Niezwykły koncert z 5 GT w tle

Melancholijne fado, radosna portugalska festa, polska ballada, a między nimi rytmiczne wątki afrykańskie - wszystko to na jednej scenie w warszawskim klubie Palladium. 7 grudnia międzynarodowy i wielokulturowy zespół artystów oczarował publiczność Lisbon Stories - kolejnego koncertu w ramach BMW Jazz Club. 

Anna Maria Jopek tworzy na scenie niesamowitą atmosferę, która z powodzeniem udziela się widzom.
fot. BMW

Gospodarze wieczoru – Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński – zaprosili tym razem do projektu muzyków z Portugalii i portugalsko języcznych krajów Afryki. Razem z Anną Marią Jopek lizbońskie opowieści w Warszawie snuli charyzmatyczny wokalista Tito Paris z Cabo Verde, energetyczny multiinstrumentalista i wokalista Yami z Angoli i portugalski perkusista i kompozytor Beto Betuk. Na scenie towarzyszyli im portugalscy muzycy Ernesto Leite i Marito Marques, oraz fantastyczne polskie gwiazdy muzyczne współpracujące od początku przy projekcie BMW Jazz Club: Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski.

Warszawska publiczność spodziewała się prawdziwej muzycznej uczty – bilety na jedyny w Warszawie koncert BMW Jazz Club wykupiono w kilka godzin.
I rzeczywiście: było spontanicznie, gorąco, refleksyjnie i poruszająco. Widownię  wzruszyły portugalskie ballady a rytmiczne kawałki zachęciły fanów do  poruszania się w rytm muzyki i śpiewania razem z artystami. W trakcie bisów cała sala znała już portugalski refren piosenki, a goście ze sceny wyrażali po polsku swoje oczarowanie warszawską publicznością.

W holu klubu, przybyli goście mogli podziwiać najnowszy model niemieckiej marki – BMW 5 GT. Więcej o samochodzie przeczytasz tu.

„Lisbon Stories” to już czwarty ze zrealizowanych wspólnie z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim koncertów BMW Jazz Club. Pierwszym, we wrześniu 2006 roku, był koncert „Noc Jazzu i Bossa Novy”. Anna Maria Jopek wystąpiła wtedy w towarzystwie geniusza bossa novy, Oscara Castro Nevesa i wielkiego artysty instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu. Podczas drugiej odsłony – koncertu „African Moods”, który odbył się w czerwcu 2007 roku, towarzyszyli jej niezapomniani muzycy Richard Bona oraz Dhafer Youssef. Nagranie z tego koncertu posłużyło do stworzenia płyty – pierwszego albumu pod szyldem BMW Jazz Club. Trzecim wydarzeniem muzycznym z tego samego cyklu był ubiegłoroczny koncert „Po polsku”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze