Nie ma jak przy mamie

Brytyjskie dzieci zdecydowanie preferują, kiedy za kierownicą samochodu siada ich mama. Kobiety, w opinii najmłodszych, są bardziej uważnymi kierowcami, rzadziej puszczają im nerwy i są milszym towarzystwem.

Dzieci chętniej jeżdżą z mamą
fot. motocaina.pl

Badanie przeprowadzono na zlecenie GEM Motoring Assist. Objęło grupę 1300 dzieci w wieku od 5 do 16 lat. 60% respondentów zdecydowanie stwierdziło, że z mamą za kierownicą czują się bardziej zrelaksowane. Ojcowie, w opinii dzieci, mają przesadną tendencję do zwiększania szybkości, są też bardziej agresywni i szybciej tracą kontrolę. Tymczasem mamy – nawet jeśli miewają czasami kłopoty przy parkowaniu – jeżdżą ostrożnie i z wyczuciem, traktują innych uczestników ruchu z szacunkiem, a ponadto nie zapominają, że mają towarzystwo na pokładzie. Podczas jazdy zabawiają dzieci rozmową, śpiewają, dbają o to, by ich pociechy czuły się komfortowo i jak najmniej się nudziły.

Zdaniem specjalistów, istnieje duże ryzyko, że dziecko uznające niewłaściwy styl jazdy (nadmierna prędkość, lekceważenie przepisów) za normę, z dużym prawdopodobieństwem samo powieli te wzorce w przyszłości. Dlatego zachęcają, by zwracać baczną uwagę na bezpieczeństwo dziecka w aucie – nie tylko na to, by obiektywnie było bezpieczne, ale również na to, by tak się czuło.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze