Nowe modele Harley-Davidson na 2019 rok: cruiser FXDR 114 i udoskonalone modele Touring, Trike i CVO

Wreszcie są: nowe modele motocykli Harley-Davidson. Wiemy już, jak wygląda cruiser o dużej mocy, oraz zmodernizowane modele Touring, Trike i CVO. Wisienką na torcie jest też prezentacja nowego systemu multimedialnego amerykańskiej marki.

Nowy model 2019 Harley-Davidson FXDR 114 wyznacza kierunek dla motocykli, akcesoriów i wyposażenia H-D na 2019 rok. Po niecałym miesiącu od ogłoszenia planów związanych z przyszłymi modelami w nowych na rynku kategoriach i zaangażowania w udoskonalanie motocykli Touring oraz maszyn typu cruiser, Harley-Davidson prezentuje nową gamę.

Harley-Davidson FXDR 114 2019
FXDR 114 to cruiser o dużej mocy z silnikiem o pojemności 1868 cm3 – najmocniejszy silnik oferowany z podwoziem Softail, Milwaukee-Eight 114 V-Twin, generujący 160 Nm momentu obrotowego przy 3500 obr/min. W motocyklu zastosowano wiele elementów z aluminium oraz materiałów kompozytowych, co przekłada sie na zmiejszenie masy ogólnej jednośladu – w tym nowy aluminiowy wahacz, aluminiową ramę pomocniczą, lekkie koła i kompozytowe błotniki. Zdaniem producenta „solidne i sztywne podwozie Softail oraz najwyższej klasy elementy układu zawieszenia pozwolą pewnym siebie motocyklistom pokonywać kręte drogi oraz manewrować w gęstym ruchu miejskim z ekscytującą zwinnością”. FXDR 114 charakteryzuje się większym przechyłem bocznym niż jakikolwiek inny model Softail.

Wizualnie stylistyka FXDR 114 nawiązująca do dragsterów ma podkreślać jego osiągi – od małej owiewki po skróconą tylną część i jednoosobowe siodło. Tylny błotnik ma kształt umożliwiający zmieszczenie masywnej opony 240 mm i porusza się wraz z oponą w całym zakresie skoku zawieszenia, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny podczas jazdy.

Harley-Davidson Touring i Trike 2019
W gamie motocykli turystycznych i trójkołowym również wprowadzono sporo zmian – to kontynuacja rozwoju modeli Touring i Trike.

Nowy system multimedialny
Nowy system multimedialny Boom! Box GTS w wybranych modelach Harley-Davidson Touring i Trike ma odznaczać się nowoczesnym wyglądem, łatwością obsługi urządzeń przenośnych oraz tabletów. Ponadto obsługuje funkcje Apple CarPlay (w przypadku używania mikrofonu z opcjonalnym zestawem słuchawkowym z asortymentu oryginalnych akcesoriów Harley-Davidson) i ma system rozpoznawania mowy.

Układy poprawiające prowadzenie w modelach Trike
W trójkołowcach pojawia się nowy, połączony układ hamulcowy Reflex, sterowany elektronicznie. Jest dostępny w motocyklach Harley-Davidson Tri-Glide Ultra i Freewheeler 2019, a obejmuje układ zapobiegający blokowaniu kół (ABS), układ kontroli trakcji (TCS), układ kontroli poślizgu (DSCS) oraz układ połączonych hamulców. Współpraca tych układów ma zapewniać większą swobodę i pewność prowadzenia. 

Taka technologia i zmodernizowane zawieszenie mają znacząco poprawić jakość jazdy modealmi Harley-Davidson Tri-Glide Ultra i Freewheeler oraz przełożyć się na łatwiejszą regulację napięcia wstępnego sprężyny.

Układy napędowe Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3
Wybrane modele Harley-Davidson Touring i Trike 2019 będą wyposażone w jednostkę Milwaukee-Eight 114. Silnik Milwaukee Eight 114 o pojemności 1868 cm3 to największa jednostka oferowana fabrycznie w standardowych modelach Harley-Davidson, która umożliwia dynamiczne przyspieszenie i moc niezbędną do wyprzedzania.

Limitowane modele Harley-Davidson CVO 2019
Trzy limitowane edycje motocykli Harley-Davidson Custom Vehicle Operations (CVO) 2019 zaprezentowano z nowymi elementami wykończenia, zmodernizowaną technologią i podzespołami. Silnik Milwaukee-Eight 117 jest dostępny wyłącznie w modelach CVO, a nowy system multimedialny Boom! Box GTS jest wyposażeniem standardowym każdego modelu z tej rodziny motocykli.

2019 CVO Limited
Przeznaczony dla wymagających motocyklistów oczekujących komfortu, osiągów, funkcjonalności i stylu. Model CVO Limited zapewnia poczucie luksusu także podczas długich tras.

2019 CVO Street Glide
Stylowy bagger custom wyposażony w system audio najwyższej klasy.

2019 CVO Road Glide
Charakterystyczna, agresywna stylistyka połączona z komfortem podczas najdłuższych tras.

Akcesoria Harley-Davidson na 2019 rok
Prace rozwojowe nad nowymi motocyklami odbywają się równolegle z opracowywaniem oryginalnych akcesoriów Harley-Davidson, a dealerzy marki są ekspertami w dziedzinie personalizacji – gotowi pomóc w doborze oraz montażu oryginalnych części i akcesoriów. Co będzie dotyczyć nowych modeli na 2019 rok?

7-calowy adaptacyjny reflektor przedni LED Daymaker z opatentowanymi czujnikami i zintegrowaną elektroniką – określa przechył boczny motocykla, aby automatycznie doświetlać zakręty w obszarach nieobejmowanych przez tradycyjne reflektory LED.

Kolekcja Dominion daje możliwość spersonalizowania wyposażenia akcesoryjnego w ramach nieograniczonej liczby opcji. Elementy z tej kolekcji są lakierowane proszkowo w bazowych kolorach błyszczącej, anodyzowanej czerni i w brązie. Ponadto można w dowolny sposób łączyć je z dodatkami w następujących kolorach: czarny szczotkowany, brązowy lakier proszkowy, szczotkowany anodyzowany pomarańczowy i szczotkowane aluminium.

Poprawiające osiągi zestawy tuningowe Screamin’ Eagle zaprojektowano z myślą o zapewnieniu przyrostów momentu obrotowego i mocy. Np. nowy 4,5-calowy tłumik Screamin’ Eagle w modelu Harley-Davidson Sport Glide umożliwia zastosowanie zestawów Screamin’ Eagle poziomu od I do IV. Nowa pokrywa aparatu zapłonowego i metalowy emblemat Screamin’ Eagle na silniku Milwaukee-Eight z oznaczeniem pojemności 107, 114 lub 117 i poziomem zestawu modernizacyjnego zdradzają co drzemie w środku.

Kolekcja FXRG
FXRG powstała z myślą o zapalonych motocyklistach wymagających wyposażenia do jazdy projektowanego w ramach testów drogowych i zapewniającego możliwość personalizacji oraz wszechstronność w każdych warunkach.

FXRG do jazdy turystycznej
W kolekcji pojawiły się nowe męskie i damskie kurtki wodoodporne FXRG Triple Vent System (skórzane lub tekstylne), które mają gwarantować całoroczny komfort w niemalże każdych warunkach, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i materiałów, między innymi odprowadzającej wilgoć wyściółki Coolcore i elastycznych paneli Cordura poprawiających dopasowanie. Do tych kurtek są dostępne nowe spodnie wodoodporne i bielizna z izolowaną warstwą środkową.

FXRG do jazdy miejskiej
W ramach nowej kolekcji miejskiej pojawiła się kurtka skórzana FXRG Gratify Slim Fit i nowe męskie kurtki motocyklowe FXRG Slim Fit – połączenie nowoczesnego stylu ze skuteczną ochroną i funkcjami poprawiającymi komfort, takimi jak odprowadzająca wilgoć wyściółka Coolcore, elastyczne materiały przekładające się na lepsze dopasowanie, lekka zdejmowana zbroja z certyfikatem CE oraz projektowane inżynieryjnie perforacje pomagające regulować temperaturę ciała. Motocykliści mogą dobrać do tych kurtek nowe dżinsy motocyklowe odporne na ścieranie FXRG Armalith.

Pełna kolekcja FXRG obejmuje też trzy nowe kaski FXRG i wodoodporne rękawice FXRG Dual Chamber Gauntlet.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze