Katarzyna Frendl

Nowości BMW na salonie w Genewie – galeria

Na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie BMW zaprezentuje m.in. dwie światowe premiery: modele BMW serii 2 Gran Tourer, który może pomieścić do siedmiorga pasażerów, oraz nowe BMW serii 1.

Paleta modelowa nowego BMW serii 1
Do tej pory BMW serii 1 znalazło ponad milion nabywców. W swym najnowszym wcieleniu ma kompletnie przekonstruowane przedni i tylny pas, zarówno w wariancie 3-, jak i 5-drzwiowym. Pojawia się też nowa paleta silników, zarówno benzynowych, jak i dieslowskich, które dopracowano pod względem obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin. Model BMW 116d EfficientDynamics, zasilany 3-cylindrową jednostką o mocy 116 KM, jest nowym królem wydajności w portfolio BMW, ma zużywać średnio 3,4 l/100 km.

Nowe BMW serii 2 Gran Tourer
Model BMW serii 2 Gran Tourer to kolejne BMW tworzące zupełnie nowy segment. Jego wyróżniającą cechą jest przestronność przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych. To pierwszy model samochodu w klasie kompaktowej premium zdolny pomieścić do 7 pasażerów w trzech rzędach siedzeń. BMW serii 2 Gran Tourer będzie oferować wybór pięciu turbodoładowanych silników rozwijających moc od 116 KM aż po 192 KM.

BMW M4 MotoGP Safety Car
BMW M4 Coupe ponownie będzie głównym pojazdem floty Safety Car w sezonie MotoGP 2015. Tym razem oprócz pełnienia tej zaszczytnej roli, wyczynowe coupe ze stajni BMW M GmbH wytyczać będzie jednocześnie nowe szlaki technologiczne dzięki innowacyjnemu systemowi wtrysku wody. Co ważne, ten samochód jest przedsmakiem nadciągającej rewolucji w dziedzinie osiągów BMW.

Mobilność przyszłości
BMW i (modele BMW i3 oraz BMW i8) ma oferować nie tylko elektryczne pojazdy, ale i ELECTRIC – dodatkowe produkty wspierające długoterminową służbę aut. Np. usługa ChargeNow pozwala w skali międzynarodowej (ze wsparciem roamingu) wykorzystywać stacje szybkiego ładowania akumulatorów. Klienci, którzy uzależnieni są od znalezienia miejsca parkingowego oraz możliwości ładowania, znajdą wsparcie w usłudze ParkNow, a aplikacja o tej samej nazwie pomoże im znaleźć odpowiednie miejsce, kiedy są daleko od swego stałego miejsca ładowania. ParkNow oferuje już dziś miejsca parkingowe w setkach miast w Ameryce Północnej i potrafi filtrować wskazania według ceny, odległości, czy dostępności usług (jak ładowanie akumulatorów czy myjnia). Inny serwis, DriveNow, zapewnia możliwości współużytkowania samochodów przeszło 390 tysiącom klientów w USA i Europie, i właśnie się przygotowuje do kolejnego rozszerzenia zasięgu działania. Na koniec – projekty „second life” prowadzone w Niemczech, USA i Chinach, mają za cel użytkowanie akumulatorów litowo-jonowych z modeli BMW i po zakończeniu ich „życia technicznego” w autach jako źródła stacjonarne prądu.

BMW ConnectedDrive integruje aplikację „myKIDIO”: program rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń
Dzięki nowej aplikacji „myKIDIO” (początkowo dostępnej tylko w Niemczech), dostępnej w pełnej formie po raz pierwszy w modelu BMW serii 2 Gran Tourer, marka zapewni dostęp do seriali TV, filmów, audiobooków i kontentu audio na tabletach – zarządza się nimi wygodnie z poziomu sterownika systemowego samochodu – iDrive – oraz jego wyświetlacza. Dzięki temu rodzice mają w każdej chwili możliwość wyboru bądź ingerencji w materiały i dostosowanie ich do wieku pasażerów korzystających z aplikacji. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze