Nieprzepisowe wyprzedzanie, kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia - wszystko jednym, płynnym ruchem

Nieprzepisowe wyprzedzanie, kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia - wszystko jednym, płynnym ruchem

10 listopada 2020
1
3
Bohater nagrania jednym manewrem zdobył naprawdę niezłą kumulację. Jak on w ogóle mógł zaczynać taki manewr?

Nagranie jest krótkie, więc przenosi nas prosto w sam środek akcji. Wąską drogą krajową bez pobocza jedzie sznur samochodów. Droga się wije, więc w tym miejscu obowiązuje zakaz wyprzedzania. Tymczasem już w pierwszej klatce wideo w oczy rzuca się Skoda Octavia, której kierowca próbuje chyba wyprzedzić wszystkie pojazdy na raz.

Wyprzedzanie „na samobójcę”

Jak widać około drugiej sekundy, manewr rozpoczął już przed wcześniejszym łukiem i właśnie kontynuuje wyprzedzanie na kolejnym. Coś poszło nie tak, może za późno skręcił, może jechał za szybko i wpadł w niewielką podsterowność. Tak czy inaczej, uderzył bokiem w prawidłowo poruszającego się Fiata Punto.

Wyprzedzanie traktora z zaskakującym zakończeniem

Nic poważnego się nie stało, ale pojazdy zostały uszkodzone. Sprawca nawet na to nie zareagował, tylko kontynuował swoje szalone wyprzedzanie. W opisie filmu nie ma ani słowa o tym, czy udało się go zatrzymać.

Komentarze

maxio
10 listopada 2020 14:57
Miałem taką samą skodę 1,4 tsi caxa. Powiem tyle : reszta auta nie nadążała za osiagami silnika. To auto nie ma zawieszenia (no chyba ,że chce sie jechac tylko do kościoła) i Nie ma hamulców . Chyba to auto nic nie ma ..Moja skoda "chciała" się przewrócić na dach na lekkim łuku, kontrola trakcji powiadomiła mnie ,że cos jest nie tak.. tylko ,że piekna pogoda ,pełne slonce ,temperatura ok 19 stopni. a prawie nowe auto nie chce trzymac sie jezdni. wychodzi chyba" uniwersalność " płyty podłogowej VW Golfa.. Coś tu chyba nie wyszło..
dziaders > maxio
11 listopada 2020 11:38
wiesz ja miałem kiedyś rowerek trójkołowy młodym będąc (widzę po zdjęciach jakie rodzice mnie robili) - nie rozpamiętuje tego bo brak wspomnień z tamtego okresu (2-3 lata?) jakoś mi nie przeszkadza.
Nurtuje mnie natomiast pytanie - co ma Twoje wynurzenie o skodzie wspólnego z moim rowerkiem 3-kołowym do sytuacji z filmiku?
Jeśliś nie dzban odpowiesz sobie sam, jesliś jednak to CI pomogę - NIC - ale jak rozumiem lubisz pisać od czapy rzeczy bzdurne i nie na temat ...
Szanuje ale Tworki czekajo - nie pozdrawiam dzbana ...
maxio > dziaders
15 listopada 2020 14:07
ok.
najpierw miałeś rowerek a póżniej dali ci internet. dobrze ,ze wymyslili jednak internet bo nikt by nie wiedział ,że miałeś super rowerek.
P.S. Jeśli chciałbyś pisać szeszej na tym i innych forach proponuję poprawić ortografię języka polskiego.
Pozdr.