Nowy Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" do pobrania!

Nowy Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" do pobrania!

20 maja 2016
Już jest: najnowszy Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" PZM można pobrać w tym artykule.

Sezon rozpoczęty, a za nami pierwsze rundy większości dyscyplin sportów motorowych: rajdów, zawodów offroadowych, rywalizacji quadów. Niebawem startują również wyścigi, zarówno te samochodowe, jak i motocyklowe -  w tych ostatnich nie zabraknie Moniki Jaworskiej!

Zachęcamy do kibicowania wszystkim zawodniczkom, które z determinacją - często pokonując przeróżne przeszkody, począwszy od tych finansowych, a na prywatnych skończywszy - dążą do celu, jakim jest start w zawodach możliwie najwyższej rangi. Jak zaczynają swoja przygodę z dwoma lub czterema kółkami, z czym muszą się zmagać, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa, jak reagują na ich pasję znajomi i w końcu - jak znoszą zarówno zwycięstwa i porażki - opowiadają nam Agnieszka Smolińska (enduro), Aleksandra Maj (rallycross), Ewa Pikosz (cross country), Monika Fryc (motocross) i Monika Jaworska (wyścigi motocyklowe).

Warto zapoznać się z wrażeniami pań startujących zarówno za kierownicą, jak i na prawym fotelu w Rajdzie Świdnickim, jednej z najważniejszych imprez otwierających tegoroczny sezon rajdowy. Wszystkie cztery zawodniczki - Balbina Gryczyńska, Agnieszka Pyra, oraz w pełni żeńska załoga w składzie Klaudia Temple za kierownicą i Kasia Pytel-Majkowska - osiągnęły metę Rajdu Świdnickiego i choć łatwo nie było, wspominają go z uśmiechem.

Cieszymy się również z czekającej nas w dniach 21-22 maja w Cieszynie pierwszej i jedynej rundy Pucharu Europy Kobiet w Motocrossie! Wkrótce tamtejszy tor motocrossowy stanie się areną rywalizacji zarówno najlepszych zawodniczek w Polsce i Europie, ale również wschodzących, młodych talentów płci pięknej. Koniecznie bądźcie tam z nami!

Jeśli jesteście zawodniczkami, podróżniczkami , organizatorkami wydarzeń motocyklowych lub w jakikolwiek sposób czujecie się związane z motocyklizmem, to czekamy na Wasze zgłoszenia do jubileuszowego projektu Komisji Motocyklowej Kobiet FIM, w którym promujemy właśnie tak wspaniałe osoby jak Wy - drogie czytelniczki! O zasadach projektu przeczytacie rzecz jasna we wnętrzu naszego Biuletynu.

Na koniec zapraszamy Was na unikatowe wydarzenie „Motocyklowy odjazd folkowy” - Ania Jackowska zaprasza na czerwcowy weekend do Szczyrku, by odkrywać na motocyklu piękne drogi Beskidów, poznając lokalny koloryt, miejscowych artystów. Informacje znajdziecie tuż obok i na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku!

Miłej lektury!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!