Nowe BMW X2 – jakie jest?

W marcu 2018 r. światową premierę będzie miało nowe BMW X2.

Uwagę zwraca nie tylko ogromna atrapa chłodnicy, ale również dodatkowe logo BMW na słupkach C, nawiązujące do klasycznych coupé takich jak 2000 CS czy 3.0 CSL. X2 będzie – poza wersjami standardowymi – oferowane jako M Sport X oraz M Sport.

Na początku oferowane będą trzy warianty modelu: benzynowe BMW X2 sDrive20i o mocy 192 KM oraz dwa wysokoprężne: X2 xDrive20d o mocy 190 KM oraz iX2 xDrive25d o 231 KM. Obydwa modele z silnikiem wysokoprężnym wyposażone są standardowo w napęd na cztery koła xDrive i 8-stopniową skrzynię Steptronic. Model benzynowy ma sportową 7-biegową skrzynię Steptronic z dwoma sprzęgłami.

Na początku 2018 r. oferta zostanie rozszerzona o trzycylindrowe X2 sDrive18i oraz czterocylindrowe X2 xDrive20i, X2 sDrive18d iX2 xDrive18d. Zakres mocy silników benzynowych sięga od 140 KM do 192 KM. Modele wysokoprężne X2 sDrive18d mają moc 150 KM.

Modele M Sport i M Sport X wyposażone są standardowo w sportowy układ jezdny M o twardszej charakterystyce sprężyn i amortyzatorów. Opcjonalna dynamiczna kontrola amortyzatorów z zawieszeniem obniżonym o 10 mm umożliwia jeszcze bardziej indywidualne ustawianie układu jezdnego.

BMW X2 oferuje kierowcom najnowsze rozwiązania techniczne. Asystent jazdy w korku odciąża kierowcę w monotonnych sytuacjach podczas jazdy w gęstym ruchu. Jest on częścią opcjonalnego systemu asystującego kierowcy plus, który łączy w sobie szereg systemów wspomagających kierowcę działających na bazie kamery. Pomocą dla kierowcy jest także opcjonalny asystent parkowania. Rozpoznaje on samodzielnie odpowiednie luki parkingowe i na życzenie automatycznie parkuje samochód.

 

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze