Nowe BMW X5 M i BMW X6 M – galeria

Na rynek wjeżdżają dwie, piękne maszyny BMW X5 M i BMW X6 M, wyposażone w nowy, jeszcze mocniejszy silnik.

Nowe BMW X5 M (F85) i BMW X6 M (F86) to auta z segmentu samochodów sportowo-aktywnych SAV i sportowo-aktywnych coupe SAC. Gdy pierwsza ich generacja pojawiła się w roku 2009, po raz pierwszy połączono wyczynowy charakter produktów BMW M GmbH z czteronapędowym modelem BMW X. Oba modele rozpędzają się ze startu zatrzymanego do 100 km/h w czasie 4,2 s – w połączeniu ze standardową sportową 8-stopniową skrzynią automatyczną M Steptronic. Prędkość maksymalna jest nadal ograniczona do 250 km/h.

Technologia silnikowa
Nowa jednostka napędowa z technologią BMW TwinPower Turbo opracowana dla modeli BMW X5 M oraz BMW X6 M to najmocniejszy silnik, jaki BMW kiedykolwiek zastosowało w samochodzie z napędem na wszystkie koła. Para dwuślimakowych turbosprężarek, krzyżowe wobec rzędów cylindrów kolektory wydechowe, system zmiennych wzniosów zaworowych Valvetronic i bezpośredni wtrysk benzyny HPDI pozwalają 4,4-litrowemu silnikowi V8 łącznie uzyskać moc 575 KM w zakresie 6000-6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy został podniesiony o 70 Nm w stosunku do starszej jednostki, do 750 w zakresie od 2200 do 5000 obr./min. Jednocześnie jednak zużycie paliwa nowych BMW X5 M i BMW X6 M w cyklu EU obniżono o 20% – według producenta wynosi ono 11,1 l/100 km.

Potężny wygląd i ekskluzywne wyposażenie
Wielkie wloty powietrza w przednim pasie, boczne aplikacje z logotypem i kurtyny powietrzne w przednim zderzaku, typowy 4-wylotowy wydech M oraz tylny spoiler (w BMW X6 M) nadają im wygląd, który rozpozna każdy fan. Wisienką na torcie w tej stylistyce są typowe dla M, 20-calowe felgi z mieszanej szerokości ogumieniem lub kute felgi 21-calowe M (opcja).

Wewnątrz zastaniemy zestaw zegarów M, sportową kierownicę M z aluminiowymi łopatkami biegów i lewarek biegów M – funkcjonujący identycznie jak w przypadku znanej już przekładni dwusprzęgłowej M DCT. Całość dopełniają elektrycznie sterowane sportowe fotele M, podnóżek M dla kierowcy i opcjonalny wyświetlacz przezierny Head-up Display, który obejmuje tu także typowe dla M wskazania – ze wskaźnikiem biegów, obrotomierzem i świetlnym wskaźnikiem zmiany biegu.

W opcji można wybierać wśród 21-calowych felg M, pełnej tapicerki skórzanej Merino czy wielofunkcyjnych foteli M. Jest też możliwość dobrania jednego z dwóch ekskluzywnych lakierów M.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze