Nowy Biuletyn „Kobiety w motorsporcie” nr 9 do pobrania!

Niezależnie od dyscyplin sportów motorowych, w których pojawiają się kobiety, niezależnie od budżetu na ich starty, czy budowę pojazdu do uprawiania ulubionego sportu, ale też niechęci ze strony rodziny czy znajomych, pań na mecie przeróżnych zawodów jest coraz więcej i o nich traktuje najnowszy Biuletyn!

Aby pobrać Biuletyn „Kobiety w Motorsporcie PZM” nr 9 kliknij poniżej i zapisz plik pdf na dysku swojego komputera.

{{ download(148) }}

Najnowsze

Honda odświeża CBR1000RR

Potwierdzają się plotki na które czekało wielu miłośników tego kultowego motocykla. Honda CBR1000RR Fireblade zostanie poważnie odświeżona. Znamy już pierwsze doniesienia.

Prezentacja ostatniej odsłony modelu Fireblade wzbudziła sporo kontrowersji. Fani motocykla zarzucali producentowi, że zmienił tylko malowanie nadwozia i kilka detali. 

Nowe wieści mówią, że Honda zamierza odświeżyć technicznie swój flagowy model. W nowej wersji wzrośnie moc do 180-190 KM, ale jednostka spełni wymagania Euro 4. Nie jest to poważny wzrost, ale maszyna ma być lżejsza, chociażby dzięki rezygnacji z systemu C-ABS na rzecz rozwiązania Bosch 9.1 MP ABS, które jest prawie trzy razy lżejsze. Nowy model będzie wyposażony w układ Bosch Inertial Measurement Unit, który kontroluje wszystkie systemy na pokładzie motocykla wraz z półaktywnym zawieszeniem marki Ohlins. 

Odświeżony Fireblade nie jest ostatnim słowem japońskiego producenta. Honda chce wypuścić na rynek model RVF1000. Plotki na temat tej maszyny przewijają się od trzech lat, ale już niebawem może ujrzeć światło dzienne. W takim układzie CBR1000RR będzie maszyną do jazdy po ulicy, a RVF1000 do szaleństw na torze.

Najnowsze

Klasyczny Peugeot dla najmłodszych

Lato to najlepszy okres żeby dzieci mogły realizować motoryzacyjną pasję. Peugeot przygotował przy współpracy firmy Baghera zabawkowe auta nawiązujące do klasycznych modeli.

Francuski producent przygotował dla najmłodszych pojazd napędzany na pedały, który nawiązuje do modelu 402 coupe. Auto jest dostępne w kolorze niebieskim (nawiązuje do egzemplarza z Le Mans) i beżowym. Niestety nie jest tani. Rodzice będą musieli zainwestować 149 euro.

Jeśli poszukujecie czegoś mniejszego to w najnowszej kolekcji francuskiego producenta znajdują się mniejsze modele. Zabawka o nazwie L45 jest dostępna za 39,90 euro. Upamiętnia wyścig Indianapolis 500 z 1916 roku. Ma minimalistyczny wygląd i jest wykonana z drewna. Za tą samą cenę można kupić pomniejszoną wersję modelu 402 coupe.

W ofercie jest jeszcze trochę nowszy model nawiązujący do modelu 205 GTI. Oklejony w barwach Peugeot Sport kosztuje 19 euro. Wszystkie zabawki są dostępne w sklepie internetowym marki Peugeot.

Najnowsze

Porsche 911 R – doskonała inwestycja?

Wystarczyło tylko pięć miesięcy od premiery Porsche 911 R żeby cena limitowanej edycji osiągnęła astronomiczny poziom. Jeden z egzemplarzy wystawiono za siedmiokrotność ceny bazowej.

Specjalna edycja Porsche 911 R trafiła do sprzedaży za 180 tys. dolarów. Auto wyposażono w sześciocylindrowy silnik typu bokser połączony z manualną skrzynia o sześciu przełożeniach, a całość skonfigurowano tak, żeby dostarczyć jak największej frajdy z jazdy dla kierowcy. Wszystkie 991 egzemplarzy tej wersji sprzedało się zanim auto zadebiutowało na targach w Genewie. Już wtedy specjaliści szacowali, że ceny tej wersji na rynku wtórnym mogą osiągnąć niebotyczny poziom w bardzo krótkim odstępie czasu.

Wystarczyło zaledwie pięć miesięcy od premiery, a na jednym z serwisów ogłoszeniowych pojawił się egzemplarz Porsche 911 R wystawiony za kwotę 1,32 mln dolarów. 

Jednak ceny 911 R mogą niebawem spaść, ponieważ Porsche przygotowuje model 991.2 GT3, który będzie także wyposażony w skrzynię ręczną, ale jednostka pracująca pod tylną klapą będzie już turbodoładowana, co może nie przypaść do gustu ortodoksyjnym fanom marki. W ten sposób 911 R będzie ostatnim, najmocniejszym Porsche wyposażonym w silnik wolnossący i ręczną skrzynię.

Najnowsze

Grał w Pokemony, uderzył w policję

Granie w Pokemon Go wymaga patrzenia w ekran telefonu i przemieszczania się. Niektórzy dodają do tego połączenia samochód. Skutki jak zwykle są tragiczne.

Pewien młody Amerykanin grał w Pokemon Go jednocześnie prowadząc samochód. W pewnym momencie jadąc nie zauważył, że zmierza wprost na prawidłowo zaparkowany radiowóz. Całą sytuację zarejestrowała kamera funkcjonariuszy policji, którzy stali obok i rozmawiali. 

Kierowca Toyoty RAV4 po uderzeniu zatrzymał się dalej. Wysiadając z samochodu pokazał telefon komórkowy i powiedział do policjantów: „No i co mi przyszło z gry w tę głupią grę”. 

Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, ale mogłoby się skończyć tragicznie gdyby na pasach znalazł się pieszy. Przedstawiciele policji opublikowali nagranie i zaapelowali do wszystkich kierowców o powstrzymanie się od gry podczas jazdy samochodem.

https://www.youtube.com/watch?v=KCz3abgH4r4

Najnowsze