Karolina Chojnacka

Nowa seria wyścigowa chce podbić serca kibiców w USA i Kanadzie. Czy jej się to uda?

Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama to nowej seria wyścigów Porsche, które będą odbywać się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od 2021 roku.

Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama będzie konkurencją dla samochodów wyścigowych jednej marki rozgrywaną na legendarnych obiektach wyścigowych.

Pierwszy z nowej serii wyścigów odbędzie się w weekend 12–14 marca 2021 roku na torze Sebring International Raceway na Florydzie. Ostatni zostanie rozegrany w weekend 15-17 października na kultowym, a zarazem prestiżowym torze Indianapolis. Siedem z ośmiu weekendów będzie wliczanych do oficjalnych statystyk serii, natomiast wyścigi na torze Mont Tremblant rozgrywane w dniach 12-15 sierpnia będą jedynie wprowadzeniem dla kierowców z Kanady.

Nowa seria Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą się ścigać samochodami GT. Stanowi ona wyraźny pierwszy krok z wyścigów klubowych, do sportów motorowych wyższego poziomu. Seria została podzielona na trzy klasy: Platinum dla Porsche 991.2 (2017-2020 Porsche GT3 Cup Gen 2), Gold dla Porsche 991.1 (2014-2016 Porsche 991 GT3 Cup Gen 1) i Silver dla Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

Porsche 991 911 GT3 Cup

Przeczytaj też: Kolejny sezon globalnych e-sportowych mistrzostw Porsche startuje już w ten weekend!

W ostatnich latach Yokohama wspierała wiele imprez motorowych marki Porsche w Ameryce Północnej, w tym między innymi dostarczyła opony kontrolne do IMSA Porsche GT3 Cup Challenge USA, Porsche Pikes Peak Trophy i Porsche Sprint Trophy USA West. Yokohama była także partnerem marketingowym i technicznym przez pięć sezonów Porsche GT3 Cup Challenge Canada.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze