Nowe BMW X6 - jak prezentuje się "najczarniejsza czerń na świecie"?

Nowe BMW X6 - jak prezentuje się "najczarniejsza czerń na świecie"?

05 września 2019
2
Podczas targów we Frankfurcie BMW zaprezentuje spektakularny, pojedynczy egzemplarz pokazowy BMW X6 pokryty "najczarniejszą czernią". BMW X6 jest pierwszym i jedynym pojazdem na świecie wykończonym lakierem Vantablack VBx2.

Już we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie odbędzie się światowa premiera BMW X6 trzeciej generacji (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,7-6,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 243‑159 g/km) – samochodu, który ponad dekadę temu dał początek segmentowi Sports Activity Coupé. 

Powierzchnia pokryta powłoką Vantablack traci swoje charakterystyczne cechy rozpoznawane przez ludzkie oko, a pokryte nią przedmioty wydają się dwuwymiarowe.

Vantablack jest synonimem pełnej gamy wyjątkowo czarnych powłok i lakierów, między innymi VBx2. Vantablack jest technologią wykorzystującą matrycę wykonaną z karbonu. Człon „vanta” stanowi akronim słów Vertically Aligned Nano Tube Array (siatka ułożonych pionowo nanorurek).

Każda z nanorurek węglowych ma długość od 14 do 50 mikrometrów i średnicę 20 nanometrów, czyli jest około 5000 razy cieńsza od ludzkiego włosa. To oznacza, że na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni mieści się około miliard pionowo ustawionych nanorurek. Światło padające na taką powierzchnię nie ulega odbiciu, ale jest niemal w całości pochłaniane i skutecznie przekształcane w ciepło.

BMW X6 trzeciej generacji zadebiutuje w listopadzie 2019 r.

Światowa premiera najnowszego wcielenia modelu, który dał początek innowacyjnemu segmentowi Sports Activity Coupé (SAC), odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (12-22 września). Niedługo potem, w listopadzie 2019 r., samochód trafi do salonów. 

  Komentarze

  bmwclub.pl
  06 września 2019 09:26
  piękny kolor tylko szkoda że nie wejdzie do sprzedaży
  Tom
  06 września 2019 13:29
  Chyba piekny brak koloru:)