Nowe samochody dla polskich policjantów. Z silnikami 2.0 TDI o mocy 177 KM

Do komend wojewódzkich policji trafiły 124 produkowane w Polsce wozy policyjne w specjalnej zabudowie przystosowanej do potrzeb tej służby mundurowej.

Przekazane policji samochody, to najnowsza wersja produkowanego w Białężycach k. Wrześni Volkswagena Craftera. Pojazd w wersji Furgon wyposażony jest w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM, automatyczną skrzynię biegów i zabudowę specjalną do potrzeb policji przygotowaną przez specjalizującą się w tego typu realizacjach firmę AMZ Kutno.

Nowe samochody dla polskich policjantów. Z silnikami 2.0 TDI o mocy 177 KM

Nowy policyjny Volkswagen Crafter przeznaczony dla służb prewencji, przystosowany jest dla 7 policjantów wraz z wyposażeniem. Jego wnętrze, przygotowane przez AMZ Kutno, podzielone jest na trzy przedziały: pierwszy przedział to miejsca dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla 5 policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy. Na autach zamontowano również zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Najnowsze

Aplikacja My BMW – co nowego po aktualizacji w marcu 2021?

Wreszcie aplikacja My BMW umożliwia bezpośredni kontakt z Serwisem BMW i zapewnia klientom szczegółowy przegląd potrzeb serwisowych ich pojazdu.

Najważniejsze nowe funkcje aplikacji My BMW od marca 2021 r.:

  • Programator zegarowy klimatyzacji w pojazdach z napędem elektrycznym umożliwia regulację temperatury we wnętrzu, np. poprzez ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Ta zwiększająca komfort funkcja jest teraz dostępna również dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi, dzięki czemu można w nich teraz zaprogramować także ogrzewanie postojowe i wentylację.

  • Plan ładowania oferuje właścicielom zelektryfikowanych BMW przejrzysty przegląd wszystkich informacji dotyczących aktualnego procesu ładowania (stan naładowania, początek i czas trwania ładowania, aktualny zasięg, wstępne przygotowanie, przedział czasowy ładowania i inne istotne ustawienia pojazdu). W przyszłości klienci będą mogli otrzymywać informacje o aktualnym stanie naładowania również w formie powiadomień push.
  • Funkcja filtrowania w wyszukiwaniu stacji ładowania ułatwia znalezienie odpowiedniej stacji ładowania poprzez szybkie dodawanie lub usuwanie różnych parametrów wyszukiwania (dostawca, kompatybilność, prędkość ładowania itp.).

  • Integracja asystenta głosowego Amazon Alexa jest teraz możliwa nie tylko w pojazdach z systemem operacyjnym BMW 7.0, ale także w modelach BMW wyposażonych w system operacyjny BMW 5.0 i 6.0 (dostępne na wybranych rynkach).

Dzięki ulepszonemu menu, którego obsługa jest jeszcze bardziej intuicyjna, oraz zoptymalizowanej funkcji obliczenia tras Mapy BMW oferują lepszy komfort obsługi i większe możliwości.

Od lipca 2021 r. aplikacja My BMW jako nowe rozwiązanie całkowicie zastąpi aplikację BMW Connected, tworząc podstawę dla przyszłych technologii. Wynika to w dużej mierze z jej skalowalnej, uniwersalnej architektury, która uwzględnia również przyszłe wymagania. Dzięki temu możliwe będzie łatwe realizowanie nowych funkcji i życzeń klientów.

Najnowsze

Alpine Experience – startuje nowy sezon. Znamy kalendarz wydarzeń na torze!

Marka Alpine oznacza dla wielu osób coś znacznie więcej niż tylko sportowy samochód. Dlatego, producent zaprasza miłośników wrażeń na tor!

Alpine Centre Katowice rozpoczęło sezon jazd na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Było to pierwsze w tym roku spotkanie z klientami i miłośnikami marki Alpine.

Podczas spotkania swoim doświadczeniem dzielił się z uczestnikami kierowca rajdowy Michał Streer, który przekazywał wiedzę oraz prezentował swoje umiejętności prowadzenia samochodu Alpine w warunkach torowych.

Miłośnicy marki Alpine i sportowej jazdy mieli okazję doświadczyć wielu niezapomnianych chwil siedząc na fotelu pasażera i wysłuchać wskazówek rajdowego mistrza Polski, a później wykorzystać zdobyte informacje na torze już za kierownicą Alpine A110.

Kolejne spotkanie w ramach Alpine Experience Track Day na torze planowane jest w kwietniu. Udział w wydarzeniu jest odpłatny, zainteresowanych prosimy o kontakt z Alpine Centre Katowice – Alpine Manager Adam Augustin adam.agusting@grupapietrzak.pl, tel. 662 481 867, www.katowice.alpinecars.com.

Kalendarz tych wydarzeń dostępny jest na www.katowice.alpinecars.com/wydarzenia.

Najnowsze

Z czym kojarzą nam się popularne marki samochodów?

Europejski Fundusz Leasingowy przeprowadził badanie, którego celem było sprawdzenie, z jakimi cechami kojarzą się nam najpopularniejsze marki samochodów. Mercedesa postrzegamy jako lidera pod względem komfortu i elegancji, Volvo łączymy z bezpieczeństwem, a Toyota to synonim nowoczesności i niezawodności. Czego jeszcze się dowiedzieliśmy?

W jaki sposób zrealizowano badanie?

Opinie Polaków na temat skojarzeń z markami aut pozyskano w badaniu metodą internetowej ankiety (CAWI). Wzięło w nim udział 1015 respondentów, którzy otrzymali kwestionariusze do wypełnienia w październiku 2019 roku. Uczestnikom badania przedstawiono 16 popularnych marek: BMW, Fiat, Audi, Mercedes, Toyota, Škoda, Seat, Volkswagen, Opel, Honda, Ford, Peugeot, Dacia, Alfa Romeo, Renault i Volvo. Mogli przypisać maksymalnie 3 spośród nich do poszczególnych cech – elegancja, szybka jazda, bezpieczeństwo, niezawodność, auto służbowe, rodzina, komfort i nowoczesność.

Wyniki badania percepcji marek samochodowych

Przedstawiamy najważniejsze wyniki i wnioski z badania w odniesieniu do każdej z rozpatrywanych cech.

Elegancja

Najbardziej eleganckim samochodem w percepcji Polaków okazał się Mercedes – marka ta została wskazana przez niemal co trzeciego respondenta. Taki wynik nie powinien nikogo dziwić, gdyż pojazdy tego niemieckiego producenta od wielu lat wyróżniają się luksusowym wyglądem, czego dobrym przykładem jest słynny Mercedes S-klasy czy model 300SL Gullwing, umieszczony przez magazyn Autocar na liście dziesięciu najładniejszych samochodów wszechczasów. Drugie miejsce przypadło marce Audi (17% wskazań), a podium zamknęło BMW (13%). W czołowej piątce najbardziej eleganckich samochodów według Polaków znalazły się jeszcze marka Volvo (11% wskazań) oraz Alfa Romeo (10%).

Wyniki badania pokrywają się z danymi Instytutu Badań Motoryzacyjnych Samar, dotyczącymi rejestracji przez Polaków aut z segmentu premium. W zestawieniu tym również pierwsze miejsce przypadło Mercedesowi (19 653 rejestracje), na drugim miejscu uplasowała się marka BMW (18 290 rejestracji), a na trzecim Audi (15 602 rejestracje). To właśnie pojazdami tych trzech marek najczęściej podróżują najważniejsi polscy politycy.

Szybka jazda

Bezkonkurencyjna w badaniu pod względem szybkości jazdy okazała się marka BMW, którą wskazało 31% respondentów. Za jej plecami uplasowały się samochody Audi (20% wskazań) oraz Honda (13%). Pojazdy tych trzech marek często pojawiają się na torach podczas sportowych wyścigów samochodowych, np. Formuły 1, WRC, ERC czy DTM. Polacy mogą również kojarzyć BMW z szybkością dzięki temu, że w latach 90. masowo sprowadzano z Niemiec do naszego kraju kilkunastoletnie pojazdy tej marki. Kupowali je zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy chcieli przetestować ich ponadprzeciętne osiągi.

Bezpieczeństwo

Polakom z bezpieczeństwem kojarzy się najczęściej szwedzka marka Volvo (27% wskazań), która wyprzedziła Mercedesa (15%) i Toyotę (13%). Tak dobry wynik Volvo nie powinien nikogo dziwić, gdyż ten skandynawski producent od lat jest uznawany za lidera rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo jazdy. Wprowadza je na rynek po przeprowadzeniu skrupulatnych analiz swoich samochodów powypadkowych. To właśnie pracującemu dla Volvo inżynierowi Nilsowi Bohlinowi zawdzięczamy stosowane dziś powszechnie 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Mercedes może się pochwalić dobrymi ocenami w testach zderzeniowych Euro NCAP, a Toyota słynie z innowacyjnych technologii Toyota Safety Sense, np. systemu rozpoznawania znaków drogowych czy zapobiegania kolizjom.

Niezawodność

Respondenci zdecydowanie najczęściej łączyli niezawodność z marką Toyota, która uzyskała 21% wskazań. Na drugiej pozycji znalazło się Volvo (13%), a na trzeciej Volkswagen (12%). Czwarte miejsce przypadło Mercedesowi (11%), a czołową piątkę zamknęła Honda. Do wskazania marki Toyota mogły skłonić Polaków reklamy tego japońskiego producenta, który często posługuje się w nich sloganem „legendarna niezawodność”. Hasło to znajduje potwierdzenie w rzeczywistości, gdyż Toyota zajmuje pierwsze miejsce w światowych rankingach najmniej awaryjnych pojazdów, np. Consumer Reports czy TÜV. Wielokrotnie marka ta była ponadto wskazywana przez polskich kierowców jako najbardziej niezawodna w badaniu „Marka nr 1”.

Auto służbowe

Polacy z hasłem „auto służbowe” kojarzą przede wszystkim czeską markę Škoda, którą wskazało 29% uczestników badania. Na drugiej pozycji znalazł się Volkswagen (14%), a na trzeciej Opel (13%). Tuż za podium uplasowała się Toyota oraz Ford. Wyniki te w dużym stopniu pokrywają się z danymi Centralnej Ewidencji Pojazdów, dotyczącymi liczby rejestracji aut osobowych na firmę w 2020 roku. W czołowej trójce znalazły się aż dwa modele Škody – Octavia (pierwsze miejsce) oraz Fabia (trzecia pozycja). Wśród dwudziestu najpopularniejszych samochodów firmowych uplasowały się również 3 auta Volkswagena (Golf, Tiguan i Passat) oraz 4 modele Toyoty (Corolla, Yaris, RAV4 i C-HR).

Rodzina

Samochody Škody postrzegamy również jako najbardziej rodzinne – marka ta została wskazana przez 22% respondentów. Drugie miejsce przypadło Volkswagenowi (17% wskazań), a trzecie marce Opel (10%). Co ciekawe, samochody tych producentów należą do średniej półki cenowej. Wyniki badania pokazują więc, że auta kojarzone jako najbardziej bezpieczne, czyli Volvo, Mercedes i Toyota, niekoniecznie są postrzegane jako najlepsze dla rodziny – marki te znalazły się poza podium.

Komfort

Zdecydowanym liderem pod względem skojarzeń z komfortem okazał się Mercedes, którego wskazało 26% respondentów. Za jego plecami uplasowała się inna niemiecka marka Audi (14% wskazań) oraz Volvo (13%). Nic więc dziwnego, że limuzynami Mercedesa podróżują rządowe elity wielu państw świata, w tym Polski. W czołówce rankingu znalazły się również Volkswagen i Toyota, co pokazuje, że z komfortem kojarzą się nie tylko samochody z segmentu premium.

Nowoczesność

W zestawieniu nowoczesności zwyciężyła Toyota (17% wskazań), wyprzedzając Mercedesa (15%) oraz Audi (14%). Tuż za nimi znalazła się marka BMW. Widać więc, że z nowoczesnością kojarzone są zwłaszcza niemieckie samochody, w których można spotkać wiele nowinek technologicznych, np. laserowe reflektory, system bezkluczykowy, głosową obsługę czy noktowizor. Pierwsze miejsce dla japońskiej Toyoty to zapewne zasługa wprowadzania przez tego producenta na rynek wielu modeli pojazdów elektrycznych i hybrydowych. 

Z czym kojarzą nam się popularne marki samochodów?

Najnowsze

Poważna wpadka Mercedesa – nowa klasa S ma niebezpieczną wadę fabryczną!

Długo wyczekiwana nowa generacja flagowej limuzyny Mercedesa niedawno miała swój rynkowy debiut, a już teraz zaliczyła poważną wpadkę.

Mercedes wzywa właścicieli nowych klas S do serwisów i jeśli należycie do jednych ze szczęśliwców, którzy kupili sobie tą niemiecką limuzynę, to lepiej nie zwlekajcie z wizytą w serwisie, ponieważ sprawa jest poważna. Chodzi o drążki kierownicze, które mogą zostać wyrwane lub wyłamane, co grozi poważnym wypadkiem.

Nowy Mercedes klasy S już w sprzedaży. Wiemy, ile kosztuje ta luksusowa limuzyna!

Jak to możliwe w klasie S, która od wielu generacji jest synonimem luksusu i wyznacza trendy w technologicznym rozwoju motoryzacji? Okazuje się, że od lipca do grudnia 2020 roku fabryka montowała… drążki przeznaczone do innego samochodu! Podobno zawinił dostawca i element, który trafił do magazynów Mercedesa, jest za krótki.

Mercedes EQS i panel ekranów na ponad 1,41 metra! Zobaczcie, jak wygląda wnętrze elektryka

Problem dotyczy 1400 egzemplarzy klasy S w tym 100 samochodów w Polsce. Nasz lokalny oddział Mercedesa poinformuje o tym wszystkich swoich klientów i zaprosi ich do serwisu. Cała naprawa samochodu ma trwać kilka godzin.

Najnowsze