Niewidomy odkrywa nowe Volvo S60

Szwedzki koncern wpadł na niezwykły pomysł: Udostępnił najnowszy model, który normalni śmiertelnicy będą mogli zobaczyć dopiero w 2011 roku, niewidomemu tureckiemu artyście. Dzięki swoim wyostrzonym zmysłom dotyku i zapachu, Esref Armagan wprowadza nas w atmosferę nowego modelu. Zobacz film.

Volvo S60 Concept podczas salonu NAIAS (North American Interntional Auto Show)
fot. Volvo

Esref Armagan urodził się niewidomy. Używa swoich rąk i innych zmysłów, by „widzieć” ludzi i przedmioty. Volvo zaprosiło go, by poczuł najnowsze Volvo S60 mianując go tym samym pierwszą osobą publiczną – nie związaną z koncernem – która ma doczynienia ze skrzetnie skrywaną tajemnicą. Prezentacja tego modelu bowiem przewidziana jest na przyszłorocznym salonie w Genewie.

Nasz profil na Facebook znajdziesz klikając tu.
Zostań fanem Motocaina.pl!

Film z tego wydarzenia, na którym artysta żartuje, że nie będzie podglądał, zamieszczony został na profilu Volvo na portalu społecznościowym Facebook. Można znaleźć tam także jego opinie o poszczególnych elementach samochodu: siedzeniach, wzoru grila, reflektorów, czy konsoli środkowej.

Artysta zasłynął, gdy kanał Discovery pokazał film traktujący o jego zdolnościach do uchwycenia właściwej perspektywy, co jest praktycznie niemożliwe, gdy od urodzenia nie mógł nigdy zobaczyć przestrzeni. Poprzednio malował budynki, lasy, a także portret Billa Clintona. Nigdy wcześniej nie podjął wyzwania namalownia samochodu.

Jego postępy i spostrzeżenia w Volvo Design Center w Szewcji, w Gothenburgu, można zobaczyć tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze