Edyta Klim

Nigdy nie jest za późno na motocyklową podróż życia!

Margot Flügel-Anhalt w wieku 64 lat postanowiła podróżować na motocyklu po świecie. Jej historia została uwieczniona w dokumentalnym filmie.

Margot Flügel-Anhalt po raz pierwszy wsiadła na motocykl w wieku 64 lat (gdy przeszła na emeryturę) i po prostu pojechała w świat! Podróżowała 117 dni, motocyklem enduro o pojemności 125 cm3. Pokonała 18 046 kilometrów ze swojej małej wioski w północnej Hesji przez 18 krajów Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

O historii tej niezwykłej motocyklistki powstał nawet film dokumentalny. Margot spotkała ekipę filmową i Johannes’a Meier’a po pokonaniu 7000 kilometrów. Zrobiła na nich takie wrażenie, że postanowili towarzyszyć jej z kamerą w najlepszych momentach wyprawy. Zwiastun filmu „Über Grenzen”:

Margot z zawodu jest pedagogiem i nauczycielem teatru. Często angażuje się w różne akcje społeczne i pomaga uchodźcom, została także lokalnym burmistrzem. Ma dwóch synów i wnuka, a w świetnej kondycji trzyma ją sztuka walki WingTsun. Jej miłością zdecydowanie są podróże, wcześniej w długie trasy ruszała pieszo lub koleją transsyberyjską, a chęć pokonywania coraz dłuższych tras skłoniła ją do zakupu małej Hondy XR 125.

Dopiero kilka miesięcy po tej wyprawie Margot zdała egzamin na motocyklowe prawo jazdy, by uzyskać możliwość jazdy większymi pojemnościami. Teraz nadal podróżuje na swoim nowym motocyklu – Ducati Scrambler.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze