Nie tylko obcasy są groźne

Znamy zagrożenia wynikająca z prowadzenia samochodu w szpilkach i klapkach. Okazuje się jednak, że wygodne zimowe obuwie może być równie niebezpieczne.

Australijskie buty z owczej skóry Ugg (w Polsce familiarnie zwane ugsami) i solidne kalosze (jak bardzo ostatnio modne Huntery) są komfortowe i ciepłe, ale do prowadzenia samochodu się nie nadają. Organizacja zajmująca się bezpieczeństwem drogowym, GEM Motoring Assist, zaleca paniom, aby trzymały w aucie zapasową parę butów do jazdy. Botki Ugg nie zapewniają wystarczającej przyczepności, przez co stopa łatwo może ześlizgnąć się z pedału. Z kolei kalosze ograniczają ruchy i swobodę manewru.

Ugsy trafiły pod lupę po październikowym wypadku nauczycielki z Manchesteru, Very Baxter. Jej but ześlizgnął się i zaklinował pod pedałem hamulca. Przerażona kobieta wymijała slalomem nadjeżdżające auta, aż w końcu doprowadziła do kolizji z samochodem prowadzonym przez Jasona Hoanga. Na szczęście nie doszło do tragedii, skończyło się na niewielkich urazach i stłuczeniach. Vera została aresztowana i pociągnięta do odpowiedzialności za niebezpieczną jazdę, ukarana mandatem w wysokości 350 funtów i czteromiesięcznym zakazem prowadzenia samochodu.

Najnowsze

Kobiety prowadzą na lodzie

Kobiety lepiej sobie radzą na ośnieżonych i oblodzonych drogach. Mężczyznom na przeszkodzie stoi nadmiar pewności siebie.

Jak donosi serwis sourcewire.com, aż 73% mężczyzn jest w pełni przekonanych, że wystarczy im umiejętności, by poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze. Taką pewność deklaruje 60% kobiet. Statystyki przemawiają na korzyść pań: 47% panów przyznaje, że (mimo wcześniej deklarowanej pewności siebie) na śliskiej powierzchni stracili kontrolę nad kierownicą. To samo zdarzyło się 41% kobiet.

Różnica może i niewielka, niemniej dowodzi, że przesadna buta i nadmierna ufność we własne umiejętności może się skończyć tragicznie.

Najnowsze

Casey Stoner potwierdza kontrakt w wyścigach Dunlop

W rozległym wywiadzie dla Sunday Daily Telegraph, emerytowany zawodnik MotoGP, Casey Stoner oficjalnie potwierdził swój powrót do wyścigów. Tym razem jednak mistrz nie wystartuje w królewskiej klasie, a w serii wyścigów samochodowych - Dunlop.

Casey Stoner podpisał kontrakt na jeden sezon – tym samym zawodnik wystartuje w barwach teamu Red Bull samochodem Commodore V8.

„To rok testowy, bym przekonał się, jak mi idzie i jak bardzo lubię ten sport” – wyznał Australijczyk – „Bez wątpienia, wszyscy jesteśmy w pełni zaangażowani, jednak absolutne oddanie to też nie droga, którą obraliśmy. Moim zamiarem był udział w 75 proc. zaplanowanych wyścigów, jednak zmieniłem zdanie i wystartuję we wszystkich w sezonie. Poświęcę tyle czasu w fotelu samochodu, ile będzie potrzebne do zrozumienia jednostki V8” – dodał Stoner.

fot. materiały prasowe

Australijczyk nie krył ponadto swojego zainteresowania wydarzeniem znanym szerszej publice, jako Bathurst 1000. Mowa o wyścigu samochodów turystycznych na dystansie 1000 kilometrów, odbywającego się w Australii na torze Mount Panorama Circuit. 

W wywiadzie dla Sunday Daile Telegraph, Stoner tłumaczył także, dlaczego bardzo nie podobają jej się reguły MotoGP; wspomniał również o braku szacunku z jakim się spotkał ze strony swoich fanów po wielu krytycznych, lecz szczerych wypowiedziach dotyczących MotoGP.

Najnowsze

Pieskie życie w reklamie Volkswagena Golfa

Od dawien dawna jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasze zwierzaki, zupełnie tak jak my, mają różne dziwne przyzwyczajenia. Znamy już przypadki psów jeżdżących na deskorolce, czy wspinających się po drzewach. Z kolei, w nowej reklamie Volkswagena Golfa...

… dzieje się coś o wiele bardziej interesującego, ale nie powiemy Wam co konkretnie – video trzeba koniecznie obejrzeć i usłyszeć. Począwszy od nienaturalnego zachowania, skończywszy na niekontrolowanych odgłosach – widać, że bohater reklamy dorastał w gronie pasjonatów motoryzacyjnych.

Najnowsze

Ramona Karlsson zadebiutuje w WRC

Ramona i Miriam odbyły pierwsze testy Skody Fabii WRC, a już 26 stycznia sprawdzą swój nowy samochód na rajdowych odcinkach. Wszystkie starty szwedzkich zawodniczek będzie można śledzić na żywo - na ich własnym kanale filmowym.

fot. www.ramonarallying.com

 

Ramona Karlsson zadebiutuje w WRC!
fot. www.ramonarallying.com

Ramona nie mogła sobie pozwolić na obszerne testy nowej rajdówki, ponieważ wymagała ona kompletnego przygotowania do pierwszego startu i zażegnania kłopotów ze skrzynią biegów. Jednak pierwsze, przejechane kilometry były dla Ramony w pełni satysfakcjonujące:
– Co za uczucie! Prowadzenie samochodu WRC – to jest coś, co mi się śniło, gdy zaczęłam jeździć w rajdach. Przed testami nie mogłam spać z wrażenia i czułam się, jak dziecko przed Bożym Narodzeniem! Jazda samochodem WRC to uczucie, którego nie da się opisać… Wyjątkowe, niesamowite i takie, iż wydaje się, że nie można dostać nic lepszego niż to! Nie wyobrażacie sobie jakie WRC jest ostre – to przyspieszenie, trzymanie się drogi, hałas, prędkość! Prowadzenie go – to najfajniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam, a to dopiero początek… Nie mogę się doczekać, aby usiąść w tym samochodzie ponownie.” – mówi z uśmiechem Ramona.

W tym sezonie zmienił się także wygląd strony oficjalnej zespołu rajdowego Ramony – www.ramonarallying.com, malowanie kasków zawodniczek i ich kombinezonów. A Szwedkom będzie teraz, bardzo często towarzyszyć kamera. 
– Jesteśmy dumne, że mamy, taki niestandardowy kanał odtwarzania. Ruchomy obraz to najlepszy sposób komunikacji i pokazania tego, co robimy – zarówno dla sponsorów, jak i kibiców. Planujemy w tym roku nagrać dużo filmików i czuję, że to będzie cenne i ważne doświadczenie – mówi Ramona.

Już 26 stycznia zawodniczki wystąpią w supersprincie Rally-SM w Falun (Szwecja), który polega na 3-krotnym pokonaniu odcinka specjalnego o długości 6,5 kilometra. 

 

fot. www.ramonarallying.com

Najnowsze