Nowa Skoda Octavia. Znamy cenę i wyposażenie podstawowe!

Nowa Skoda Octavia właśnie opuszcza linię produkcyjną i powoli wprowadzana jest na kolejne rynki. Doczekałyśmy się czwartej generacji, a już dziś zdradzimy Wam, ile będzie kosztować oraz co znajdziecie w podstawowym wyposażeniu. Dostępna będzie również z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV) oraz jako tzw. miękka hybryda (mHEV).

Nowa Skoda Octavia czwartej generacji zmieniła się, zwiększyła się długość i szerokość pojazdu. Ikona marki zarówno w wersji Combi, jak i Liftback ma teraz 4689 mm długości oraz 1829 mm szerokości. Rozstaw osi dla obu wersji wynosi 2686 mm.

Na pierwszy plan wysuwa się dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem. Nowa Octavia to pierwsza Skoda, w której zastosowano technologię „shift by wire” do sterowania skrzynią biegów DSG. Dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie ze skrzynią biegów, za to przekazuje informację o wybranym biegu elektronicznie. Zamiast znanej dźwigni DSG w konsoli środkowej nowej Octavii umieszczono nowy moduł sterowania z małym przełącznikiem kołyskowym.

Po raz pierwszy w samochodzie Skody zastosowano Asystenta Unikania Kolizji, który aktywnie zwiększa kąt skrętu w przypadku zagrożenia zderzeniem z dowolnym obiektem na drodze. Nowością jest także system Exit Warning, który informuje kierowcę otwierającego drzwi samochodu o osobach lub obiektach zbliżających się z tyłu. Skoda Octavia dodatkowo może zostać wyposażona w aż dziewięć poduszek powietrznych.

Nowa Skoda Octavia w każdej wersji oferuje wyposażenie obejmujące m.in: reflektory główne i tylne światła LED, system bezkluczykowego uruchamiania silnika Kessy Go, 2-ramienną skórzaną kierownicę, klimatyzację CLlimatic, elektromechaniczny hamulec postojowy, systemy bezpieczeństwa Front Assist, Lane Assist oraz Driver Alert – system wykrywający zmęczenie kierowcy, Radio SWING (8,25”, 2 gniazda USB-C umożliwiające ładowanie i transfer danych), Hill Hold Control –  wspomaganie ruszania pod wzniesienia, komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem MAXI DOT 4,2”, system Smartlink oraz Bluetooth. 

Bazowa wersja Skody Octavii z silnikiem 1.0 TSI i manualną skrzynią biegów w wersji Active ma kosztować 82 200 zł, możemy jednak w cenniku znaleźć informację, że będzie dostępna w późniejszym terminie. W praktyce cennik startuje od 94 750 zł przy zakupie wersji Octavii z silnikiem 1.5 TSI ACT 150 KM w wersji Ambition. 

Cennik dostępny tutaj: 

cennik_nowa_octavia_rok_modelowy_2020.pdf

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Spora ta cena. Jak tak sobie porównywałem auta to korando z 163 końmi startuje od 82 tys. Różnica spora na plus koreańskiej marki

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze