Nowa Honda CRF 250L

Nowy model Hondy wywodzi się z klasy motocykli o długiej tradycji. Czy będzie w stanie dorównać swoim poprzednikom – a może okaże się od nich lepszy?

fot. Honda

CRF 250L jest przedstawicielem motocykli klasy dual-purpose, co, krótko mówiąc, oznacza idealną użyteczność jednośladu zarówno w jeździe szosowej, jak i terenowej. Historia dual purpose sięga późnych lat 70., kiedy to miała miejsce premiera modelu XL 250S, wykazującego dużą sprawdzalność w różnych warunkach, a jednocześnie utrzymującego portfel właściciela w optymalnym stanie. Idąc tropem tej długoletniej tradycji i wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających użytkowników jednośladów, rozmyślano nad wyprodukowaniem modelu ergonomicznego, lekkiego, a przede wszystkim o niewielkich gabarytach. Tak powstał model CRF 250L.

Honda CRF 250 L
fot. Honda

Sercem motocykla jest chłodzony cieczą, czterosuwowy silnik o pojemności 249 ccm. Ponadto konstruktorzy zadbali także o obecność nowej, stalowej, dwururowej ramy, zapewniającej stabilne poruszanie się w terenie. Amortyzację przedniego koła zapewnia widelec Showa typu USD o średnicy goleni 43 mm, zaś za tylne zawieszenie odpowiada system ProLink usytuowany na aluminiowym wahaczu.

fot. Honda

Pojemność zbiornika paliwa odpowiada 7,7 litra, maksymalna ładowność to 159 kg, zaś sama waga motocykla bez płynów wynosi (tylko/aż) 144 kg. Siedzenie umieszczono na wysokości 875mm.

fot. Honda

Czy CRF-ka sprosta swojemu zadaniu?

Specyfikacja: http://www.mcvpo.hondaeu.com/eu/en/current/on_off/crf250l/specifications.jsp

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo fajny sprzęt, nieźle wykonany, ale ….ZA DROGI (jak na polskie warunki; dlaczego jest droższy od CBR 250R???), ZA SŁABY (tylko 23 KM) i ZA CIĘŻKI (144 kg! WR 250 R ma 10 kg mniej, a WR 250 F ponad 20 kg mniej). Więc nijak to się ma do Yamahy WR 250 R, to niestety jest coś w stylu Kawy KLX 250 S 🙁 Szkoda.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze