Edyta Klim

Nitrinos – kaski z jasnej i ciemnej strony mocy

Nitrinos to producent unikalnych kasków i motocykli custom. Obok takich kasków nie można przejść obojętnie, jedni je kochają, inni wyśmiewają.

Firma Nitrinos założona w 2005 roku przez pasjonatów motocykli szybko wyróżniła się niepowtarzalnymi i odważnymi projektami kasków:

Neko

Kask z kocimi uszami powstał na bazie kasku IXS 1000, a do sprzedaży trafił w 2012 roku. Ma podwójną wentylację, blendę, wyjmowaną wyściółkę i jest dostępny w rozmiarach: XS, S, M, L i XL. Uszy powstają z włókna szklanego i nie stanowią zagrożenia w razie wypadku, ponieważ się rozpadną podczas uderzenia. Kask waży sporo – 1780 gram i generuje większy hałas, niż zwykły kask integralny, powyżej 100 km/h. Powstaje na zamówienie w przeciągu 2-4 tygodni.

Cena kasku z uszami zaczyna się od 495 dolarów. Mamy wiele wariantów do wyboru – od białego lub czarnego, po kolorowe i z różnorodną grafiką wykonaną aerografem:

 

Kotek z farbą fotoluminescencyjną prezentuje się tak:

Nitrinos HS-15 Motosparta

Kask powstał w oparciu o technologię 3D z użyciem kompozytu i kevlaru. Ma czterokanałową wentylację, blendę i łatwo wymienną szybkę. Ten model występuje w 3 metalicznych kolorach, z różnymi kolorami grzebienia (z włókien nylonowych), odcieniami szybki, a także w wersji malowanej aerografem. Rozmiary od XS-XL zamówić można w cenie od 655 dolarów.

Predator

To najsłynniejszy i opatentowany kask tej marki. Jego czarna baza z kilku warstw włókna szklanego i kevlaru oraz 22-ma dredami – kosztuje 750 dolarów. Dodatkowo możemy domówić: dłuższe dredy z różnorodnymi końcówkami (kevlar, carbon), lampki LED, lampki laserowe, malowanie jednolite bądź aerografem, szybkę w różnym odcieniu lub lustrzaną, wypukłe kły. Kask waży 1800 gram, ma czterokanałową wentylację i system szybkiej wymiany szybki. Powstaje na zamówienie w przeciągu 2-5 tygodni.

 

 

Jeżeli nie macie pewności, czy takie kaski zapewnią Wam dobrą ochronę – to można też podejrzeć, jak powstają i jakim testom muszą sprostać:

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta: http://nitrinos.ru/en/

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze