Niepełnosprawna na OS'ie

02 grudnia 2009
Fundacja "Bractwo Rajdowe" organizuje w ramach Rajdu Barbórka niecodzienną konfrontację. Na autodromie Bemowo staną do pojedynku dwie załogi: Pani Alina Pomierna z pilotką, Panią Hanną Zdanowską oraz doświadczony kierowca rajdowy Tomasz Kramarczyk.

Pani Alina Pomierna jest dyrektorem biura Pełnomocnika Rządu d/s Osób Niepełnosprawnych i na co dzień jeździ na wózku inwalidzkim. Na prawym fotelu pilota w jej samochodzie zasiądzie posłanka na Sejm RP obecnej kadencji - Pani Hanna Zdanowska.

Jednak rajdowiec - Tomek Kramarczyk nie będzie miał łatwego zadania, bo pojedzie samochodem całkowicie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Z automatyczną skrzynią biegów i z hamulcem oraz gazem sterowanym ręcznie. Wolna, techniczna trasa, z mnóstwem dohamowań i zrywów, wcale nie stawia rajdowca w roli faworyta.

Załogi nie będą rywalizować ze wszystkimi pozostałymi zawodnikami, lecz ścigać się razem na wytyczonym fragmencie trasy OS-u Bemowo (przy ulicy Powstańców Śląskich 127) już 5 grudnia w godzinach 13.00-15.00.

W tej niekonwencjonalnej formie "Bractwo Rajdowe" chce uczcić Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez ONZ na dzień 3 grudnia. Oraz zwrócić uwagę społeczną na trudności, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, gdy chcą zrobić prawo jazdy, a także potem, przy zakupie odpowiednio wyposażonego samochodu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!