Nie zabezpieczył 15 ton ładunku. Bo nie wiedział, że trzeba…

Nie zabezpieczył 15 ton ładunku. Bo nie wiedział, że trzeba…

20 lutego 2021
1
Część przewożonego ładunku już się przemieściła i groziła wypadnięciem. Czy naprawdę trzeba być doświadczonym kierowcą, żeby wiedzieć, że ładunek należy odpowiednio zabezpieczyć?

Inspektorzy ITD z Konina prowadzili na autostradzie A2 kontrole w ramach skoordynowanych działań europejskich służb kontrolnych zrzeszonych w organizacji ECR. Wśród zatrzymanych pojazdów był ciągnik siodłowy z naczepą, należący do przedsiębiorcy z Ukrainy, którym przewożono stalowe oraz drewniane elementy umieszczone na paletach.

Tak przewoził ładunek, że aż krzesał iskry!

Ładunek ważący w sumie 15 ton nie został przez kierowcę zabezpieczony przed przemieszczeniem. Jedna z przewożonych palet niebezpiecznie przechyliła się podczas jazdy i mogła nawet wypaść na drogę. Kierowca został co prawda wyposażony w odpowiednią ilość pasów mocujących, ale ich nie wykorzystał. Dlaczego? Jak tłumaczył inspektorom, nie zrobił tego, bo od niedawna jest kierowcą zawodowym i nie ma doświadczenia.

Tak przewoził kombajn, że spadł mu na ziemię i zablokował drogę krajową

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 300 zł. Przed wyruszeniem w dalszą trasę musiał też poprawnie zabezpieczyć ładunek. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!