Nowa generacja Mini – kto został jej ambasadorem? Relacja i galeria z premiery

Mini. Miniak. Miniaczek. Ile głów tyle określeń na tego uroczego malucha. Na piątkowej premierze w blasku fleszy MINI pokazał swoje zupełnie nowe oblicze.

Żadna inna marka nie uwodzi tak skutecznie. Obok samochodu MINI po prostu nie można przejść obojętnie. Doskonałym tego przykładem może być liczba gości, jaka przybyła do klubu Pin Up Studio, aby móc się zapoznać z najnowszą odsłoną tego genialnego auta. Nie była to jednak typowa premiera przebiegająca według utartych schematów. Nikt nie przemawiał, nie próbował przekonywać, że czarne jest beżowe. Nie zabrakło natomiast doskonałej muzyki, wybornych drinków oraz znanych twarzy.

Galeria zdjęć z premiery Mini 2014 tutaj.

Nowa generacja Mini – premiera
fot. Jan Zagrodzki, jzshots.tumblr.com

Wśród zgromadzonych gości była Maja Bohosiewicz, Marta Wierzbicka, Marta Kuligowska oraz DJ Adamus. Nie lada niespodzianką była również obecność najbardziej przystojnego kierowcy rajdowego – Krzysztofa Hołowczyca, który zaparkował swoim Nissanem GTR tuż obok naszego samochodu. Na premierze pojawił się również Martin Kaczmarski – objawienie tegorocznego Rajdu Dakar.

Przy akompaniamencie klubowych brzmień można było podziwiać zaprezentowane modele najnowszej generacji MINI. A trzeba przyznać, że było na co popatrzeć. Samochód urósł, zyskał nowe odcienie lakieru karoserii oraz uzbroił się w dodatkowe gadżety, które z pewnością skradną niejedno serce. Podświetlenie centralnego wyświetlacza czterema różnymi kolorami mają być gwarancją, że nuda się tu z pewnością nie wkradnie. System 12 głośników Harman Kardon oraz dysk 20 GB do przechowywania ulubionej muzyki to już dodatek, który dopieści nawet tych najbardziej wymagających miłośników audio. Na wszelki wypadek całość będzie gotowa do synchronizacji ze smartphonem.

Nie zabrako znanych twarzy, z których najbardziej rozpoznawalna w świecie motoryzacji była postać Krzysztofa Hołowczyca i Martina Kaczmarskiego (z lewej) – odkrycia tegorocznego Rajdu Dakar.
fot. Jan Zagrodzki, jzshots.tumblr.com

Producent zapewnia, że samochód ma dostarczyć jeszcze większej gokartowej frajdy z jazdy niż do tej pory. W osiągnięciu tego celu ma pomóc niższy środek ciężkości, szerszy rozstaw kół, sztywniejsza karoseria oraz zmodyfikowane wielowahaczowe zawieszenie. To dla serca, a co dla oka? Cała paleta oryginalnych akcesoriów MINI. Spokojnie. Dotychczasowe rozwiązania w postaci grafik dachowych, nakładek na lusterka zewnętrzne czy dodatkowe przednie lampy nadal będą się znajdowały w ofercie. Pojawią się jednak cztery nowe zestawy stylizacji karoserii i wnętrza, a wszystko po to, aby potencjalny klient za pomocą swojego MINI mógł jak najmocniej podkreślić swoje „ja”. Dzięki pakietom Vivid Green, Speedwell Blue, John Cooper Works Pro oraz Essential Black już nigdy nie wyjadą z fabryki dwa identyczne samochody tej marki. Zapewniany przez firmę milion sposobów konfiguracji ma temu skutecznie zapobiec.

Nowe Mini 2014.
fot. Jan Zagrodzki, jzshots.tumblr.com

To, co jednak Motocaina lubi najbardziej, to serce samochodu skrywane pod kolorową maską. A do wyboru są:

– Mini Cooper z 3 cylindrowym silnikiem 136 KM

– Mini Cooper S z 4-cylindrowym silnikiem o mocy 192 KM

– Mini Cooper D z 3-cylindrową jednostką wysokoprężną 116 KM

Paleta silników zostanie rozszerzona o:

-Mini One D (3-cylindrowy diesel 95 KM)

– Mini One (3-cylindrowy silnik benzynowy 102 KM)

Jednostki będą współpracować z 6-stopniową skrzynią manualną lub 6-stopniową skrzynią automatyczną oraz sportową skrzynią automatyczną.

Samochód ma dawać kierowcy i otoczeniu jeszcze więcej pozytywnej energii, dlatego też wybór ambasadora marki nie był przypadkowy. Zaszczytną funkcję będzie pełnił Piotr Kędzierski – prezenter telewizyjny oraz współtwórca audycji „Ranne kakao” i  „Dwa neurony i trzy jądra” w Radiu Rock, który codziennie w swoich audycjach serwuje słuchaczom mnóstwo pozytywnej energii.

O niepowtarzalny klimat premiery zadbał Francuz Fred  Falke, jeden z najpopularniejszych w swoim kraju artystów.

Ambasadorem MINI zostal Piotr Kędzierski – prezenter telewizyjny oraz współtwórca audycji „Ranne kakao” i  „Dwa neurony i trzy jądra” w Radiu Rock.
fot. Jan Zagrodzki, jzshots.tumblr.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze