Niszczycielski grad atakuje! Film

Matka natura bywa nieprzewidywalna. Przekonali się o tym pasażerowie samochodu, który przemieszczał się przez wiejskie okolice podczas niepogody. W okolicy nie było schronienia, a właśnie zaczął padać potężny grad.

Do tego incydentu doszło w okolicy Montoealegre, w południowo-wschodniej Hiszpanii. Kierowca wraz z pasażerem jechali samochodem przez wioskę, gdy nagle z nieba zaczął spadać ogromny grad. Niestety nie mogli się za bardzo ukryć, bo w okolicach były same pola. 

Grad, który spadał z nieba, był ogromny. Przednia szyba po chwili była cała roztrzaskana. Aż trudno przypuszczać, jak musi wyglądać nadwozie samochodu po takim gradobiciu.

Jedyny plus tej sytuacji jest taki, że ludzie tkwiący wewnątrz auta, byli zamknięci w nadwoziu z twardym dachem. Przejażdżka kabrioletem podczas takiej pogody, w dodatku z otwartym dachem, mogłaby się zakończyć sporymi siniakami.

Najnowsze

Motocyklistki i motocykliści do broni – piknik strzelecki już w tę niedzielę!

28 czerwca od godziny 11:00 na strzelnicy Rembertów-Poligon odbędzie się I Piknik Strzelecki o Puchar Strzelecki Gforcespot dedykowany motocyklistkom i motocyklistom. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na I Piknik Strzelecki o Puchar Strzelecki Gforcespot, organizowany wspólnie z Legią Sekcją Strzelecką. Patronat medialny nad imprezą objął Motocaina.pl.

Wydarzenie odbędzie się 28 czerwca od godziny 11:00 na strzelnicy Rembertów-Poligon. Czekają na Was doświadczeni instruktorzy, którzy przeszkolą wszystkich uczestników z obsługi broni i techniki strzelania.

Rozegrane zostaną trzy konkurencje, które będą podlegać ocenie sędziów: Pistolet Sportowy, Karabin Sportowy, Pistolet Centralnego Zapłonu – strzelanie odbędzie się na trzech rodzajach broni: Ruger, Glock, TOZ12.

Jedna lub jeden z Was wróci do domu z nagrodą główną, która zostanie rozlosowana wśród zawodniczek i zawodników, a będzie to Motocykl Junak RS125!

Nagrodami dodatkowymi będą: urządzenia STW Power Factor (umożliwiające naładowanie bez dostępu do sieci energetycznej telefonu, kamery, laptopa oraz innych urządzeń posiadających wewnętrzny akumulator oraz uruchomienie motocykla lub samochodu z rozładowanym akumulatorem) firmy Commerto.

Co zatem będzie najważniejsze? Oczywiście motocykle, strzelanie, grill, impreza i mnóstwo dobrej zabawy! Organizatorzy zapraszają również na wieczorne afterparty, które odbędzie się w Banjaluka Warszawa.

Regulamin Zawodów oraz rejestracja: moto.strzelectwo-legia.pl. Aby wziąć udział w I Pikniku Strzeleckim o Puchar Gforcespot należy zarejestrować się poprzez wypełnienie pod ww. linkiem formularza oraz uiścić opłatę startową w wysokości 185 złotych. Numer konta oraz szczegóły przelewu zostaną przesłane na podany adres email w ciągu 1 dnia roboczego.

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne pod numerem: 511 965 666.

Najnowsze

Koniec z redukcją punktów karnych

Warto mieć na uwadze, że już od nowego roku zmieniają się przepisy. Jeżeli na swoim koncie masz punkty karne, warto już teraz pomyśleć o ich zredukowaniu. Po 1 stycznia nie będzie to możliwe.

Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w przyszłym roku, kierowca, który przekroczy granicę 24 punktów karnych będzie musiał odbyć w ciągu miesiąca obowiązkowe szkolenie, bo w innym przypadku utraci możliwość prowadzenia samochodu. Koszt uczestnictwa w takim kursie wyniesie 500 złotych i zajmie on w sumie 28 godzin w ciągu czterech dni.  

Aktualnie istnieje możliwość zredukowania 5 punktów karnych podczas 6-godzinnego kursu, który kosztuje około 300 złotych i można z niego skorzystać raz na pół roku. Od przyszłego roku nie będzie już możliwości skorzystania z takiego przywileju. 

Po przekroczeniu limitu punktów i odbyciu szkolenia kierowca będzie miał wyzerowane konto. Jednak przez kolejne pięć lat będzie musiał uważać – kolejne przekroczenie limitu sprawi, że utraci całkowicie uprawnienia. Żeby odzyskać prawo jazdy będzie trzeba odbyć kurs oraz zdobyć dokument jeszcze raz. 

Nowe szkolenia czekają również dla osób przyłapanych na podwójnym gazie. Jednak te przepisy wchodzą już w lipcu. Odzyskanie prawa jazdy będzie możliwe po odbyciu kursu w ośrodku, gdzie trzeba będzie poświęcić na to dwa dni po 8 godzin. Szkolenie będzie kosztowało 400 złotych i trzeba będzie je zaliczyć w ciągu miesiąca od decyzji starosty.

Najnowsze

Gdyby nie refleks, mogło dojść do tragedii podczas egzaminu

Podczas egzaminu na prawo jazdy potrzebny jest nie tylko spokój i doskonałe opanowanie przepisów, ale także duży refleks. Przekonał się o tym motocyklista z Legnicy, którego dzieliły sekundy od groźnego wypadku.

Kilka dni temu podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii A doszłoby do poważnego wypadku, gdyby nie refleks motocyklisty. Egzaminowany na szczęście zachował zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu. Podczas podjeżdżania do skrzyżowania, mimo pierwszeństwa przejazdu, zwolnił by upewnić się, jaka jest sytuacja na drodze. W tym momencie z boku nadjechał samochód dostawczy, który wymusił pierwszeństwo. 

Dzięki nagraniu z samochodu egzaminatora udało się ustalić firmę, do której należał samochód, który popełnił wykroczenie oraz kierowcę auta, który o mały włos doprowadziłby do tragedii. Przedstawiciele dolnośląskiej policji poinformowali, że do sądu został skierowany wniosek o ukaranie kierowcy. Prowadzącemu samochód grozi grzywna, a także czasowe zatrzymanie uprawnień.

Na szczęście motocyklista, który wykazał się refleksem, zdał egzamin i teraz w spokoju oraz zdrowiu może czekać na upragniony dokument. 

 

Najnowsze

Niemcy przebili polską straż miejską!

Takiego obrotu spraw nikt by się nie spodziewał. Historie o funkcjonariuszach polskiej straży miejskiej to klasyk gatunku, ale Niemcy właśnie podnieśli poprzeczkę o kilka poziomów wyżej.

Kilka tygodni temu na ulicach niemieckiego Karlsruhe pojawiła się dość charakterystyczna instalacja. Jest to samochód dostawczy marki Mercedes „przyklejony” do ściany budynku. Część bagażową auta wygięto do góry do nienaturalnej pozycji.

Erwin Wurm, austriacki artysta, który stworzył to dzieło, jest znany z humorystycznego podejścia do kwestii motoryzacji. Całość jego instalacji to po prostu klasyczny, dostawczy Mercedes-Benz, który wygląda z jednej strony groteskowo, z drugiej dziwnie, a z trzeciej „oferuje” pod swoim nadwoziem przejście dla pieszych.

Jednak poczucie humoru niemieckich policjantów musi być jeszcze większe niż dystans do rzeczy martwych artysty. Postanowili oni nałożyć mandat za nieprawidłowe parkowanie. Kilka dni temu zdjęcia samochodu z mandatem z blankietem mandatowym za wycieraczką obiegły świat.

Najnowsze