Edyta Klim

Niesamowita siła pakistańskich motocyklistek!

Women On Wheels® to międzynarodowa, prorodzinna organizacja non-profit, której celem jest jednoczenie kobiet – miłośniczek motocykli i promowanie pozytywnego wizerunku motocyklistów.

Do grupy WOW mogą dołączyć osoby dowolnej płci, w każdym wieku i niezależnie od tego, czy prowadzą czy są jedynie pasażerem motocykla lub skutera. Organizacja ma za zadanie łączyć ponad podziałami, początkujących z weteranami, właścicieli rożnych marek, o różnym stylu jazdy i życia. Duży nacisk kładzie na łączenie całych rodzin we wspólnej pro-motocyklowej inicjatywie, organizuje wspólne zabawy, wyjazdy i działania charytatywne.

WOW szczególnie dba o dobro motocyklistek i o ich wizerunek. Walczy o równouprawnienie, bezpieczeństwo, rozwój branży motocyklowej w kobiecym kierunku, wspiera początkujące motocyklistki, zachęca do realizacji motocyklowych marzeń, organizuje kursy doszkalające z jazdy i szkolenia dla początkujących. Organizacja powstała w Pakistanie i ma 69 oddziałów w całym kraju. Powoli jej działania rozszerzają się na inne kraje.

By zachęcić kobiety w tym kraju do większej odwagi, po raz pierwszy 10 stycznia zorganizowano rajd Women-on-Wheels rally w Lahore. W rajdzie wzięło udział 150 motocyklistek w pomarańczowych bluzach WOW.

https://www.youtube.com/watch?v=l74mzehCQ0k

Imprezie towarzyszyła konferencja z udziałem ambasadorki Austrii i duńskiej ambasady, konsula generalnego USA, reprezentantki kobiet w ONZ, pakistańskich ministrów zajmujących się prawami człowieka, sprawami kobiet i opieki społecznej. A jeden z ministrów obiecał sprzedaż 1000 różowych skuterów na preferencyjnych warunkach ratalnych.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze