Nowości Forda na 2010 – oferta dla rodzin

Ford zaprezentował w Detroit nowego Focusa, którego cenią nie tylko kobiety, a także odnowione, rodzinne S-MAX i Galaxy w Brukseli. Razem ze świeżym C-MAX i Grand C-MAX, debiutującymi we Frankfurcie - nowe modele są zapowiedzią ofensywy jaką planuje Ford w 2010 roku.

Nowy Focus w pięknym, pąsowym kolorze lakieru
fot. Ford

Focus – najważniejszy w ofercie – ulubieniec Pań
Nowy Focus wjedzie na rynek europejski na początku 2011 roku. W Detroit zaprezentowano jego 4-drzwiową odmianę sedan i 5-drzwiową hatchback. Focus ma zakoczyć nas bogatą ofertą wyposażenia seryjnego i dodatkowego, w której skład wchodzą np. system łagodzący skutki kolizji przy małych prędkościach, inteligentny tempomat ACC, system rozpoznawania znaków drogowych, system ostrzegawczy kierowcy Driver Alert, system ułatwiający utrzymanie samochodu na właściwym pasie ruchu, urządzenie ułatwiające parkowanie Active Park Assist, a także najnowszy system MyFord ułatwiający interakcję kierowcy z układami samochodu. Pod maską do wyboru będzie m.in turbodoładowany silnik benzynowy Ford EcoBoost z wtryskiem bezpośrednim o pojemności 1,6 litra oraz udoskonalone silniki Diesel Duratorq TDCi z wtryskiem common-rail o pojemności 1,6 i 2,0-litrów.

C-max – do miasta na zakupy i na wypad z dziecmi
fot. Ford

Focus w wersji ECOnetic otrzyma w ramach opcji system odcinający zapłon Auto-Start-Stop, dzięki któremu zużycie paliwa wynosić ma 3,8 l/100 km.

Zakupowe minivany Ford C-MAX i Grand C-MAX
Pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie 2010 roku. Będziemy mieć do wyboru wersję 5-miejscową (Ford C-MAX), bądź odmianę 7-osobową (Ford Grand C-MAX), wyposażoną w odsuwane drzwi boczne po obu stronach nadwozia oraz tylną kanapę z przejściem między siedzeniami. Oba auta będą napędzane silnikami z Focusa. W wyposażeniu przewidziano długą listę funkcji i urządzeń, a wśród innowacji znalazł się m.in. częściowo automatyczny układ ułatwiający parkowania wzdłuż krawężnika w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Wszystkie fotele, łącznie z miejscami z tyłu, mają sygnalizację niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Zamki tylnych drzwi są zabezpieczone przed otwarciem przez dzieci specjalną elektryczną blokadą. Elektrycznie otwierane są także unoszone drzwi tyłu nadwozia. To rozwiązania dedykowane rodzinom z dziećmi.

 

S-max – sportowo i pakownie
fot. Ford
Galaxy – rodzinnie i długodysnatsowo
fot. Ford

 

 

 

 

 

 


S-MAX i Galaxy
Oba modele są pierwszymi samochodami wyposażonymi w nowy, 2,0-litrowy benzynowy silnik Ford EcoBoost. Oferta silników Diesel została poszerzona o ulepszoną 2,0-litrową odmianę popularnego silnika Duratorq TDCi, który jest teraz po raz pierwszy dostępny także w wersji o mocy 163 KM. Kolejna nowinka to 6-biegowa automatyczna przekładnia PowerShift. Poza wymienionymi wyżej systemami z Focusa i C-maxa, tutaj debiutuje nagłośnienie Ford Premium Sound System o mocy 265 W. Te propozycje zapewne znajdą swoje odbiorczynie wśród kobiet ceniących energiczne, choć spore gabarytowo auta, które muszą zapewnić należytą przestrzeń bagażowo – pasażerską.

Najnowsze

Bilety na Motobazar rozdane

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem i obiecujemy, że już niebawem na Motocaina.pl będzie o co walczyć w kolejnych quizach z nagrodami. Tymczasem warto sprawdzić, kto wygrał wejściówki na odbywający się już w tą niedzielę Warszawski Bazar Motocyklowy.

Poprawna odpowiedź to podpunkt c) Służewiec Tor Wyścigów Konnych (ul. Puławska).

 

fot. Rafał Kaliński

Najszybciej odpowiedziały:

 

Marta Szelenbaum,
Marta Michalska,
Katarzyna Kozyra,
Agata Banasik,
Monika Półtorak.

Paniom serdecznie gratulujemy. O sposobie odbioru biletów zwycięzczynie zostaną poinformowane mailem.

Pozostałe motocyklistki i kobiety zainteresowane motoryzacją zachęcamy do odwiedzania Motocaina.pl.

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy dwa konkursy z bardzo atrakcyjnymi i wartościowymi nagrodami.

Do zobaczenia na Warszawskim Bazarze Motocyklowym. To już w tę niedzielę – 24 stycznia, na terenie toru wyścigów konnych w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod ogrzewanym namiotem, zatem nie powinnyśmy zmarznąć.

Więcej szczegółów o bazarze tutaj.

Najnowsze

Astonem Martinem po stoku

Narty w kolorze porannej, zmrożonej bieli - to brzmi luksusowo i patrząc na ich markę, niewątpliwie należą do nabytków ekskluzywnych. Sprzęt narciarski Astona Martina prawdopodobnie będzie pasować każdej wielbicielce mody, nawet jeśli w garażu nie ma Astona.

Piękne kolory i dobra jakość – Aston Martin wśród nart
fot. Aston Martin

Często meldujemy wam o gadżetach wypuszczanych na rynek przez koncerny motoryzacyjne, część z nich szczyci się tylko logo, część może zaoferować coś więcej niż znaną markę. Tak jest tym razem – narty Astona Martina ucieszą wymagającą narciarkę i miłośniczkę mody.

Ręcznie robione narty „DBS Prague” zbudowane są z aluminium i włókna węglowego – dzięki temu są solidne i idealnie nadają się do slalomu i freestyle’u, zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy. W ofercie producenta można znaleźć całą gamę rozmiarów (159, 166, 177 i 180 cm) i kolorów, których nazwy rozbudzają naszą wyobraźnię. Pomyślcie tylko o nartach w kolorze Morning Frost white, Quantum Silver, Silver Blonde czy Almond Green. Wybredni mogą sobie zamówić narty w jednym z kolorów z palety samochodów Aston. Do tego kijki i w drogę…

Niestety na stronie producenta brak informacji o cenie, ale cóż, raczej nie można się spodziewać, by była ona „okazyjna”.

Najnowsze

Dziś nas policzą!

Wsiadasz dziś za kierownicę? Masz szansę wejść do historii! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna organizowane raz na pięć lat liczenie nas, kierowców. Nie obawiaj się więc stojących przy drogach ludzi.

Od dziś, siedzący przy drogach obserwatorzy będą na zlecenie GDDiKA liczyć samochody.
fot. Motocaina

Ogólnopolskie liczenie kierowców zaczęło się w 1965 roku i od tego czasu odbywa się raz na pięć lat. W tym roku będzie odbywać się przez 11 dni: w styczniu, marcu, maju, lipcu, sierpniu wrześniu i pod koniec roku – w grudniu. 21 stycznia jest pierwszym dniem pomiaru.

Szansę na dołączenie do statystyk mamy zarówno w ciągu dnia (wtedy pomiaru dokonuje się 9-krotnie) jak i w nocy. Przez stojących przy drogach obserwatorów i automatyczne kamery liczone będę wszystkie samochody, a wyniki będą zbierane w podziale na ich kategorie. Pojazdy liczone będą na drogach krajowych.

Po co GDDKiA nas liczy? Badania mają pomóc w ustalaniu priorytetów remontowych oraz tworzeniu planów budowy nowych dróg. Oby ich wyniki nie poszły na marne.

Źródło: GDDKiA

 

 

 

Najnowsze

Ubezpieczenie aut dla kobiet

Za operację plastyczną zapłać z polisy komunikacyjnej. Nie śmiej się - to nie żart. Pewna firma ubezpieczeniowa stworzyła specjalny pakiet z myślą o kobietach. Dzięki temu nie tylko auto jest dobrze ubezpieczone, ale także i Ty.

 

Popytaj u swojego ubezpieczyciela, czy ma specjalną ofertę dla kobiet.
fot. Motocaina

W zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC, Axa proponuje pakiet przeznaczony wyłącznie dla właścicielek samochodów. Jest to poszerzona wersja Pakietu Pełnego – dostępnego dla obu płci.

Polisa komunikacyjna dla kobiet, zawiera wszystkie wersje ubezpieczeń Assistance, plus te przeznaczone z myślą o płci pięknej. Takie ubezpieczenie zapewnia – samochód zastępczy na cały okres powypadkowej naprawy, do tego zwrot kosztów taksówki na przejazd z miejsca wypadku do domu (kwota nie może przekroczyć 200 zł.). Jeżeli obrażenia w wyniku wypadku wymagają operacji plastycznej, firma wypłaca poszkodowanej pieniądze przed operacją – nie bezpośrednio po niej. Całkowity zwrot kosztów operacji to wysokość 20 tys. zł. (jest to koszt mieszczący się w granicach sumy ubezpieczenia).

– Jeżeli będziemy mówić o ranach tłuczonych, czy ciętych twarzy lub niewielkich bliznach, kwota 20 tys. zł pokryłaby taki zabieg  – wyjaśnia Janusz Obrocki, chirurg plastyczny z kliniki plastycznej Jolly Med. – Natomiast poważniejsze operacje twarzy, jak operacja ust, policzków, czy bardziej skomplikowany zabieg nosa – to zabiegi dochodzące do kilkudziesięciu tys. zł. i kwota 20 tys. zł., mogła by nie wystarczyć – dodaje Obrocki.

Dobrą wiadomością jest to, że ubezpieczenie NNW, obejmuje nie tylko polisę na życie i zdrowie w chwili wypadku ale także wtedy, kiedy nieszczęśliwa okoliczność zdarzy się w momencie wsiadania lub wysiadania z samochodu.

 

Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć na drodze, lepiej się ubezpieczyć.
fot. Motocaina

Pakiet dla pań dostępny jest bez dodatkowych kosztów w przypadku wykupienia przez kierowcę płci żeńskiej pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC+AC+NNW).

Axa to jedyne  towarzystwo ubezpieczeniowe z dostępnym ubezpieczeniem komunikacyjnym dla kobiet.

Natomiast Link 4 postanowił obdarować zniżką 5 proc. oboje rodziców, którzy mają dzieci do 6. roku życia.

–  W naszej ofercie celowo nie wyszczególniliśmy jedynie mam, z prostej przyczyny – nie tylko one poruszają się z dziećmi samochodem – tłumaczy Agata Wiśniewska Dyrektor Public Relations z Link4.
– Poszliśmy na rękę obojgu rodzicom – dodaje.

– Niestety pakiety dla kobiet to rzadkość na dzisiejszym rynku ubezpieczeń. Wiele towarzystw, koncentruje się raczej na dogodzeniu zarówno paniom jak i panom. Wszyscy nasi klienci traktowani są tak samo, niezależnie od płci. W związku z tym, nie mamy oferty ubezpieczenia komunikacyjnego skierowanej wyłącznie do kobiet – objaśnia Agnieszka Rosa z Biura Prasowego PZU.

Głowa do góry, drogie Panie. Miejmy nadzieję, że firmy ubezpieczeniowe jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Szkoda, żenie mamy takich ofert, jak kobiety w Wielkiej Brytanii – o pakietach dla pan z brytyjskich towarzystw ubezpieczeniowych przeczytasz tutaj.

Najnowsze