Nowe monstery na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

3 września na Wrocławskim Stadionie po dwuletniej przerwie powraca do Polski Impreza Monster Jam - fascynujące zawody amerykańskich półciężarówek, które zmierzą się w dwóch dyscyplinach: wyścigach oraz freestyle'u.

Rozgrywane na największych na świecie stadionach i halach widowiskowo-sportowych zawody Monster Jam to rywalizacja potężnych, charakterystycznych amerykańskich półciężarówek Monster Truck, których napędzane metanolem silniki osiągają moc blisko półtora tysiąca koni mechanicznych.Składają się z dwóch dyscyplin: wyścigu równoległego oraz freestyle’u, czyli bezkompromisowego miażdżenia wraków i potężnych skoków z ziemnych ramp.

3 września Wrocławski stadion ugości kolejne trzy zespoły amerykańskich półciężarówek podczas zawodów Monster Jam. Na arenie, która zostanie przykryta 6500 ton specjalnej mieszanki gliny i piasku, ziemnymi rampami i kilkadziesięcioma wrakami, pojawią się Iron Man, Mohawk Warrior oraz Monster Mutt Rottweiler. Do ujawnionej już trójki zespołów, wielokrotnych mistrzów i bezwzględnie uznanych za ikony Monster Jam (Grave Digger, Maximum Destruction, El Toro Loco) dołączają nowicjusze. Za kierownicą Iron Man’a, debiutanta z 2010 roku, zasiądzie Lee O’Donnel, zawodnik z 12-letnim doświadczeniem.

IronMan – Najlepszym wynikiem tego trucka, który powstał na cześć ekranizacji komiksu, jest 9. miejsce w kategorii freestyle z 25 punktami na koncie.
fot. LIVE_01

Kolejnym zespołem, który karierę rozpoczął także w 2010 roku podczas zawodów w Las Vegas, jest Mohawk Warrior o mocy 1500 KM.

Mohawk Warrior – to pierwszy Monster Truck w indiańskiej stylizacji z kruczoczarnym irokezem. Mohawk WarriorSM wraz ze swoim kierowcą Georgem Balhanem zyskał sobie potężną rzeszę fanów wśród Amerykanów indiańskiego pochodzenia. Odgłos silnika o mocy 1500 KM paraliżuje :).
fot. LIVE_01

Do grona żółtodziobów dołącza również najmłodszy stażem Monster Mutt Rottweiler, który w zawodach Monster Jam zaczął startować w 2011
roku.

 

Monster Mutt Rottweiler – pieszczotliwy Rotty swoje imię zawdzięcza jednemu z fanów, który jako zwycięzca konkursu mógł nazwać nowego członka Monster Mutt. Wyposażony w ostre jak brzytwy kły przygotowany jest do rozszarpania trasy oraz odgryzienia wygranej.
fot. LIVE_01

Impreza Monster Jam po raz pierwszy odbyła się w 2009 roku w Chorzowie i zgromadziła komplet publiczności (ponad 41 tysięcy widzów). W tym roku organizatorzy spodziewają się znacznie większego zainteresowania. Z tej okazji również powstała pełna wersja strony internetowej polskiego wydania Monster Jam pod adresem www.monsterjam.pl, gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące przebiegu imprezy, techniczne opisy Monster Trucków, materiały multimedialne, relację poprzedniej edycji oraz wiele innych funkcjonalności. Trwa również sprzedaż biletów, prowadzona
poprzez sklep internetowy www.eventim.pl.

Wybrane ceny biletów na Monster Jam:
Trybuna północna i południowa: 109,00 PLN
Trybuna zachodnia i wschodnia: 129,00 PLN
Pakiet grupowy: przy zakupie minimum 3 biletów Pit Party gratis – podczas której będzie można naprawdę z bliska podziwiać członków 10  czołowych zespołów z USA .

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze