Nie masz limuzyny BMW? To ją sobie wypożycz
BMW Group oferuje "premium car sharing" - system wypożyczalni samochodów DriveNow, teraz również w USA. Program DriveNow rozpoczyna swoją działalność w San Francisco z flotą 70 elektropojazdów.
![]() |
|
fot. BMW
|
Wraz z uruchomieniem programu DriveNow na 9 stacjach BMW rozsianych na terenie całego San Francisco dostępnych będzie 70 w pełni elektrycznych, bezemisyjnych samochodów BMW ActiveE. Po zarejestrowaniu się w internecie lub osobiście klienci lokalizują i rezerwują dostępny pojazd na stronie DriveNow lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Zwrot pojazdu odbywa się w dowolnej stacji DriveNow, dzięki czemu można w razie potrzeby przejechać się tylko w jedną stronę. Współpraca z kalifornijskim przedsiębiorstwem Coulomb Technologies zapewnia korzystanie z sieci ChargePoint, co umożliwia kierowcy szybkie znalezienie najbliższej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w razie konieczności naładowania pojazdu podczas nielimitowanego okresu wypożyczenia. Parkowanie i ładowanie na stacjach DriveNow są bezpłatne.
W Niemczech program DriveNow został uruchomiony w czerwcu 2011 jako car sharing joint venture pomiędzy BMW Group a Sixt AG, firmą wynajmującą samochody. Program DriveNow ma już 45 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i jest oferowany w Monachium, Berlinie i Dusseldorfie, a na jesieni zostanie uruchomiony również w Kolonii. W USA DriveNow stanowi spółkę, należącą w pełni do BMW Group.
A kiedy doczekamy się takich rozwiązań w Polsce…?
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach

Zostaw komentarz: