za kierownicą.

Katarzyna Pytel – Majkowska
fot. archiwum zawodniczki

W sezonie 2013 Rajd Nadwiślański był tylko rundą Rajdowego Pucharu Polski, a w tym roku debiutuje także w kalendarzu mistrzostw Polski. Przy czym trasy rajdu są, aż w 90% nowe i zostały zlokalizowane w niewielkich odległościach. Ich położenie w znacznym stopniu ułatwi kibicom obserwowanie rywalizacji i sprawne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi próbami.

Ponad 165 kilometrów odcinków specjalnych przygotował dla zawodników Automobilklub Polski, a rajdowe emocje rozpoczną się już w piątek – 26. września, spektakularnym 2,5 kilometrowym prologiem, który zostanie rozegrany w samym sercu Puław (w rejonie ulic Centralnej i Marszałka Józefa Piłsudskiego).

W sobotę, 27. września, pierwszy odcinek specjalny na wschód od bazy rajdu ruszy o godzinie 10:50. Niedziela, to zupełnie nowe odcinki i całkowicie inny kierunek. Tym razem kierowcy ruszą na południe od Puław i do rywalizacji dołączą, także kierowcy walczący o punkty Rajdowego Pucharu Polski. Będą mieli do pokonania dokładnie taką samą trasę, jak ci walczący w mistrzostwach Polski, z jednym małym wyjątkiem – trasa odcinka Wilków została dla nich skrócona. Walka w RPP rozpocznie się o godzinie 9:15.

W Rajdowym Pucharze Polski wystartują 3 kobiety w roli pilota i jedna za kierownicą. W Hondzie Civic z numerem 112 zobaczymy Kasię Pytel-Majkowską u boku kierowcy – Marka Temple:

– Nic nie wiem zbyt wiele na temat tego rajdu, bo jadę tam prosto z urlopu (śmiech). Ale, tym razem trasy rajdu są nowością, nie tylko dla mnie. Prognozy pogodowe są przychylne i mam nadzieję, że dojedziemy z Markiem do mety z dobrym wynikiem, a wszelkie awarie samochodu, ominą nas szerokim łukiem – mówi z uśmiechem zawodniczka.

Kolejna pilotka na liście zgłoszeń to Wioletta Siewierska, która towarzyszyć będzie Jackowi Aniołowi w Citroenie Xara z numerem 116. To debiut tej załogi z pucharze, ale zebrali już sporo doświadczenia w rajdach mistrzostw Śląska.

Przy okazji Rajdu Nadwiślańskiego na odcinki wraca także rajdowa para – Andrzej i Aleksandra Krawczyk, którzy startują w Renault Clio Sport z numerem 138.

Klaudia Temple
fot. Marcin Hennek

A z numerem 139 w Hondzie Civic zobaczymy jedyną (i najbardziej wytrwałą w startach) przedstawicielkę płci pięknej za kierownicą – Klaudię Temple:

– Po Rajdzie Wisły moja Honda potrzebowała kilku poprawek blacharskich, wszystko jednak już gotowe i z niecierpliwością czekamy na Rajd Nadwiślański. Na prawym fotelu siądzie Kamil Wróbel z którym startowałam już kilkakrotnie. Nasza współpraca zawsze układała się pomyślnie i mamy nadzieję, że tym razem też tak będzie. Udało się nam potestować razem przed startem, wiec praca na rajdzie powinna być tym bardziej efektywna. Do zobaczenia na oesach – mówi zawodniczka.

Zachęcamy do kibicowania na trasach rajdu, a pomoże w tym wykaz najbardziej interesujących punktów widokowych – kliknij tu.

Po więcej informacji o Rajdzie Nadwiślańskim i możliwość śledzenia wyników, odsyłamy na jego stronę oficjalną – tu.

Najnowsze

Patricia Kazadi i Sonia Bohosiewicz na wyścigach Porsche Platinum GT3 Cup CCE

Kolejna runda wyścigów Porsche Platinum GT3 Cup CCE odbędzie się już 27 oraz 28 września na Torze Poznań. Pomiędzy kierowcami trwa rywalizacja o tytuł mistrzowski, która przyciągnie na tor wielu znanych miłośników motoryzacji, również płci pięknej m.in.: Patrycję Kazadi oraz Sonię Bohosiewicz.

Zmagania w Poznaniu w serii Porsche Platinum GT3 Cup CCE będą przedostatnią rundą wyścigową w tym sezonie, a zarazem ostatnią w Polsce, ostatnią prostą przez finałem, który odbędzie się w Czechach w Brnie. Pretendenci do zdobycia tytułu mistrzowskiego zapowiadają walkę o każdą sekundę.

Zawrotna prędkość połączona z rywalizacją sprawia, że w organizmie kierowcy rośnie poziom adrenaliny i dopaminy. To właśnie te hormony powodują, że emocje towarzyszące sportom motorowym są pociągające bez względu na płeć – dowodzi tego udział w Porsche Platinum GT3 Cup CCE  m.in.: Patrici Kazadi i Soni Bohosiewicz.

Jazda samochodem to dla mnie synonim wolności; mogę wsiąść i odjechać dokądkolwiek, jak Thelma i Louise. Czasy, w których tylko mężczyźni siadali za kółkiem minęły bezpowrotnie – podkreśla Sonia Bohosiewicz. Aktorka zadebiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie. Jest znana z kinowych i telewizyjnych produkcji m.in.: „Rezerwat”, „Wojna polsko-ruska”, „Usta usta”, „39 i pół”. Obecnie można ją zobaczyć w Teatrze „Polonia” podczas monodramu „Chodź ze mną do łóżka”.

Drift, off road, wyścigi samochodowe to emocje, od których człowiek się uzależnia. Oczywiście trzeba to lubić i mieć również do tego dryg – dodaje Patricia Kazadi, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. W telewizji możemy oglądać ją w roli gospodarza programu muzycznego „X Factor”. Jej największą pasją jest muzyka – w maju 2013 wydała swój debiutancki album „Trip”, a obecnie pracuje nad drugą płytą w Los Angeles.

Wyścigi Porsche Platinum GT3 Cup CCE 2014
fot. Orlen Oil

Decyzja, czy brać udział w wyścigach, zależy od wielu okoliczności. Ale przede wszystkim ma związek z takimi cechami osobowości, jak: wola, determinacja, rywalizacja i niezależność, oraz energia i skłonność do ryzyka. A ta z kolei zależy od temperamentu. Ludzie nie są racjonalni, tylko emocjonalni z natury dodaje Tamara Bieńkowska, psycholog, trener, coach i spin doctor z wieloletnim doświadczeniem.

Każdy kto pojawi się na poznańskim torze w najbliższy weekend będzie miał okazję uczestniczenia we wspaniałym sportowym widowisku.  Patricie Kazadi oraz Sonię Bohosiewicz będzie można spotkać 28 września, w czasie wyścigu  Porsche Platinum GT3 Cup CCE.

W Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe ściga się 19 kierowców, w tym 11 Polaków. W tym sezonie, klasyfikacja została podzielona na dwie grupy A i B, w zależności od doświadczenia kierowców. Taka forma wyścigów wzmacnia rywalizację wśród uczestników z grupy B, którzy po raz pierwszy startują w wyścigu.

Najnowsze

Finał Volkswagen Castrol Cup 2014 na Torze Poznań – kibicujemy Gosi Rdest!

W sobotę, 27 września o godzinie 16, wszystko będzie już jasne. O tej godzinie zakończy się ostatni wyścig tegorocznej odsłony Volkswagen Castrol Cup. Które miejsce zajmie w generalce nasza faworytka - Gosia Rdest?

Podczas finałowej rundy, która zostanie rozegrana na Torze Poznań, dowiemy się czy w pucharze zwycięży Robertas Kupcikas czy może Jeffrey Kruger. Będziemy znali także trzeciego kierowcę sezonu. Czy zostanie nim Polak? Największe szanse ma Janek Kisiel, który jest obecnie trzeci w punktacji. Oprócz niego szanse na walkę o najniższy stopień podium zachowali jeszcze Marcus Fluch, Jonas Gelzinis i Maciej Steinhof. Gorąca atmosfera finału zostanie jeszcze dodatkowo podgrzana przez udział znakomitych gości i wyjątkowego kierowcy VIP. Tym drugim, będzie zimowy mistrz olimpijski – Zbigniew Bródka.

Cenne 50 KM
Z dodatkowych 50 KM mocy, jakie zapewnia system Push – to – Pass, zawodnicy będą mogli skorzystać 19 razy podczas każdego z wyścigów. Przypomnijmy – Push – to – Pass to układ pozwalający na 10 sekund zwiększyć moc silnika wyścigowego Golfa z 260 do 310 KM. Używanie tego systemu jest kluczowym elementem wyścigowej taktyki. Dobrze dobrana i zrealizowana strategia to klucz do dobrego rezultatu w wyścigu. Liczby wyświetlane przez boczne szyby pucharowych samochodów pokazują ile razy kierowca może użyć system Push – to – Pass. Aktywację tego układu sygnalizuje niebieska lampka umieszczona za przednią szybą.

Jak było na przedostatnie, 6. rundzie? Zobacz na filmie.

Gosia Rdest w klasyfikacji generalnej VWCC zajmuje obecnie 15 miejsce na 20. startujących i w Poznaniu zamierza walczyć o kolejne punkty, które pozwolą jej przesunąć się w klasyfikacji generalnej na wyższą pozycję.

Małgorzata Rdest

Gosia Rdest: Bardzo się cieszę, że finałowa runda Volkswagen Castrol Cup odbywa się na torze w Poznaniu. Miło będzie wrócić tu znowu, bo warto przypomnieć, że trzecia eliminacja pucharu także była rozgrywana na tym, można powiedzieć domowym obiekcie. Sezon minął bardzo szybko i aż trudno uwierzyć, że za nami aż dwanaście wyścigów za kierownicą VW Golfa. Po raz pierwszy ścigałam się w samochodem turystycznym i muszę przyznać, że wiele się nauczyłam podczas występów na sześciu zupełnie różnych torach. W Poznaniu dam z siebie wszystko żeby zdobyć kolejne punkty i mam nadzieję, że ten weekend będzie dla mnie szczęśliwy.

 

Goście
Oprócz 20 regularnie startujących kierowców, rywalizację w ostatniej rundzie ubarwi udział m.in. zwycięzcy Scirocco R-Cup, kierowcy rajdowego i mistrza kartingowego. W ramach programu wymiany zawodników między seriami wyścigowymi Volkswagena, gościnny start w finałowej rundzie Volkswagen Castrol Cup zaliczy triumfator tegorocznego pucharu Volkswagena Scirocco. Zwycięzcą tej prestiżowej niemieckiej serii został, pochodzący z RPA, Jordan Lee Pepper.

Kolejnym z gości będzie Karol Basz. Wielokrotny kartingowy mistrz Polski i tegoroczny zwycięzca prestiżowej kartingowej serii WSK Champions Cup ma już za sobą bardzo udany debiut w wyścigach samochodowych (dwa zwycięstwa w debiucie). Możemy więc oczekiwać, że konfrontacja Basza z uczestnikami Volkswagen Castrol Cup będzie bardzo ciekawa. W Poznaniu, za kierownicą pucharowego Golfa GTI usiądzie także Krzysztof Oleksowicz – założyciel grupy Inter Cars i kierowca rajdowy.

7 runda Volkswagen Castrol Cup – Tor Poznań

Piątek, 26.09.2014

09:35-10:05 – Trening 1

12:30-13:00 – Trening 2

15:50-16:20 – Kwalifikacje

Sobota, 27.09.2014

10:15 – Wyścig 1

15:30 – Wyścig 2

Najnowsze

Motoróżowi 2014 – motocykliści vs. rak piersi

Już w najbliższą sobotę o 9:30 rozpocznie się kolejna edycja akcji motocyklistów „Motoróżowi” mająca na celu zwiększenie świadomości profilaktyki w walce z rakiem piersi.

Kolor różowy jest symbolem walki z rakiem piersi, dlatego kolumna motocyklistek (i ich partnerów) w różowych kamizelkach przejedzie ulicami Warszawy w akcie solidarności z osobami cierpiącymi na raka piersi. Przejazd ma również przypominać o tym, jak ważna w walce z rakiem jest profilaktyka.

Trasa tegorocznego przejazdu zaplanowana jest tak, by zwrócić uwagę mediów na ten problem – Motoróżowi przejadą ulicą Ostrobramską (siedziba Polsatu), Wiertniczą (siedziba TVN) i Woronicza (siedziba TVP).

Motoróżowi

Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w tej akcji, przypominamy: zbiórka 27 września w sobotę o 9:30 na parkingu przy M1 Marki. Po powrocie z trasy przejazdu, w godzinach 12:00-15:00 zaplanowane są dodatkowe atrakcje dla uczestników oraz przede wszystkim – spotkanie ze specjalistami z Mazowieckiego Centrum Onkologicznego na temat profilaktyki i walki z rakiem piersi.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku – tutaj.

Najnowsze