Edyta Wrucha

Nora i Jojo w motocyklowej podróży

W swoją wielką podróż motocyklową Nora wyruszyła z Holandii, a Jojo z Austrii. Spotkali się w Nepalu i od tamtej pory ich drogi i plany się połączyły. Właśnie ruszają w drugą, 9-miesięczną podróż.

Nora jeździ motocyklem od 2015 roku, a jej przygoda z wielkim podróżowaniem rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy postanowiła przejechać trasę z Europy do Indonezji. W środku swojej podróży, gdzieś w Nepalu spotkała „Jojo”, który również przemierzał świat na motocyklu.

Dalej już pojechali razem i tak się zaczęła, nie tylko ich wspólna przygoda, ale i życie! Po powrocie do Europy zamieszkali już razem i oczywiście zaczęli snuć kolejne plany…

{{ tn(16954) left }}Teraz para wyruszyła w drugą, 9-miesięczną podróż z przylądka północnego w Finlandii na południowy w Republice Południowej Afryki.

Przez całą podróż na swojej stronie para publikuje video relacje: https://www.adventurism.tv/, a ich obecną pozycję można zobaczyć na mapie: https://www.adventurism.tv/map/ .

Najnowsze

Renault Arkana – nowy, globalny crossover

Renault już za kilka dni pokaże zupełnie nowy model, na temat którego nie zdradza niemal żadnych informacji. Ale my już wiemy co nieco na temat Arkana.

Nazwa nowego modelu Renault wywodzi się od łacińskiego słowa „arcanum”, które oznacza tajemnicę. Było ono używane w kontekście wydarzeń o wyjątkowym znaczeniu. „Arkana” ma podkreślać wyjątkowość i magnetyzm nowego crossovera.

Auto, należące do segmentu C, zobaczymy po raz pierwszy na salonie samochodowym w Moskwie, 29 sierpnia. W sprzedaży pojawi się dopiero w przyszłym roku, najpierw w Rosji, a później będzie wprowadzane na kolejne rynki.

Tyle zdradził producent w komunikacie prasowym, ale my możemy nieco bardziej uchylić rąbka tajemnicy. Od pewnego czasu Renault testuje crossovera w stylu coupe, którego zamaskowane zdjęcia można znaleźć w sieci. To niewątpliwie przedprodukcyjne wersje Arkany.

Wiemy też co nieco na temat stylistyki nowego modelu. Renault podkreśla, że auto będzie się wyróżniało „unikalnym designem”, ale udostępnione zdjęcie jednoznacznie wskazuje na tylne światła w stylu obecnych modeli francuskiego producenta. Jedyną różnicą jest połączenie pasków świetlnych. Wygląd przodu natomiast producent zdradził już wcześniej, publikując tajemniczą grafikę. Wnioskować z niej możemy, że Arkana będzie mieć muskularny przód ze światłami wzorowanymi na tych w Megane i Talismanie.

Najnowsze

Udaremniona próba kradzieży motocykla

Pewnemu kierowcy udało się przepędzić dwóch złodziei, którzy nieudolnie próbowali odjechać cudzym motocyklem.

Dwóch podejrzanych osobników podjechało na skuterze do zaparkowanego przy ulicy motocykla i jeden z nich próbował go uruchomić. Wyraźnie miał z tym problemy, co zauważył przejeżdżający kierowca, który zatrzymał się i wysiadł z auta. Drugi motocyklista zastraszył go jednak nożem.

Po krótkiej chwili kierowca powrócił i tym razem to on był górą. Zobaczcie zresztą sami.

Najnowsze

Lamborghini Aventador S pluje ogniem ku uciesze tłumu

Każde Lamborghini Aventador ma siłę przyciągania tłumów, gdziekolwiek się pojawi. Tym bardziej mocno stuningowane egzemplarze, jak ten na nagraniu.

Właściciel tego fioletowego Aventadora S pojawił się najwyraźniej z okazji jakiegoś eventu organizowanego w Wiedniu. Tym bardziej nie dziwi tłum gapiów, który otoczył tego włoskiego supercara i domagał się małego show. Właściciel nie dał się długo namawiać.

Lamborghini Aventador S korzysta z dobrze znanego silnika V12 o pojemności 6,5 l i wzmocnionego do 740 KM. Już seryjnie brzmi on niesamowicie i potrafi plunąć ogniem z rury. Co potrafi ten egzemplarz z wydechem zaprojektowanym przez Capristo, możecie przekonać się oglądając nagranie. Podkręćcie głośniki.

Najnowsze

Kierowca SUV-a nie wycelował w zjazd

Do bardzo dziwnego wypadku doszło w San Francisco, kiedy jeden z kierowców próbował opuścić wielopasmową ulicę.

Oglądając to nagranie trudno wskazać co mogło być przyczyną wypadku. Kierujący SUV-em nie jechał zbyt szybko i przed skrętem sygnalizował swój zamiar kierunkowskazem. Dlaczego zatem wjechał w betonowy słup?

Pomijając zagapienie się, albo jakiś nagły problem zdrowotny, przyczyną mogła być nieuważna jazda. Kierujący SUV-em mógł nie spodziewać się, że ten zjazd będzie wymagał tak ostrego skręcenia kierownicą. Tor jazdy wskazuje na chęć łagodnego zjechania i zabrakło refleksu oraz umiejętności, aby natychmiast skorygować swój błąd.

Najnowsze