Nowe MINI Countryman. Tak prezentuje się odświeżony model - zobaczcie zdjęcia!

Nowe MINI Countryman. Tak prezentuje się odświeżony model - zobaczcie zdjęcia!

29 maja 2020
37
Tak właśnie prezentuje się odświeżone Mini Countryman - na pierwszy rzut oka wydaje się, że po liftingu nie wiele rożni się od poprzednika. Może producent kieruje się zasadą - lepsze jest wrogiem dobrego? Przekonajcie się sami i zobaczcie obszerną galerię zdjęć.

W nowym Mini Countryman oprócz napędu hybrydowego plug-in oferowane są trzy silniki benzynowe i trzy wysokoprężne wyposażone w technologię Mini TwinPower Turbo. Gruntownie odświeżone jednostki obejmują zakres mocy od 102 KM do 190 KM. Cztery wersje można opcjonalnie życzenie połączyć z napędem na wszystkie koła ALL4.

Technologia eDrive dostępna w najnowszych modelach hybrydowych plug-in BMW Group obejmuje również wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy o pojemności energetycznej brutto wynoszącej 9,6 kWh. Dzięki temu nowe MiniCooper SE Countryman ALL4 uzyskuje samym napędzie elektrycznym zasięg od 55 do 61 km.

Nowy przód Mini Countryman ma teraz w standardzie reflektory diodowe. Światła zakrętowe wchodzące w zakres reflektorów diodowych zapewniają mocne doświetlenie bocznych obszarów drogi przy skręcaniu.Jako nowa opcja dostępne są diodowe reflektory adaptacyjne ze światłami drogowymi ze zmiennym rozkładem światła i funkcją matrycową. 

Nowością w ofercie są lakiery metalizowane w kolorze White Silver i Sage Green. W zależności od modelu dach i lusterka zewnętrzne nowego MINI Countryman, mogą być lakierowane – oprócz koloru karoserii – w kolorze czarnym, białym lub srebrnym.

W opcjonalnej stylistyce zewnętrznej Piano Black obramowania reflektorów, lamp tylnych, atrapy chłodnicy i ozdobników bocznych oraz klamki i oznaczenie modelu wykonane są w błyszczącym kolorze czarnym zamiast chromu.

W zależności od silnika nowe Mini Countryman wyposażone jest standardowo w 16-calowe lub 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. W wyposażeniu dodatkowym i w ofercie oryginalnych akcesoriów Mini dostępne są obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach do 19 cali. Nowością w programie fabrycznego wyposażenia dodatkowego są 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Channel Spoke Black oraz 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w stylistyce Turnstile Spoke 2-tone.

Nowością w ofercie tapicerek jest skórzana wersja Chester Indigo Blue i Chester Malt Brown. Dostępna dotychczas oddzielna opcja Colour Line obejmująca dolną część deski rozdzielczej i boczki drzwi stanowi teraz część tapicerki skórzanej w danej kolorystyce. Nowe Mini Countryman można wyposażyć opcjonalnie w cyfrowy wyświetlacz wskaźników. Czarny wyświetlacz umieszczony za kierownicą ma średnicę 5 cali. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!