Nowe Renault Clio Grandtour już na polskim rynku

Nowe Renault Clio Grandtour wzorowane jest na stylistyce aut sportowych – ma takie same dynamiczne cechy co wersja 5-drzwiowa. Model właśnie wchodzi na polski rynek, ceny zaczynają się od 43 950 zł.

W gamie oferowanej na polskim rynku dostępne są trzy wersje wyposażenia, dwa silniki benzynowe 1.2 16V 75 i Energy TCe90 oraz dwa wysokoprężne dCi 75 i Energy dCi 90.

Klienci mogą już składać zamówienia. Pierwsze samochody powinny się pojawić w salonach autoryzowanych partnerów Renault pod koniec marca.

fot. Renault

Rozstaw osi jest taki sam jak w wersji 5-drzwiowej, ale zwis tylny jest wydłużony o 201 mm i ma 823 mm. Całkowita długość samochodu wynosi 4,262 m. Samochód ma długą maskę z dużym logo marki  i tył z wyraźnie zarysowanymi nadkolami. Z boku jego sylwetka jest wydłużona, a tylna szyba ustawiona bardziej pionowo, co podkreśla pojemność bagażnika. Klamki, podobnie jak w Nowym Clio, są ukryte przy tylnych słupkach. Słupki drzwi, również środkowe, płynnie przechodzą w szyby.

fot. Renault

Konstrukcja Nowego Renault Clio Grandtour została zaprojektowana z myślą o klientach lubiących wyrazistą stylistykę i przywiązanych do praktycznych rozwiązań. Przednia część kabiny jest bardzo starannie zaprojektowana, a do bagażnika o pojemności 443 dm3 VDA jest łatwy dostęp. Objętość bagażnika wynosi zatem o 130 dm3 (30%) więcej w porównaniu z i tak dużym bagażnikiem w wersji
5-drzwiowej. Znacznie obniżono też wysokość progu bagażnika. Dzięki funkcji płaskiej podłogi
i możliwości złożenia oparcia przedniego fotela pasażera uzyskano znaczną długość powierzchni ładunkowej.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze