Edyta Klim

Nooh – klasyczny samochód, własnoręcznie zbudowany

Riyad al-Amleh z Palestyny jest fanem klasycznych samochodów, jednak nigdy nie miał możliwości, by je posiadać. Podczas lockdown postanowił, że samodzielnie sobie taki zbuduje.

Od dziecka Riyad al-Amleh marzył o posiadaniu własnego, klasycznego samochodu. W wieku 45 lat postanowił to marzenie zrealizować i nie poprzez zakup takiego modelu, bo jest to zbyt kosztowne i trudne w Palestynie. Riyad zapragnął swój wymarzony, dwuosobowy samochód zbudować od podstaw i nazwać go „Nooh” (ang. Noah), jak ma na imię jego najmłodszy syn. Pierwszym projektem Riyad’a była klasyczna terenówka, którą zbudował z synem Adamem i też „Adam” ją nazwał.

W marcu w Palestynie zarządzono lockdown i właśnie te 4 miesiące Riyad spędził w garażu, budując swój samochód. Wcześniej pracował w sklepie z częściami samochodowymi i w salonie samochodowym, więc nabyta wiedza bardzo mu się przydała. Narysował na ścianie kształt, jaki chciałby osiągnąć i przystąpił do pracy. Do budowy wykorzystał stary silnik o poj. 1800 ccm i części takie, jakie były dostępne pod ręką.

 

Riyad nie ma jeszcze pozwolenia na poruszanie się legalnie po drogach tym pojazdem, ale wynajmuje go na wesela i do sesji zdjęciowych:

– Zaprojektowałem ten samochód, ponieważ kochamy klasyczne samochody, ale ich nie mamy i nie możemy ich importować. Wszystkie współczesne samochody są do siebie podobne, a ten samochód jest inny – przyciągający wzrok, dobry na okazje i wesela. Ludzie mogą z nim zrobić ładne klipy video, ponieważ jego wygląd jest charakterystyczny i słodki – podsumowuje Riyad.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze