Natalia Kowalska z Better Word GP Racing Team

W miniony weekend, najszybsza Polka na torach wyścigowych - Natalia Kowalska - rozpoczęła swój sezon w serii F2 na torze wyścigowym Silverstone.

Natalia Kowalska już nie startuje w barwach Cyfry Plus.
fot. Cyfra +

Po udanym starcie na torze Silverstone, Natalia będzie ścigać się, jeszcze w siedmiu wyścigach serii, które odbywać się będą w cyklu sobota-niedziela.

Natalia, która jest jedyną kobietą stawce 24 kierowców przed wylotem na Silverstone powiedziała:

– Ten sezon jest dla mnie bardzo ważny. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Nie jestem w środowisku światowego motosportu anonimowa i chciałabym potwierdzić swoje predyspozycje. Ten rok nie zaczął się dla mnie  dobrze. Poważna operacja ręki i długa rehabilitacja, nie wpłynęły budująco na moje przygotowanie do sezonu. Teraz próbuję to nadganiać, aby doścignąć swoich konkurentów. To będzie twarda i nieustępliwa walka. Jestem do tego przyzwyczajona i na to przygotowana. Wszyscy chcą wygrać, to normalne. Cała moja sportowa kariera, to nieustanna walka i koniecznoś udowadniania, że kobieta w wyścigach może być tak szybka jak mężczyźni.

W tym sezonie zawdoniczka reprezentuje team Better World GP. Pod tą nazwą kryje się światowy projekt wyrównywania szans kobiet.

Piotr Tichy, menager tego projektu powiedział:

– Better World GP została powołana do życia w 2010 roku. Działa w obszarze sportu realizując projekty, które służą społeczności na całym świecie. W 2010 roku został opracowany projekt, którego celem było wdrożenie modelu finansowania całkowicie niezależnego od podmiotów instytucjonalnych. Nadrzędnym celem Better World GP jest krzewienie postaw moralnych, walczenie o równe prawa w traktowaniu kobiet oraz prowadzenie społecznej odpowiedzialności biznesu. Better World GP jest organizacją o zasięgu międzynarodowym, której obecnie nadrzędnym celem jest wprowadzenie pierwszej kobiety, Natalii Kowalskiej do serii GP2 .Jesteśmy przekonani, że Natalia jest najlepszym ambasadorem tego projektu, z zespołem cech, pozwalających wierzyć , że stanie się pierwszą kobietą w GP2, a docelowo być może F1.

W miniony weekend Natalia Kowalska dała próbkę swoich możliwości. Mimo, iż Polka w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu zajęła odległe 21. miejsce, a wyścig również nie poszedł po jej myśli już następnego dnia kwalifikacje ukończyła na 18. miejscu. Tuż po starcie drugiego wyścigu  awansowała na 15 lokatę. Na 4 kółku udało jej się zyskać dodatkowe miejsce wykorzystując pit stop Sniegiriewa. Następnie po błędzie Storza na 10 okrążeniu znów zyskała  lepszą pozycję. Po długi pojedynku o 13 pozycję Natalia, została wyprzedzona przez Francuza. W skutek kar jakie otrzymali Will Bratt i Johannes Theobald Kowalska uplasowała się na dwunastym miejscu.

fot. FIA F2

Najnowsze

Dallas – najnowszy model butów od Stylmartin

Modne i lekkie buty DALLAS to nowa propozycja włoskiej firmy Stylmartin dla wszystkich, którzy szukają odpowiedniego obuwia na letnie przejażdżki motocyklem lub skuterem.

Wszyscy, którzy na co dzień przemieszczają się po mieście na dwóch kółkach doskonale wiedzą, jak ważne jest dobranie odpowiedniego i funkcjonalnego obuwia. Oczywiście naturalne jest, że buty muszą być też modne i wytrzymałe.

fot. Stylmartin

Włoska firma Stylmartin, która od 40 lat zajmuje się produkcją obuwia motocyklowego, wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich klientów stworzyła kolekcję URBAN Series, której jednym z elementów są buty Dallas. Wykonane z połączenia zamszu oraz oddychającej tkaniny doskonale nadają się na ciepłe dni. Wygodna wyściółka, profilowane żelowe ochraniacze kostek mają sprawiać, że obuwie doskonale będzie dopasowywać się do stopy, jednocześnie spełniając funkcje ochronną podczas jazdy. Poza tym model wyposażony jest w antypoślizgową podeszwę.

fot. Stylmartin

Buty w stylu unisex są uniwersalne, ponieważ dzięki swoim parametrom można w nich np. chodzić do pracy. Dostępne są w rozmiarach od 38 do 47, w trzech kolorach: czarnym, beżowym i granatowym.

Więcej informacji na temat kolekcji można znaleźć na stronie: www.stylmartin.it lub na stronie dystrybutora: www.motorfan.pl

Najnowsze

Harmonogram, regulamin i nagrody Kia Lotos Race

Zamieszczamy podstawowe informacje o Kia Lotos Race. Zapnij pasy i przygotuj się na najszybsze wydarzeniu tego roku - wyścig o sportowy samochód KIA Picanto gotowy do sezonu 2012. W nagrodę możesz otrzymać także osobisty team startowy! Co należy spełnić i co wiedzieć?

fot. Kia

Aby wziąć udział w kilkuetapowym konkursie o miano najzdolniejszego kierowcy młodego pokolenia, należy uważnie przeczytać regulamin (w materiałach dodatkowych poniżej). Najważniejszym kryterium do spełnienia jest wiek do 25 lat oraz kwestie dotyczące doświadczenia zawodniczego. Jeśli spełniasz te warunki uczestnictwa w Kia Lotos Race wystarczy wypełnić formularz i rozwiązać wirtualne testy predyspozycji – egzaminować Cię będzie Klaudia Podkalicka – kierowca wyścigowy. W drugim etapie należy uzyskać najlepszy czas na torze kartingowym. Jeśli znajdziesz się wśród najlepszych dostaniesz się do elitarnej Szkoły Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara, gdzie pod okiem profesjonalistów przejdziesz specjalistyczne szkolenia.

Harmonogram działań
Zapisy i zarazem I etap projektu zaczął się 8 kwietnia i potrwa do 10 czerwca. Na stronie internetowej www.kialotosrace.pl wszyscy kierowcy przejdą selekcję za pomocą serii testów z zakresu: bezpiecznej jazdy, języka angielskiego, odporności na stres, szybkości reakcji, wiedzy na temat sportowej jazdy samochodem.  Kierowcy wyłonieni po egzaminie otrzymają potwierdzenie przejścia pierwszego etapu i kwalifikacje do drugiego. Później, na jednym z 23 torów gokartowych w Polsce (wykaz tutaj) uczestnik ma możliwość uzyskania swojego najlepszego czasu, który pojawi się na stronie wraz z rankingiem pozostałych uczestników (aby zobaczyć ranking kliknij tutaj). Do kolejnego etapu przechodzi 10 najlepszych czasów uzyskanych na danym torze.  

fot. Kia

III etap (25 czerwca – 6 sierpnia) to finały regionalne, w których weźmie udział łącznie 230 zawodników (terminy finałów w poszczególnych miastach znajdziesz tutaj). Z każdej z sześciu eliminacji wyłonionych zostanie 3 zwycięzców (łącznie 20 osób). Finaliści przejdą kolejne etapy – w dniach 15-25 sierpnia – w Rallyland’zie; zmagania będą prowadzone przy współpracy z zawodowymi kierowcami wyścigowymi wchodzącymi w skład Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomka Kuchara. Eksperci będą w miarę upływu poszczególnych rywalizacji eliminować „kadetów”. Ukoronowaniem projektu będzie „wystawienie” 3 najlepszych kierowców w profesjonalnym wyścigu na torze w Poznaniu.

Nagrody
Po zakończeniu IV etapu finałowego przyznane zostaną 3 nagrody:

– 1 nagroda główna za 1 miejsce składająca się z dwóch elementów:
a) 1 element w postaci samochodu wyścigowego Kia Picanto klasy N0, zgodnego z technicznym regulaminem markowego pucharu organizowanego przez Kia Motors Polska w 2012 r. o wartości 40.000 zł brutto wraz z częścią gotówkową w wysokości 4.444 zł. Łączna wartość 1 elementu nagrody głównej wynosi 44.444 zł. Nagroda zostanie wydana nie później niż do 31.03.2012 r.
b) 2 element w postaci bonusu w kwocie 5000 zł za każdą rundę, w której wystartuje zawodnik Pucharu w 2012 roku – kwota będzie wypłacana zawodnikowi przed każdą rundą tylko i wyłącznie jeśli weźmie w niej udział. Bonusy będą wydawane po potrąceniu należnego podatku. Bonusy gotówkowe będą wydane nie później niż do 31.12.2012 r. i w ilości nie większej niż 7. O ilości rund stanowić będzie Regulamin Pucharu.

Zwycięzca wyłoniony zostanie podczas szkolenia w „Rallylandzie” oraz po zsumowaniu punktów naliczonych za wszystkie kategorie uczestnictwa w szkole Rallyland. Nagroda główna – auto posłuży zwycięzcy Projektu do wzięcia udziału w pełnym sezonie Pucharu w 2012 r.

– 2 nagroda za 2 miejsce w postaci nagrody gotówkowej o wartości 11.111 złotych.

– 3 nagroda za 3 miejsce w postaci nagrody gotówkowej o wartości 5.556 złotych.

Dla wszystkich finalistów zostanie przyznany extra rabat na zakup samochodów do Pucharu w wysokości 10% od ceny sprzedaży ustalonej przez Kia Motors Polska Sp. z o.o.

Jeśli masz pytania, napisz pod adres pomoc@kialotosrace.pl, aby dowiedzieć się szczegółów.

Na większość pytań znajdziesz odpowiedź tutaj http://kialotosrace.pl/s/23/faq

Najnowsze

Toyota Aygo Ice – alternatywa wśród miejskich aut

Aygo Ice to fajna alternatywa dla osób potrzebujących miejski samochód.  Nowa, bogato wyposażona wersja modelu Toyoty jest już dostępna w sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Nowy model miejskiej Toyoty Aygo znacznie wykracza poza specyfikację auta ze swojego segmentu. Pokryta skórą kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów oraz skórzane fotele przewidziane są w standardzie. Poza tym auto wyposażone jest w system sześciu głośników audio, elektryczne szyby i dopasowane kolorystycznie lusterka zewnętrzne.

fot. Toyota

Nowy model Aygo Ice jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: ciemny zielony (Dark Forest), czerwony (Vermillion Red) oraz srebrny (Crystal Silver). Dodatkowo auto można wyposażyć w zabezpieczające listwy boczne.

Zarówno trzy i pięciodrzwiowe wersje Aygo Ice napędzane są poprzez  beznzynowy 1,0-litrowy silnik VVT-i. Klient może dokonać wyboru między tradycyjną manualną przekładnią lub manualną z systemem MMT (Multi-mode Manual Transmision).

fot. Toyota

Ceny w Wielkiej Brytanii kszatłtują się następująco:

MODEL Cena:
AYGO Ice 3-door M/T £9,750
AYGO Ice 3-door M/M £10,260
AYGO Ice 5-door M/T £10,105
AYGO Ice 5-door M/M £10,615

Pierwsze modele trafią do klientów już pod koniec kwietnia.

Najnowsze

Bentley stawia na modę

Studenci projektowania mody ze światowej sławy londyńskiej uczelni Royal College of Art (RCA) stworzyli serię nowatorskich i inspirowanych pracami Bentley'a projektów dla kobiet.

Siedemnastu studentów RCA spędziło ostatnich kilka miesięcy na analizowaniu prac wiodących projektantów Bentley’a, w tym szefa działu projektowania wnętrz Robina Page i Starszego Projektanta Bretta Boydell. Miało to ich zainspirować do stworzenia projektów trzech przydatnych w podróży produktów dla kobiet: płaszcza, butów oraz torby. Celem było wykonanie prac, które będą odzwierciedlać pozycję firmy Bentley (na szczycie w sektorze towarów luksusowych rynku samochodowego) oraz które zbiorą kluczowe cechy stylizacji nowego Bentley’a Continental GT.

Projekt Rebecci Thomson – Płaszcz inspirowany Bentley’em Continental GT.
fot. Bentley

Nowy Continental czerpie inspiracje z oryginalnego GT, który z kolei został zainspirowany 1950 R-Type Continental.

Spośród siedemnastu prac studentów RCA zostały zatwierdzone trzy. Page i Boydell będą teraz wspierać młodych projektantów w wyprodukowaniu prototypów, które zostaną zaprezentowane na koniec semestru letniego.

– Projekty sponsorowane przez przemysł stanowią ważną część nauki dla naszych studentów. Podczas takich warsztatów zdobywają  bezcenne umiejętności oraz mają możliwość współpracować z producentami światowej klasy marek, takiej jak między innymi Bentley – powiedziała profesor Wendy Dagworthy, szef kolegium.

Projekt Alvaro Gonzaleza – buty do jazdy Bentley’em Continental GT.
fot. Bentley

Robin Page powiedział, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a projekt został ważną częścią kreatywnego podejścia Bentley’a. Tym bardziej, że ma mieć on przełożenie na zachęcenie kobiet do ich marki.

– Konkurs mody jest pierwszym w historii Bentley’a. Dzięki niemu nie tylko wspieramy młode talenty, które w przyszłości będą stanowiły elitę w dziedzinie projektowania mody, ale przede wszystkim chcemy zaznaczyć, że kobiety są dla Nas bardzo ważnymi klientami. Z myślą o nich chcemy stworzyć gamę nowych projektów – powiedział Robin Page.

Projekt Louise van Hauen – torba weekendowa inspirowana Bentley’em Continental GT.
fot. Bentley

 

Najnowsze