Edyta Klim

Niesamowity prezent syna dla ojca

Joonas Torim postanowił zrobić swojemu tacie niesamowitą niespodziankę – odnowił w tajemnicy 62-letni motocykl, który był w jego rodzinie od pokoleń.

Motocykl K-125M zakupił jego dziadek – astronom w 1954 roku i użytkował go ok. 4-5 lat. Od dziadka motocykl trafił do ojca Joonasa i był używany do wielu rodzinnych wycieczek. Jednak w związku z brakiem wolnego czasu i zmianą charakteru pracy, motocykl trafił na lata w kąt garażu.

Motocykl był restaurowany przez 2 lata w profesjonalnym zakładzie renowacji i dzięki pełnemu poświęceń poszukiwaniu części zamiennych jest oryginalny w 99%. Ojciec Joonasa był zachwycony, a dziadek niesamowicie zdumiony uczuciem, jakby cofnął się o 50 lat wstecz.

K-125 to motocykl produkowany po wojnie w zakładach zbrojeniowych w Kowrowie. W ZSRR podjęto wtedy decyzję o rozpoczęciu na dużą skalę produkcji motocykli w oparciu o wyposażenie i dokumentację niemiecką, pozyskaną w ramach reparacji wojennych. Motocykl posiadał jednocylindrowy dwusuwowy silnik i 3-stopniową skrzynię biegów. A w 1952 roku premierę miał ulepszony model K-125M z przednim teleskopowym widelcem amortyzowanym hydraulicznie i taki właśnie jest w rodzinie Joonasa.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Czy ktos posiada dane ile takich motocyklow jest zarejestrowanych w Polsce?

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze