Agnieszka Serafinowicz

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023 – znamy ceny w Polsce

Nowa Toyota Prius debiutuje oficjalnie w salonach w Polsce, auto można już zamawiać, do wyboru jeden napęd hybrydowy plug-in i trzy wersje wyposażenia.

Spis treści

Nowa Toyota Prius piątej generacji jest już oficjalnie wyceniona w Polsce. Klienci w naszym kraju będą mogli zamówić tylko jedną wersję napędową, czyli hybrydę plug-in. Za to japońska marka w naszym kraju oferuje trzy różne poziomy wyposażenia. Ceny startują od 199 900 zł. Poniżej szczegóły.

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023
Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023 (fot. materiały prasowe producenta)

Nowa Toyota Prius w Polsce, tylko plug-in

Toyota Prius piątej generacji będzie oferowana w naszym kraju tylko z napędem wymagającym dodatkowego ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła. Choć wyboru układu napędowego nie ma, to jednak osoby, które będą miały gdzie podładowywać auto, nie powinny narzekać, bo to najmocniejszy Prius w historii istnienia tego modelu. Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid wyposażona jest w napęd o mocy systemowej wynoszącej aż 223 KM (152-konny silnik benzynowy 2.0 + silnik elektryczny o mocy 163 KM). Taka moc układu napędowego pozwoli rozpędzić się nowemu Priusowi od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy, a to nie są przyśpieszenia z jakimi dotychczas kojarzono ten model. Dynamiki nie zabraknie, ale auto ma być też oszczędne i zdolne do jazdy bez emisji spalin na dystansie od 72 do 86 km wg WLTP (zależnie od wersji). Pojemność akumulatora trakcyjnego Priusa wynosi 13,6 kWh. Ładowanie za pomocą ładowarki o mocy 3,5 kW trwa do 4 godzin.

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023
Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023 (fot. materiały prasowe producenta)

Nowa Toyota Prius w Polsce, trzy wersje wyposażenia – najtańsza wersja Comfort

Japończycy przygotowali na polski rynek trzy warianty wyposażenia: Comfort, Prestige i Executive. Producent deklaruje, że już w bazowym wariancie Comfort, auto ma być dobrze wyposażone. Ta wersja w standardzie otrzyma m.in. najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego T-MATE z aktualizacjami online, system multimedialny Toyota Smart Connect z kolorowym ekranem dotykowym 12,3″, asystentem głosowym i nawigacją online, światła LED, felgi aluminiowe, podgrzewane przednie fotele i elektryczną regulację fotela kierowcy. Cena wersji Comfort startuje od 199 900 zł.

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023
Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023 (fot. materiały prasowe producenta)

Nowa Toyota Prius w Polsce – wersja Prestige

Kolejny poziom wyposażenia to wersja Prestige, startująca w nowym, polskim cenniku modelu od 211 900 zł. Za tę kwotę otrzymujemy auto wyposażone m.in. w: cyfrowe lusterko wsteczne, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, listwy LED w tylnych światłach, większe koła aluminiowe czy podgrzewanie kierownicy. Atutem tej konfiguracji są nowoczesne światła matrycowe w technologii LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS). Priusa Prestige można dodatkowo doposażyć w panoramiczny szklany dach za 3 500 zł.

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023
Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid 2023 (fot. materiały prasowe producenta)

Nowa Toyota Prius w Polsce – topowa wersja Executive

Klienci dysponujący budżetem na poziomie nie niższym od 239 900 zł mogą wybrać topową wersję wyposażenia nowego Priusa: Executive. W tej odmianie model zyskuje m.in.: monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, wentylację przednich foteli i pamięć ustawień fotela kierowcy czy zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate. Najwyższą wersję Priusa wyróżnia także dach z panelami fotowoltaicznymi, który może ładować baterię czystą energią i wydłużyć zasięg auta w trybie EV maksymalnie o 8,7 km każdego dnia.

Nowa Toyota Prius – galeria

Na koniec zobaczcie jeszcze wideo prezentujące Priusa V generacji:

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze