Norton Motorcycles prezentuje nowego superbike`a

Brytyjska firma Norton Motorcycles poinformowała oficjalnie o premierze nowego modelu, na którego fani marki czekają już co najmniej rok. W listopadzie zostanie zaprezentowany jednoślad z silnikiem V4.

Prawie dwa miesiące dzielą nas od premiery nowego superbike`a z Wysp Brytyjskich. Norton Motorcycles zapowiedział nową maszynę z silnikiem V4 o pojemności 1200 cm3 wstawionego w aluminiową ramę. Brytyjska firma funkcjonuje na rynku jednośladów od 1902 roku, a nowa maszyna pozwoli jej wejść w kolejny rozdział historii. Model z wysokiej półki jest projektowany i rozwijany od 2013 roku w fabryce znajdującej się w Donnington Hall.

Na razie o samym projekcie wiemy niewiele, poza pojemnością i układem jednostki. Cztery cylindry ułożone widlasto pod kątem 72 stopni będą generować ok. 200 KM maksymalnej mocy. To typowa moc dla motocykla tej kategorii. Za konstrukcję tej jednostki odpowiada firma Norton i podobnie jak pozostała część motocykla, będzie powstawać w firmowym zakładzie. Jednostka będzie osadzona w aluminiowej ramie zaprojektowanej przez specjalistów z firmy Spondon.

Za całym projektem stoi Stuart Garner, czyli człowiek który w 2008 roku przywrócił firmę do życia. Premiera nowego motocykla odbędzie się 16 listopada podczas imprezy NEC Motorcycle Live w Birmingham. Nie znamy jeszcze jego ceny, ale jakiś czas temu podczas dyskusji na profilu Facebookowym firma poinformowała, że możemy się spodziewać ceny w okolicach 50 tys. dolarów.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze