Nowe Kawasaki Ninja H2R – niewiarygodna moc! Galeria i film

O tym motocyklu od wczoraj mówi cały świat. Gdy Kawasaki zaprezentowało nową Ninję H2R nie możemy się otrząsnąć - 300 koni mechanicznych zamknięte w niesamowitych, futurystycznych owiewkach robi wielkie wrażenie.

Fenomenalny wygląd motocykl zawdzięcza osłonom z włókna węglowego, które nie tylko mają zapewnić idealną aerodynamikę, stabilizować pędzący z ogromnymi prędkościami pojazd, ale też doprowadzać  chłodzące strumienie powietrza do silnika. Owiewki H2R pełnią wszystkie te funkcje, a przy tym są niesłychanie fotogeniczne.

Kawasaki Ninja H2R
fot. Kawasaki

Pod nimi zaś ukryty jest równie niesamowity silnik o pojemności 998 cm³, doładowany kompresorem, który generuje 300 koni mechanicznych mocy. To rzędowy czterocylindrowiec, chłodzony cieczą. Konstruktorzy Kawasaki twierdzą, że ich motocykl przyspiesza tak, jak żaden inny do tej pory.

Kawasaki Ninja H2R
fot. Kawasaki

Poza owiewkami i silnikiem mamy tu kratownicową ramę i jednoramienny wahacz. Jak na motocykl z tak sportowymi parametrami, H2R jest wyjątkowo zwarty – japońscy inżynierowie postanowili zrezygnować z długiego rozstawu osi na rzecz stabilizujących motocykl elementów nadwozia – stąd te „skrzydła” na owiewkach.

Kawasaki H2R jest przystosowany wyłącznie do jazdy na torze i bicia sportowych rekordów. Wersja Ninja H2, którą da się pojeździć po mieście zaprezentowana zostanie na targach EICMA na początku listopada.

Dane techniczne: Kawasaki Ninja H2R
Silnik:  turbodoładowany, chłodzony cieczą, 4 cylindrowy, rzędowy
Pojemność:  998 cm3
Moc:  300 KM
Rama:  kratownicowa, stal o wysokiej wytrzymałości
Koła, Przód: 120/600R17 (slick)
Koła, Tył: 190/650R17 (slick)

Kawasaki Ninja H2R
fot. Kawasaki

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze