Natalia Kowalska z Better Word GP Racing Team

W miniony weekend, najszybsza Polka na torach wyścigowych - Natalia Kowalska - rozpoczęła swój sezon w serii F2 na torze wyścigowym Silverstone.

Natalia Kowalska już nie startuje w barwach Cyfry Plus.
fot. Cyfra +

Po udanym starcie na torze Silverstone, Natalia będzie ścigać się, jeszcze w siedmiu wyścigach serii, które odbywać się będą w cyklu sobota-niedziela.

Natalia, która jest jedyną kobietą stawce 24 kierowców przed wylotem na Silverstone powiedziała:

– Ten sezon jest dla mnie bardzo ważny. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Nie jestem w środowisku światowego motosportu anonimowa i chciałabym potwierdzić swoje predyspozycje. Ten rok nie zaczął się dla mnie  dobrze. Poważna operacja ręki i długa rehabilitacja, nie wpłynęły budująco na moje przygotowanie do sezonu. Teraz próbuję to nadganiać, aby doścignąć swoich konkurentów. To będzie twarda i nieustępliwa walka. Jestem do tego przyzwyczajona i na to przygotowana. Wszyscy chcą wygrać, to normalne. Cała moja sportowa kariera, to nieustanna walka i koniecznoś udowadniania, że kobieta w wyścigach może być tak szybka jak mężczyźni.

W tym sezonie zawdoniczka reprezentuje team Better World GP. Pod tą nazwą kryje się światowy projekt wyrównywania szans kobiet.

Piotr Tichy, menager tego projektu powiedział:

– Better World GP została powołana do życia w 2010 roku. Działa w obszarze sportu realizując projekty, które służą społeczności na całym świecie. W 2010 roku został opracowany projekt, którego celem było wdrożenie modelu finansowania całkowicie niezależnego od podmiotów instytucjonalnych. Nadrzędnym celem Better World GP jest krzewienie postaw moralnych, walczenie o równe prawa w traktowaniu kobiet oraz prowadzenie społecznej odpowiedzialności biznesu. Better World GP jest organizacją o zasięgu międzynarodowym, której obecnie nadrzędnym celem jest wprowadzenie pierwszej kobiety, Natalii Kowalskiej do serii GP2 .Jesteśmy przekonani, że Natalia jest najlepszym ambasadorem tego projektu, z zespołem cech, pozwalających wierzyć , że stanie się pierwszą kobietą w GP2, a docelowo być może F1.

W miniony weekend Natalia Kowalska dała próbkę swoich możliwości. Mimo, iż Polka w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu zajęła odległe 21. miejsce, a wyścig również nie poszedł po jej myśli już następnego dnia kwalifikacje ukończyła na 18. miejscu. Tuż po starcie drugiego wyścigu  awansowała na 15 lokatę. Na 4 kółku udało jej się zyskać dodatkowe miejsce wykorzystując pit stop Sniegiriewa. Następnie po błędzie Storza na 10 okrążeniu znów zyskała  lepszą pozycję. Po długi pojedynku o 13 pozycję Natalia, została wyprzedzona przez Francuza. W skutek kar jakie otrzymali Will Bratt i Johannes Theobald Kowalska uplasowała się na dwunastym miejscu.

fot. FIA F2

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze