Nieodpowiedzialny motocyklista i mała pasażerka

28 sierpnia 2013
Użytkownik YouTube zamieścił na swoim profilu film, na którym widać nieodpowiedzialnego motocyklistę, przewożącego przerażoną dziewczynkę w kasku… rowerowym.

Wedle Rada Bonosa, który udokumentował i zgłosił całe zdarzenie, dziewczynka była wystraszona, zestresowana i prawdopodobnie płakała, a kierowca jechał szybko i nieodpowiedzialnie. W Edenvale, RPA, gdzie zdarzenie miało miejsce, przewożenie dzieci w charakterze pasażerów nie jest nielegalne, pod warunkiem, że są odpowiednio zabezpieczone. Zwykły, tani kask rowerowy takiego bezpieczeństwa nie zapewnia.

Wideo momentalnie zyskało popularność na portalach społecznościowych wśród oburzonych użytkowników i szybko dotarło do świadomości minister transportu Dipuo Peters, która napisała na Twitterze:

„Ten człowiek musi zostać aresztowany. Postawił dziecko w sytuacji zagrożenia życia. To bardzo nieodpowiedzialne. On tego dziecka nie kocha! Opieka społeczna musi się tym zainteresować”.

Jak podaje ArriveAlive.co.za, motocyklistę udało się zidentyfikować. Przedstawicielka Edenvale Community Police Forum (ECPF), Linda McKenzie, powiedziała „w tego typu przypadkach nie może być okoliczności łagodzących. Ten człowiek wyraźnie nie pomyślał, jakie mogą być konsekwencje jego działań”.

Wtóruje jej reprezentant Justice Project South Africa (JPSA):

“Jeżeli tylko zgłoszą się świadkowie, temu potworowi można będzie postawić szereg poważnych zarzutów. Ta mała dziewczynka zasługuje na ochronę. Trzeba zrobić wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość”.

Jednocześnie jednak ta sama osoba stanowczo podkreśla, żeby obywatele nie poddawali się chęci samosądu, która, chociaż emocjonalnie uzasadniona, nie powinna mieć miejsca w cywilizowanym społeczeństwie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!