Edyta Klim

Niepełnosprawna motocyklistka niesie pomoc dzieciom

Gerda du Toit straciła obydwie kończyny dolne z powodu cukrzycy. Przez chwilę wydawało jej się, że takie życie nie ma sensu. Na motocyklu jednak ten sens odnalazła!

Motocyklistka postanowiła wyruszyć w trasę o długości 4000 km – z Johannesburga do Kapsztadu, by zebrać środki na zakup 100 sztuk protez nóg dla potrzebujących dzieci. Gerda du Toit sama przeżyła amputację obu nóg 2 lata temu i doskonale rozumie, jak wielką ulgą jest możliwość korzystania z protez, a nie wszystkie niepełnosprawne dzieci mają taką możliwość.

Motocyklistka wystartowała 24 czerwca i ma w planie pokonać codziennie min. 400 km, a przez większe miasta eskortuje ją Stowarzyszenie Chrześcijańskich Motocyklistów. Zakup protez sfinansuje fundacja non-profit „Kirsty Watts Foundation”, która pomaga w rehabilitacji dzieciom na całym świecie.

Gerda otrzymała od Hondy motocykl Honda NC700 Integra z automatyczną skrzynią biegów i miała tylko 4 miesiące na naukę jazdy, ponieważ przed chorobą nigdy nie jeździła motocyklem. Jej podróż w obydwie strony ma szansę na wpis do Księgi Rekordów Guinnesa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze