Nocne Wilki nie wjadą do Polski!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało do ambasady rosyjskiej notę dyplomatyczną, w której zawarta jest odmowa wjazdu "Nocnych Wilków" na terytorium Polski.

Wokół przejazdu „Nocnych Wilków” przez Polskę od kilku tygodni pojawia się wiele kontrowersji. Członkowie klubu motocyklowego mają w planach przejechanie trasy: Moskwa – Mińsk – Brześć – Wrocław – Brno – Bratysława – Wiedeń – Monachium – Praga – Torgau – Karlshorst – Berlin. Ma się to odbyć w dniach od 25 kwietnia do 9 maja. 

Cały przejazd jest organizowany w ramach obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Finał, który nastąpi w Berlinie będzie uwieńczony złożeniem kwiatów pod pomnikiem sowieckich żołnierzy. 

Polskie MSZ kilka godzin temu przedłożyło na ręce ambasadora Rosji notę dyplomatyczną, która odmawia pozwolenia na przejazd. Podstawą decyzji jest „brak niezbędnych, precyzyjnych informacji dotyczących harmonogramu pobytu grupy w Polsce, dokładnych tras przejazdów oraz wskazania miejsc noclegów członków klubu”.

Warto dodać, że MSZ nie robiło problemów innych grupom rosyjskich motocyklistów (w sumie trzem grupom), które swobodnie przejechały przez nasz kraj.

O Nocnych Wilkach przeczytasz więcej tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze