Nie tylko Road 66- czyli kolejna podróż Ani Jackowskiej

10 sierpnia Ania Jackowska, laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 w kategorii „Podróż Roku",  wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem będzie samotnie przemierzać Stany Zjednoczone podczas motocyklowej podróży -  "Nie tylko Road 66 - czyli easy rider po USA 2011".  

Ania jest jedną z niewielu obecnie motocyklistek, które podejmują wyzwanie samotnej jazdy motocyklem na długim dystansie. Dysponuje świetną maszyną do tego celu – BMW F650 GS. Projekt „Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011”, rozpoczynający się 10 sierpnia, zaplanowany jest na około 60 – 70 dni. Trasa prowadzić będzie przez niezaludnione prowincje i tętniące życiem miasta USA – od Kalifornii, przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk.

Anna Jackowska
fot. Hubert Wąsak

– Odwiedzę puebla Nowego Meksyku, rezerwaty Indian, Venice Beach – amerykańskie panopticum. Pojadę przez parki i prerie południowo-zachodnich stanów, Grand Canyon, Białe Piaski. Szlakami Indian, odkrywców, niepoprawnych marzycieli – tworząc współczesną historię Easy Rider’a. Kobiety na motocyklu. To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country, oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic był symbolem wolności jednostki. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami. I o nich będzie ta podróż. 

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej; wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009) i Bałkany („Moto Balkan Cooltour 2010”) – z tej ostatniej podróży w październiku ukaże się druga książka Ani. O pierwszej, „Kobieta na motocyklu”, pisałyśmy tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej o wcześniejszych wyprawach Ani oraz jej sukcesach wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Motocainy jej imię i nazwisko. Zachęcamy!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Zazdroszczę Ci Aniu tych wypraw oraz entuzjazmu . Życzę owocnych podróży i spełnienia marzeń w kolejnych wyprawach .

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze