Nissan Qashqai wydrukowany w 3D

Japoński producent wraz z grupą artystów przy akompaniamencie najnowszych technologii stworzył niesamowitą rzeźbę.

Oto rzeźba Nissana Qashqai narysowana przy pomocy pióra. Nie było to jednak zwykłe pióro. Specjalna technologia pozwala kreślić w powietrzu trójwymiarowe wzory i kształty. Następnie plastikowy wkład jest rozgrzewany do 230 stopni Celsjusza i wyciska się go przez dyszę o średnicy 0,7 mm. Po ostudzeniu natychmiast twardnieje.

W taki sposób powstała niesamowita rzeźba Nissana Qashqai w dokładnie takiej samej skali jak oryginał. Auto zaprojektowali artyści kierowani przez Grace Du Perez, zużywając do tego aż 13,8 km plastikowego wkładu.

Budowa tego egzemplarza trwała ponad trzy tygodnie i zajęła 800 roboczogodzin. Dla porównania fabryka Nissana w Sunderland produkuje w ciągu godziny aż 58 egzemplarzy tego modelu.

Druk 3D to jeszcze technologia przyszłości, ale specjaliści szacują, że w najbliższym czasie ten rynek będzie warty ponad 17 mld dolarów. Technologia będzie wykorzystywana nie tylko w sektorze produkcyjnym, ale również w branży motoryzacyjnej, gdzie konsekwentnie jej udział rośnie od kilku lat. 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze