Nowa reklama Mercedes-Benz

Kobieta - but? Mężczyzna - but? Mercedes-Benz? - chociaż w pierwszych skojarzeniach nie brzmi to zbyt logicznie, w ten oryginalny sposób producent postanowił zareklamować system Brake Assist Plus.

Zastanawialiście się kiedyś ile czasu potrzebuje nasz umysł na wysłanie impulsu do naszej nogi, aby ta odpowiednio szybko zareagowała? Czasami niestety za dużo…
fot. Daimler

Dlatego wymyślono Brake Assist System w skrócie BAS (zwane także Brake Assist, BA lub AFU we Francji), jest to system wspomagania nagłego hamowania w sytuacjach awaryjnych. System ten działa we współpracy z ABSem. System wykrywa sytuacje gdy kierowca chce szybko zahamować. Wtedy system BAS zwiększa maksymalnie ciśnienie w układzie hamulcowym, aby uzyskać jak największą siłę hamowania.

Brake Assist Plus to system oparty na zasadzie działania BAS, zastosowany w modelach samochodów Marki Mercedes-Benz.
fot. Daimler

Obecnie na zlecenie Daimler AG, który postanowił promować w/w system, zaprojektowano trzy plakaty, na których nie zobaczymy najnowszych modeli samochodów Mercedes-Benz, lecz trzy proste portrety, mężczyzny oraz dwóch kobiet, a dokładniej ich głowy oraz buty.

Reklama w sposób inteligentny przekazuje komunikat, że dzięki promowanemu systemowi, skraca się czas reakcji, tak jakby pedał był podłączony bliżej naszego mózgu.
fot. Daimler

 

 

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze