Karolina Chojnacka

Nowe motoryzacyjno-survivalowe show Richarda Hammonda – „The Great Escapists, czyli Wielcy Uciekinierzy”. Kiedy premiera? Gdzie można je obejrzeć?

Gwiazda motoryzacyjnego show „The Grand Tour” Richard Hammond i Tory Belleci, znany z kultowego programu „Pogromcy Mitów”, łączą swoje siły na bezludnej wyspie.

„The Great Escapists, czyli Wielcy Uciekinierzy” to nowe motoryzacyjno- survivalowe show, którego gwiazdami będą Richard Hammond i Tory Belleci.

Hammond i Belleci zostaną wyrzuceni na bezludnej wyspie, na której będą musieli przeżyć, zaaklimatyzować się, a na koniec uciec. Taki trochę MacGyver w nowoczesnym stylu, z licznymi eksplozjami i wybuchami.

Przeczytaj też: „The Grand Tour: A Massive Hunt” nie powstałoby, gdyby nie jeden samochód… zgadniecie jaki?

„The Great Escapists, czyli Wielcy Uciekinierzy” będzie można oglądać już od 29 stycznia na platformie Amazon Prime Video.

Najnowsze

Porsche Cayenne wpadło do stawu z rybami. To było koszmarnie drogie morsowanie

Kierowca sportowego Cayenne zaliczył lodowatą kąpiel w stawie hodowlanym. Na szczęście przeżył.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w piątek 15 stycznia pomiędzy miejscowościami Lisiewice Duże a Guźnia w okolicach Łowicza, w godzinach wieczornych funkcjonariusze służb zostali wezwani nad staw, gdzie zobaczyli „wodujące” Porsche Cayenne. 

Młody kierowca Porsche stracił panowanie nad samochodem na zakręcie i wjechał prosto do stawu z rybami. Funkcjonariusze policji określili, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących, zimowych warunków na drodze. Na szczęście mężczyzna wydostał się samodzielnie z samochodu i poinformował o całym zdarzeniu odpowiednie służby. 

Na miejscu kierowca został przebadany alkomatem, był trzeźwy. Akcja wyciągania samochodu ze stawu trwała kilka godzin. Ze względu na panujące warunki atmosferycze, wydostanie samochodu spod wody było utrudnione i dopiero specjalistyczny sprzęt z wysięgnikiem poradził sobie z tym zadaniem. 

Kierowca Porsche z pewnością zapamięta na długo ten styczniowy wieczór i lodowatą kąpiel. Nie wiemy na ile zostały wycenione szkody, ale z pewnością naprawa samochodu bogatego w liczne systemy elektroniczne skutecznie obciąży portfel właściciela samochodu. 

Najnowsze

Rolnik chciał wyciągnąć ciągnikiem BMW, które wpadło do rowu. Skończyło się fatalnie

Oto przykład na to, że zimą trzeba dwa razy się zastanowić, jeżeli chcemy komuś pomóc, gdy np. wpadnie do rowu. Tak jak ten kierowca BMW.

Zima zaskoczyła kierowców. Nie po raz pierwszy i pewnie nie po raz ostatni. W takich sytuiacjach często możemy zobaczyć w oficjalnych komunikatach Policji, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Niestety nie wiemy do końca, co było przyczyną, że BMW skończyło swoją przejażdzkę w rowie, ale to co stało się później przy akcji ratunkowej z pewnością przeraziło właściciela niemieckiego samochodu. 

Pewien rolnik postanowił pomóc kierowcy BMW, więc sprowadził na miejsce zdarzenia ciągnik. Wydawało się, że wszystko pójdzie gładko i samochód zostanie wyciągnięty z rowu – niestety, na poniższym filmie widzimy jak osuwa się na ciągnącej linie. Później szarpnięcie ciągnika było tak silne, że w konsekwencji samochód wylądował na tyle ciągnika. Na koniec kierowca ciągnika ruszył do przodu i jeszcze bardziej uszkodził BMW. 

Najnowsze

Zasięg samochodów elektrycznych – od czego zależy?

Kupno samochodu elektrycznego to inwestycja, która budzi w początkowych etapach wiele wątpliwości. Szczególnie w przypadku opłat za zużycie prądu oraz dostępności urządzeń do ładowania w przestrzeni publicznej.

Niemniej jednak bardzo często przyszli posiadacze tych pojazdów pytają co ma wpływ na zasięg samochodów elektrycznych. Poznajmy czynniki, które decydują o przebytych kilometrach.

Zasięg samochodów elektrycznych to nic innego jak wartość kilometrowa, którą jest w stanie pokonać pojazd zasilany prądem na jednym cyklu ładowania. To istotny czynnik w codziennym użytkowaniu, ponieważ od niego zależy jaką trasę jesteśmy w stanie przejechać w najbardziej optymalnych warunkach, aby nie przejmować się poszukiwaniem pobliskiej ładowarki do auta. Ten wynik jest sumą takich aspektów jak temperatura zewnętrzna, waga pojazdu i jego wyposażenie, prędkość i przyspieszenie, czy też styl jazdy.

Czytaj więcej: Zasięg samochodów elektrycznych: 50 km na co dzień i 550 km na wakacje. „Elektrycznie tematyczni” #03

Zobacz także: Ile auta elektryczne są warte po kilku latach eksploatacji?

Wspomniany wcześniej zasięg samochodów elektrycznych może się różnić w zależności od posiadanego auta. Wszystko zależy w główniej mierze od jego gabarytu, a także mocy silnika.

Wśród producentów, którzy mogą poszczycić się wynikami najdłuższych tras dominuje firma Tesla, której Model S osiągnął dotychczas rekord 840 kilometrów.

Przeczyta również: Elektryki są bardziej czyste od aut spalinowych? Ujawniamy prawdę

Warto wiedzieć: Samochody elektryczne a ekologia – jaki ślad węglowy zostawiają elektryki? „Elektrycznie tematyczni” #06

W dziesiątce najlepszych aut pod tym względem siedem pierwszych miejsc należy właśnie do wspomnianej Tesli. Miejsca od 8 do 10 zajęły dwie firmy Volkswagen oraz Hyundai, których zasięg samochodów elektrycznych szacuje się na poziomie ok. 500 km.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Jaki model Lamborghini sprzedawał się najlepiej w 2020 roku?

Lamborghini zakończyło 2020 rok z rekordem sprzedaży w drugiej połowie roku. I to pomimo pandemii koronawirusa.

Lamborghini w 2020 roku dostarczyło klientom na całym świecie 7430 samochodów. To 9% spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, który można przypisać 70-dniowemu wstrzymaniu produkcji na wiosnę. Było to spowodowane dyrektywami włoskiego rządu oraz troską o zdrowie pracowników w pierwszej fazie pandemii.

Natomiast drugie półrocze przyniosło rekordowe wyniki sprzedaży, co dało najlepsze w historii firmy półrocze na dostawy do klientów.

Przeczytaj też: Rekordowy wrzesień Lamborghini

Gdzie trafiły Lamborghini?

Najwięcej nowych Lamborghini będzie jeździć po drogach w USA. Do Stanów Zjednoczonych dostarczono 2224 samochodów. Na drugim miejscu pod względem dostaw są Niemcy – 607 samochodów. Dalej są Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (604 auta), Japonia (600), Wielka Brytania (517) i Włochy (347).

Najbardziej wzrosła sprzedaż Lamborghini w Korei Południowej – 303 samochody to 75% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

Najlepiej sprzedającym się modelem okazało się Lamborghini Urus, z dostawą 4391 samochodów. Lamborghini V10 Huracán sprzedało się w liczbie 2193 aut, a V12 Aventador trafił do 846 klientów.

Przeczytaj też: Lamborghini Urus – SUV spod znaku byka

Najnowsze