Niepełnosprawna dziewczyna udowadnia, że można być dobrym kierowcą, nie mając rąk

Zdarzają się osoby niepełnosprawne, które prowadzą samochód z użyciem wyłącznie nóg, ale te umiejętności pewnej Hinduski i tak robią duże wrażenie.

28-letnia Jilumol Mariet Thomas urodziła się bez rąk, więc wykonywanie wszystkich czynności za pomocą stóp jest dla niej czymś naturalnym. Samochody były jednak projektowane z myślą o osobach z czterema sprawnymi kończynami, a indyjskie urzędy niechętnie patrzyły na kogoś, kto ma tylko dwie, ale ubiega się o prawo jazdy.

Zobacz koniecznie: Policjanci tańczą dla dzieci objętych kwarantanną. W Polsce!

Ostatecznie jednak Jilumol uzyskała zgodę, pod warunkiem korzystania z samochodu dostosowanego do prowadzenia wyłącznie nogami. Wbrew pozorom nie trzeba było dokonywać wielu modyfikacji. Suzuki którym jeździ Jilumol ma tylko podniesione pedały oraz wysoką poduszkę na siedzisku, pozwalającą dziewczynie dobrze wszystko widzieć i łatwo sięgać do kierownicy. Skrzynia biegów jest oczywiście automatyczna.

O tym jak dobrze 28-latka radzi sobie za kierownicą, możecie zobaczyć na poniższym wideo. Jako ciekawostkę możemy dodać, że Jilumol jest z zawodu graficzką.

Z ostatniej chwiliW Holandii też mają szeryfów. Ten swoją „interwencję” zapamięta na długo

Zobacz też:
Fabrycznie nowe BMW 740i z 1997 roku do kupienia. I to w Polsce!

Ile osób może jechać razem autem w czasie epidemii?

Policja wprowadza nowe zasady kontroli drogowej na czas epidemii koronawirusa

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze