Nowa kolekcja odzieży Harley-Davidson FXRG dla motocyklistek i motocyklistów

Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motocykliści. Taką zasadę zdaje się wyznawać Harley-Davidson, który właśnie zaprezentował FXRG, nową kolekcję wielowarstwowej odzieży funkcjonalnej.

Kolekcja Harley-Davidson FXRG opiera się na trzywarstwowym systemie, który umożliwia dostosowanie ubioru do każdych warunków pogodowych. Dzięki temu motocyklista może czuć się komfortowo i ciepło, niezależnie od temperatury otoczenia.

Odpowiednio ubrany motocyklista
Aby motocyklista mógł w pełni cieszyć się jazdą, musi się odpowiednio ubrać. Nie chodzi tylko o kask, rękawice i kurtkę ochronną, ale także o funkcjonalny komplet odzieży.

Pierwszą rzeczą, jaką musi uwzględnić, jest znajdująca się najbliżej skóry warstwa podstawowa. Warstwa ta pomaga regulować temperaturę ciała i kontrolować wilgoć skóry tak, aby motocykliście było ciepło, gdy na zewnątrz jest zimno, i odwrotnie, aby w najgorętszym klimacie miał uczucie chłodu.
Jednym z elementów kolekcji FXRG jest specjalna koszulka wyposażona w elementy funkcjonalne w obszarze ramion, pozwalające utrzymać naturalną temperaturę ciała. Motocykliści powinni także pamiętać o funkcjonalnych, elastycznych kalesonach, które również są dostępne w nowej kolekcji.

Ważnym elementem jest także środkowa warstwa odzieży, której celem jest izolacja zimna dzięki wytworzeniu efektu kieszeni powietrznej wokół ciała. Odzież tę można pominąć lub wkładać ją, jeśli wymagają tego panujące warunki pogodowe. W kolekcji FXRG warstwa środkowa to specjalna kurtka zapewniająca ciału odpowiednią ochronę. Jej rękawy są wykonane z rozciągliwego polaru, co zapewnia zatrzymanie ciepła ciała i wygodne wkładanie.

Następnie należy włożyć warstwę zewnętrzną odzieży. Powinna ona chronić przed warunkami pogodowymi i zapewnić motocykliście maksymalną wygodę niezależnie od temperatury otoczenia.

Skóra czy gore-tex?
Kolekcja FXRG obejmuje zarówno skórzane, jak i materiałowe kurtki wodoodporne. Poza klasycznymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo, takimi jak wzmocnienia i protektory chroniące wrażliwe części ciała, kurtki te mają także zapinane na suwak otwory wentylacyjne w okolicach ramion i bioder, co zapewnia naturalny przewiew w cieplejsze dni. Spodnie do kompletu wykonane są z wodoodpornej tkaniny.

Nie warto rezygnowac z jazdy tylko dlatego, że zrobiło się nieco chłodniej. Można cieszyć się ostatnimi jazdami w sezonie – wystarczy dobrze sie przygotować i ubrać.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze