Nowe Maserati wjeżdża na salony

Szósta generacja Maserati Quattroporte ujrzała światło dzienne. Zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Detroit w styczniu 2013 roku.  

Nowy model jest w stosunku do poprzednika zarówno dłuższy (dokładnie o 148 mm, liczy sobie bowiem 5200 mm), jak i lżejszy. Zastosowanie aluminium pozwoliło zmniejszyć masę auta o 50 kg. Również rozstaw osi jest większy (co zapowiada więcej miejsca na nogi).

Maserati zostanie wprowadzone na rynek z napędem na koła tylnej osi, ale w opcji dostępny będzie również napęd na cztery koła, chociaż trzeba będzie poczekać na niego około roku.

fot. Maserati

Samochód jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 4,7 litra i mocy ponad 450 KM. W przyszłości zapewne dojdą również warianty V6 i V8 z doładowaniem.

Kosmetyczne zmiany wprowadzone przez producenta mają zgodnie z założeniem nadać autu bardziej zdecydowany i luksusowy charakter. Pod tym kątem przemodelowano kabinę pasażerską. Większość urządzeń pokładowych można obsługiwać za pośrednictwem centralnego wyświetlacza dotykowego.

Zapowiadana cena nowego Maserati to 80 tysięcy funtów, chociaż w wersji z topowym wyposażeniem może sięgnąć pułapu 120 tysięcy funtów.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze