Agnieszka Serafinowicz

Nowe Ferrari Roma Spider – co czyni go wyjątkowym?

Nowe Ferrari Roma Spider to powrót do pomysłu sprzed ponad 50 lat.

Spis treści

Ferrari ogłosiło nowy model. Ferrari Roma Spider. Nie dość, że Ferrari to jeszcze kabriolet, a do tego wyjątkowy, bo oznacza powrót legendarnej włoskiej marki do pomysłu z 1969 roku. To właśnie wtedy magicy z Maranello wypuścili na rynek pierwszy model marki Ferrari (model 365 GTS4) z miękkim dachem i silnikiem umieszczonym z przodu. Teraz uznali, że warto powtórzyć ten pomysł. I oto jest: Ferrari Roma Spider.

Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)
Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)

Nowe Ferrari Roma Spider – uroda ze składanym dachem

Nowe Ferrari Roma Spider to model naprawdę wyjątkowy, nie tylko dlatego, że jest to pierwsze Ferrari z miękkim dachem i silnikiem umieszczonym z przodu od ponad półwiecza, ale także dlatego, że stylistom udało się wyjątkowo spójnie wkomponować składany dach w linię klasycznego roadstera. Dzięki temu Roma Spider prezentuje się spektakularnie z dachem lub bez. Operacja jego składania i rozkładania trwa 13,5 sekundy i można ją wykonywać podczas jazdy z prędkościami do 60 km/h.

Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)
Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)

Nowe Ferrari Roma Spider – wiatr we włosach nawet czterech osób

Ferrari Roma Spider pozostało samochodem czteroosobowym. Włosi opracowali specjalny deflektor, który ogranicza ruch powietrza w kabinie podczas jazdy bez dachu, ale nie zabiera miejsca we wnętrzu, jak klasyczny windshoot obecny w wielu kabrioletach. Kabriolet to przede wszystkim emocje i radość z jazdy, ale nie zapomniano również o elementarnej praktyczności. Włoscy projektanci wprowadzając nowy model na rynek wyjaśnili, że wybór miękkiego, automatycznie składanego dachu wynikał też z pragmatyzmu, a nie tylko z kaprysów stylistycznych. Miękki dach zajmuje znacznie mniej miejsca w bagażniku niż składany dach sztywny. Ile mieści cały bagażnik? 225 litrów. To aż nadto by zmieścić wszystkie karty płatnicze właściciela.

Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)
Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)

Nowe Ferrari Roma Spider – jest moc

Pod maską auta pracuje podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 620 KM i momencie 760 Nm, dobrze znany z wersji coupe. Niezmienione pozostały też osiągi – sprint do setki trwa 3,4 s, a prędkość maksymalna przekracza 320 km/h. Uwagę przykuwa również minimalistycznie zaprojektowany tył auta z dyfuzorem i rzeczywistym, poczwórnym układem wydechowym.

Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)
Nowe Ferrari Roma Spider (fot. Ferrari)

Nowe Ferrari Roma Spider – cyfrowe rozwiązania na pokładzie

W kabinie nowego Ferrari kierowca ma do dyspozycji cyfrowy zestaw wskaźników uzupełniony o 8,4-calowy ekran dotykowy pokładowych multimediów, które obsługują bezprzewodowo Android Auto i Apple CarPlay. Opcjonalnie model można wyposażyć jeszcze w dodatkowy, 8,8-calowy wyświetlacz dla pasażera.

Nowe Ferrari Roma Spider – galeria

Zobaczcie też wideo ujawniające nowy model w gamie włoskiej marki:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze