Edyta Wrucha

Niesamowita siła pakistańskich motocyklistek!

Women On Wheels® to międzynarodowa, prorodzinna organizacja non-profit, której celem jest jednoczenie kobiet – miłośniczek motocykli i promowanie pozytywnego wizerunku motocyklistów.

{{ tn(11056) left }} Do grupy WOW mogą dołączyć osoby dowolnej płci, w każdym wieku i niezależnie od tego, czy prowadzą czy są jedynie pasażerem motocykla lub skutera. Organizacja ma za zadanie łączyć ponad podziałami, początkujących z weteranami, właścicieli rożnych marek, o różnym stylu jazdy i życia. Duży nacisk kładzie na łączenie całych rodzin we wspólnej pro-motocyklowej inicjatywie, organizuje wspólne zabawy, wyjazdy i działania charytatywne.

WOW szczególnie dba o dobro motocyklistek i o ich wizerunek. Walczy o równouprawnienie, bezpieczeństwo, rozwój branży motocyklowej w kobiecym kierunku, wspiera początkujące motocyklistki, zachęca do realizacji motocyklowych marzeń, organizuje kursy doszkalające z jazdy i szkolenia dla początkujących. Organizacja powstała w Pakistanie i ma 69 oddziałów w całym kraju. Powoli jej działania rozszerzają się na inne kraje.

By zachęcić kobiety w tym kraju do większej odwagi, po raz pierwszy 10 stycznia zorganizowano rajd Women-on-Wheels rally w Lahore. W rajdzie wzięło udział 150 motocyklistek w pomarańczowych bluzach WOW.

https://www.youtube.com/watch?v=l74mzehCQ0k

{{ tn(11057) left }}Imprezie towarzyszyła konferencja z udziałem ambasadorki Austrii i duńskiej ambasady, konsula generalnego USA, reprezentantki kobiet w ONZ, pakistańskich ministrów zajmujących się prawami człowieka, sprawami kobiet i opieki społecznej. A jeden z ministrów obiecał sprzedaż 1000 różowych skuterów na preferencyjnych warunkach ratalnych.

 

Najnowsze

Kolejny rekordowy rok dla motocykli

Rynek motocyklowy w Polsce cały czas rośnie. Na początku było to spowodowane możliwością wykorzystania prawa jazdy na samochód do jazdy motocyklem. Teraz doszła do tego zmiana przepisów homologacyjnych.

Już dawno na rynku jednośladów nie było tak dobrze jak teraz. Pod koniec zeszłego roku w samym grudniu odnotowano sprzedaż sześciokrotnie wyższą niż rok wcześniej. Według danych dostarczonych przez PZPM, w 2015 roku sprzedano prawie 23,9 tys. nowych motocykli. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to wynik blisko dwa i pół raza większy. Wzrost sprzedaży dotyczy nie tylko motocykli, ale także motorowerów, gdzie popyt wzrósł pięciokrotnie i w sumie sprzedano 3,4 tys. jednośladów tego typu. 

Takie poruszenie na rynku jest spowodowane zmianą przepisów homologacyjnych narzuconych przez Unię Europejską. Zgodnie z nim, od początku tego roku wszystkie nowo zarejestrowane motocykle i motorowery muszą posiadać automatyczny wyłącznik oświetlenia. 

Mimo tego przez cały rok motocykle sprzedawały się bardzo dobrze. W dużej mierze dzięki możliwości prowadzenia jednośladu o pojemności do 125 cm3 posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B. Dlatego jednoślady o pojemności do 125 cm3 były najlepiej sprzedającymi się maszynami. Ich udział w rynku wynosi teraz 74 procent. Większe motocykle, o pojemności powyżej 750 cm3 mają już tylko 13,7 udziału w rynku. Jeszcze kilka lat temu te tendencje były zupełnie odwrotne. 

Najpopularniejszą marką w rankingu PZPM pozostał Romet sprzedający ponad 5,64 tys. nowych motocykli. Uzyskał wzrost w wysokości 218 procent. Na drugim miejscu znalazł się Junak (4,1 tys. sprzedanych), a trzecim Yamaha (1,97 tys.). W segmencie maszyn ciężkich liderem jest BMW (1,11 tys.) oraz Harley Davidson (prawie 0,6 tys.).

Najnowsze

Audi R8 szaleje w górach

Większość użytkowników supersamochodów podczas ostrej zimy chowa je głęboko w garażu i przykrywa kocem. Jednak ten właściciel Audi R8 postanowił wykorzystać jego potencjał na ośnieżonych, górskich drogach.

Wśród fanów motoryzacji panuje obiegowa opinia, że tego typu samochody są nieprzydatne podczas zimowej aury. Ten film pokazuje, że jest wręcz odwrotnie. 

Głównym bohaterem filmu jest pierwsza generacja Audi R8. Samochód jest wyposażony w napęd quattro, który dostarcza moment obrotowy na wszystkie koła, dlatego R8 całkiem sprawnie radzi sobie na ośnieżonej nawierzchni. Szczególnie, że pod maską pracuje silnik V10 o pojemności 5,2 litra prosto z Lamborghini Gallardo.

Zobaczcie, jak Audi R8 radzi sobie w śniegu.

https://www.youtube.com/watch?v=U_1NUjyYOtE 

Najnowsze

Rafael Nadal i futurystyczna Kia

Jeden z najlepszych i najprzystojniejszych tenisistów na świecie od jakiegoś czasu jest ambasadorem koreańskiej marki Kia. Podczas Australian Open zaprezentował specjalną wersję modelu Sportage.

Podczas zawodów Australian Open Rafael Nadal pozował przy specjalnym modelu Kia X-Car. Jest to jedyny egzemplarz specjalnej wersji zbudowanej na bazie nowego modelu Sportage, który zadebiutował kilka miesięcy temu. Auto pokryto specjalną folia, zamontowano żółte lampy i sportowe koła wraz z felgami.

Fani serii X-Men od razu rozpoznają kolorystykę charakterystyczną dla jednego z bohaterów, który nazywa się Mystique. To już drugi samochód marki Kia, który nawiązuje do X-Men. Przedtem pojawił się model Sorento nawiazujący do Wovlverine, również podczas Australian Open.

X-Car pozostanie w Melbourne do końca stycznia, po czym zwiedzi cały świat uatrakcyjniając różne wydarzenia motoryzacyjne i sportowe. Pojawi się także na premierze nowego filmu X-Men: Apocalypse, która odbędzie się w maju.

Najnowsze

Syrena Meluzyna R – znamy cenę!

Moda na przywracanie do życia legendarnych polskich marek trwa w najlepsze. Po projektach nowego Poloneza i Warszawy przyszedł czas na Syrenę, która została zaprezentowana w wersji Meluzyna R.

Sportowa wersja legendarnej Syreny ma wejść na rynek pod pieczą firmy AK Motor. Na początek jednak zaprezentowano sportową wersję, Meluzyna R, która została zbudowana przez Pawła Dytko oraz jego firmę Proton Cars z Nysy. Samochód został zaprezentowany już jakiś czas temu, wystartował nawet w Rajdzie Barbórki, gdzie mogła go zobaczyć szersza publiczność.

Właściciel AK Motor ujawnił kilka dni temu, że można już składać zamówienia na samochód i podzielił się szczegółami technicznymi. Wersja wyścigowa bez drogowej homologacji kosztuje 60 tys. euro, czyli w przeliczeniu ponad 200 tysl zł. Niebawem zostanie pokazana także wersja drogowa, ale nie ujawniono jej ceny.

Syrena Meluzyna R to samochód, który pomieści we wnętrzu tylko dwie osoby.  Jego wymiary to: 4037 mm długości, 1821 mm szerokości oraz 1439 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2508 mm. Auto zbudowane na konstrukcji rurowej waży 1,1 tony. Pod maską pracuje dwulitrowy silnik z doładowaniem. Jego maksymalna moc to 400 KM. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,5 sekundy. Auto jest w pełni przygotowane do wyczynowej jazdy. Wyposażono go w sekwencyjną skrzynię biegów, napęd na cztery koła oraz klatkę bezpieczeństwa.

Najnowsze