Nowe wózki dziecięce Mercedes-Benz: Twoja pociecha też może jeździć AMG!

Nowe wózki dziecięce Mercedes-Benz: Twoja pociecha też może jeździć AMG!

07 października 2020
Dobre wiadomości dla rodziców, którzy poszukują dla swoich pociech praktycznego i eleganckiego środka transportu w sportowym stylu: w sezonie 2020/2021 w gamie wózków dziecięcych Mercedes-Benz zadebiutują nowe modele z serii Avantgarde.

Wózki będą dostępne w czterech zupełnie nowych odsłonach. Na szczególną uwagę zasługuje model AMG – kompletnie przeprojektowany, dostępny w dwóch różnych wersjach. Nowa generacja wózka AMG opracowanego przez firmę Hartan i zespół projektantów Mercedes-Benz nawiązuje do wyglądu sportowych maszyn z Affalterbach. Standardowy hamulec postojowy, regulowana wysokość uchwytu, centralny system blokujący i pięciopunktowy pas bezpieczeństwa z poduszkami naramiennymi mają zapewniać wg producenta maksymalne bezpieczeństwo.

Z zewnątrz ten „supersportowy” model zwraca uwagę wzorem obręczy, przypominającym oryginalne felgi AMG, oraz poszyciem siedziska z mikrofazy DINAMICA – funkcjonalnego, trwałego materiału stosowanego w autach AMG.

Odwracalne siedzisko wyposażono w system zatrzasków, który pozwala na zmianę pozycji dziecka jedną ręką. Oparcie ma kilkustopniową regulacje odchylenia, aż do pozycji poziomej.

Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest stylowy plecak do przewijania w stylu AMG – zaopatrzony w przemyślane wewnętrze przegrody. W przypadku mniejszych przedmiotów, takich jak telefon komórkowy, klucze, portfel czy butelka, przyda się praktyczna torba Bag2Go, którą można łatwo przymocować do uchwytu lub nosić na ramieniu.

Oprócz nowej gamy modeli AMG odświeżono serię wózków dziecięcych Avantgarde sygnowanych przez Mercedes-Benz i Hartan. Jedną z nowości jest kolorowe podwozie ze wzorem Mercedes-Benz, dostępne w dwóch wariantach DESSIN: Selenit i Hyacinth. W zestawie znajduje się również system pasów bezpieczeństwa z magnetycznym zapięciem.

Do ich najważniejszych cech z zakresu funkcjonalności należą: niska masa własna (rezultat zastosowania aluminiowej ramy, ważącej zaledwie 8,9 kg, oraz siedziska GTX o masie jedynie 4,1 kg), przyjazne dla środowiska opony z komorą powietrzną Solight Ecco. 

Nowe wózki dziecięce Mercedes-Benz Avantgarde oraz Mercedes-AMG są już dostępne w wybranych, specjalistycznych sklepach z artykułami dla dzieci.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!