Nietypowe coupe – Hyundai Veloster, video, galeria

Na targach samochodowych w Detroit, Hyundai zaprezentował ciekawe coupe z nietypowo umiejscowionymi drzwiami, co wyróżnia go wśród obecnie dostępnych na rynku aut. Model Veloster z jednej strony ma dwoje drzwi, z drugiej natomiast ma tylko jedno skrzydło. Dziwoląg czy auto praktyczne?

Kto powiedział, że samochody muszą być z każdej strony takie same?
fot. Hyundai

Hyundai po raz kolejny udowadnia, że potrafi stworzyć ciekawy, niestandardowy samochód. Koreański producent postanowił wyjść naprzeciw panującej obecnie modzie na czterodrzwiowe coupe typu Porsche Panamera i stworzył coś zupełnie innego od panującego dziś trendu. Coś, w czym tak naprawdę trudno policzyć drzwi. Tak, tak – choć na początku trudno to dostrzec, auto nie do końca jest symetryczne. Podróżujący, chcący zająć miejsca z tyłu koreańskiego coupe, będą mogli wsiąść do niego tylko od strony pasażera, bo właśnie po tej stronie znajduje się para drzwi (przednie i tylne). Wprawdzie gdy do łącznej liczby dorzucimy klapę bagażnika, z auta robi się czterodrzwiowe coupe, jednak jakże niestandardowo czterodrzwiowe! Brawa za odwagę dla projektantów – takie nietypowe rozwiązanie wydaje się być bardzo praktyczne.

Veloster ma agresywne linie nadwozia typowe dla coupe (z tyłu samochód może nasuwać skojarzenia z Megane Coupe), heksagonalny grill i panoramiczny dach. Pod maskę „Koreańczyka” trafi czterocylindrowy silnik 1.6 GDI o mocy 138 KM, ze 167 Nm momentu obrotowego, który współpracować będzie z sześciostopniową manualną skrzynią biegów lub sześciostopniową dwusprzęgłową skrzynią Hyundaia nazwaną DTC. Ma być więc ekonomicznie i dynamicznie. Tę drugą tezę wydaje się potwierdzać nawet film.

fot. Hyundai

Gdy więc zastanawiacie się nad kupnem Mini czy Hondy CRZ, może warto przemyśleć jeszcze propozycję od Hyundaia. Być może urodą Veloster nie dorówna konkurencji (bo ta jest na wysokim poziomie), ale idziemy o zakład, że samochód będzie najatrakcyjniejszą ofertą pod kątem cenowym – według nieoficjalnych informacji, w USA cena auta nie przekroczy 20 000 dolarów, czyli w przeliczeniu około 60 000 złotych.

Veloster w Europie pojawi się już w połowie roku i ma być objęty 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze